Templates by BIGtheme NET

Author Archives: L.A.

Zv.ministri i MPPS Doc.d-r Elmi Aziri i mbanë ligjerata në mbledhjen e komisionit parlamentarë deputetit Gjorçev të VMRO-së

Përplasen në mbledhjen e komisionit parlamentar të MPPS-së. Zv.ministri i MPPS doc.d-r Elmi Aziri i kundërpërgjigjet ashpër deputetit të VMRO-së Gjorçev pasi që ky i fundit pyet zv.ministrin se pse nuk rregullohet kanalizimi në Haraçinë. Zv ministri Elmi Aziri i kundërpërgjigjet ashpër duke ia argumentuar me numra konkret se në Haraçinë dhe në gjitha vendet e banuara me shqiptarë qeveria ...

Read More »

Shaban Zendeli:Lideri i “madh” Vesel Memeti argat i “kryeplakut”

Lideri i “madh” Vesel Memedi paska ftuar në takim të përbashkët partitë parlamentare nënshkruese të deklaratës së përbashkët të partive politike shqiptare(lexo parlamentare). Ky farë lideri i cili u dëshmua argat i “kryeplakut” jo shumë kohë më parë pat rrahur gjoks se “asnjëherë nuk do të bënë koalicion me Lëvizjen Besa ” , mu në atë kohë kur dëgjohej shpesh ...

Read More »

Ziadin Sela Strukturat e shtetit të maskuara më sulmuan mua

Ziadin Sela Strukturat e shtetit të maskuara më sulmuan mua Ky shtet la ditur tê bastis brenda natës gjysmën e Maqedonisë dhe të gjejë një dëshmitar dhe pastaj ti krijoj rastet Monstra e tjera . Ndërsa në mes Parlament para shumë kamerave nuk mund të gjinden sulmuesit e mi , kjo është pasqyra e Maqedonisë . Këtu përgjegjës është Çafkovi ...

Read More »

Almakosit dhe Veselit po ju shkon mire Muhabeti ?

Portalet e Lëvizjes Besa kanë thelluar bashkëpunimin me Vesel Memedin, kryetarin e RDK-së me vulë. Ditëve të fundit Vesel Memedi po merr hapësirë të konsiderueshme në këto portale, si Almakosi e ca të tjera që menaxhohen ekskluzivisht nga Lëvizja Besa dhe djemtë e Kim Mehmetit. Por për çudi është fakti se këto portale deri para pak ditësh shanin dhe ofendonin ...

Read More »

Zv.Ministri Pr.Dr Elmi Aziri: Pa zyrtarizimin e Gjuhës Shqipe në 100 ditëshin e parë qeverisës do ta prishim koalicionin qeverisës

Përfaqësuesi i LR-PDSH-së Ilmi Aziri mbrëmë në emisionin Klik Plus paralajmëroi se nëse Brenda 100 ditëve qeveria nuk shpreh gatishmëri për avancimin e gjuhës shqipe, deputetët e partisë së tij nuk do të jenë më pjesë e qeverisë së re.   “Nëse qeveria nuk shpreh gatishmëri për ta avancuar përdorimin e gjuhës shqipe në të gjitha nivelet,  natyrisht këtu qëndrimi ...

Read More »

Arsim Jonuzi thumbon portalin Almakos lidhur me Kosta Petrovin(FOTO)

Arsim Jonuzi në një status në fb atakon portalin ALMAKOS e njohur në opinion për afërsinë me Lëvizjen Besa. Ja postimi i plotë në Facebook: ” Kosta Petrov nuk është maqedonas në kuptim të antishqiptarisë. Kosta Petrov është autor bestseller me dhjetëra mijëra kopje të shitura, pronar i një kompanie me veprimtari e karakter ndërkombëtar, kolumnist në Huffington Post, ligjërues ...

Read More »

Faruk Avdiu në krye të degës së Çairit të LR-PDSH-së

Burime brenda partiake të Lr-Pdsh-së bëjnë të ditur se kreu i partisë Ziadin Sela ka emëruar ushtrues detyre të degës së Çairit. Faruk Avdiu, jurist i diplomuar i punësuar në Shkollën e Mesme “Arseni Jovkov” Nga të njejtat burime thuhet se Faruk Avdiu gëzon autoritet të madhë në komunën e Çairit dhe nga kjo lëvizje taktike e Kryetarit të Lr-Pdsh-së ...

Read More »

A po mundohet Ali Ahmeti ta shpërblej edhe me një mandat drejtori Arif Latifin?!

A po mundohet Ali Ahmeti ta shpërblej edhe me një mandat drejtori Arif Latifin Spitali i qytetit në Kumanovë për momentin udhëhiqet nga vëllau i vrasësit të Komandant Shqiponjës Arif Latifi. Portali Fjala mëson se kuadro të larta të Bdi-së japin shtypje të madhe që të njejtit ti vazhdohet mandati i drejtorit. Ndërsa në anën tjetër qytetarët e Kumanovës me ...

Read More »