Templates by BIGtheme NET

Author Archives: admin

I shtohet edhe një talent tregut muzikor Shqiptar

Bardhi, talenti i cili bënte cover të këngëve me flow të shpejt sic janë: Eminem – Rap god , Busta Rhymes , Tech Nine e disa këngë e këngëtarë të tjerë, sot e bëri publike këngën e tij të parë të punuar profesionalisht në Detox Studio e cila titullohet “Ajo lyp”. Kënga është komponuar dhe rekorduar nga Detox Studio, teksti ...

Read More »

“Ai më do ashtu siç jam”: E mbijetuara e sulmit me acid gjeti dashurinë e jetës në spital – tani ata planifikojnë të martohen

Një vajzë indiane që pësoi djegie të tmerrshme në fytyrën e saj dhe humbi shikimin kur ajo u sulmua me acid nga një “admirues i përbuzur”, ka zbuluar se si e gjeti dashurinë e jetës së saj ndërsa u shërua në shtratin e saj të spitalit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Pramodini Roul. Për më shumë ...

Read More »

Gjendet në xhungël familja e sulmuar nga piratët e armatosur – kishin mbijetuar duke ngrënë frute dhe pirë ujë të lumenjve

Një çift nga Kalifornia dhe dy vajzat e tyre që kishin humbur që nga e diela, kur piratët sulmuan anijen e tyre në zonën e deltës së lumit Amazon, janë shpëtuar dhe detaje të reja po dalin në lidhje me mënyrën se si ata mbijetuan. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Adam dhe Emily Harteau dhe vajzat ...

Read More »

Nuk do ta besoni se çka dijnë dhe flasin njerëzit për gruan e Albatritit

Egzona Brahimaj nga Gjakova, falë lidhjes, e tani martesës me këngëtarin Albatrit Muçiqi u bë mjaftë e njohur dhe e përfolur, shkruan “Kosovarja”. Nuk dimë nëse i pëlqen apo jo vëmendja e fama, por pavarësisht preferences së saj individuale, bukuroshja tashmë ka bërë emër dhe njerëzit dinë shumëçka për të. E dinë si ishte si vajzë, si shkojë fejesa e ...

Read More »

Sirup natyral kundër kollit, i cili me të vërtetë ndikon!

Me fillimin e stinës së vjeshtës, në rend vijnë shumë viroza, ftohje, rrjedhje nga hundët dhe kollitja e pashmangshme. Që të jeni të përgatitur me kohë, bëni gati një sirup tërësisht natyral. Kolli tek fëmijët, por edhe tek të rriturit mund të jetë mjaft i mundimshëm dhe mërzitshëm, e poashtu edhe të zgjasë me ditë të tëra. Kur janë në ...

Read More »

Test për sytë shqiponjë: I gjeni 8 veturat e fshehura në foto?

Truri punon në mënyrë selektive, duke zgjedhur botën e informacionit që është e dobishme për të mbijetuar, për shkak se ai nuk mund t’i deshifrojë të gjitha, ne nuk kemi qasje për “çdo gjë” që ndodh. Truri ynë nganjëherë na mashtron, kjo është e drejtë në fakt, sepse ne e perceptojmë të shikimit që truri interpreton në mënyrë të paguar. ...

Read More »

Maxhuni: Po e monitorojmë situatën me kujdes në çdo pjesë të Kosovës

Daka: Zgjedhjet në tërësi po shkojnë mirë Ambasadori SHBA-ve në Kosovë Greg Delawie, kryeprokurori i shtetit Aleksander Lumezi dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, vizituan dhomën operative të KQZ-së për t’u njoftuar me ecurinë e procesit të votimit . Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka tha se zgjedhjet në tërësi po shkojnë mirë dhe se sipas saj është ...

Read More »

Konferenca e parë e KQZ-së, theksohet një parregullsi

Në konferencën e parë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, u tha se zgjedhjet lokale kanë filluar me kohë në të gjitha komunat e Kosovës. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka konfirmoi se në baze të të dhënave nga të gjitha komunat në orën 07:00 janë hapur të gjitha vendvotimet në të gjitha qendrat e votimit në Kosovë. Daka përmendi ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com