Templates by BIGtheme NET

E fundit

Shtypi Italian kundër Prokurorisë/ Injoron çështjen e Tahirit, asnjë raportim

Ndërsa Prokuroria është duke pritur materiale shtesë nga pala italiane për të formuar një dosje e cila u hodh në treg si një “bombë”, por që në të vërtetë nuk ka asnjë provë të vërtetë që përfshin ish-ministrin Tahiri, shtypi Italian është duke e injoruar gjërësisht këtë ngjarje. Një kërkim i zakonshëm në portalet e gazetave më të mëdha kombëtare ...

Read More »

Ende asnjë masë konkrete për reformat mbi sistemin e sigurisë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë tanimë punon në reformat e sistemit të sigurisë, duke e përfshirë edhe DSK-në dhe Ligjin për ndjekje të komunikimeve. Këtë e kumtoi pres-shërbimi qeveritar për shkak të interesit të theksuar të opinionit lidhur me vendimin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Gjykatës Kushtetuese, me kërkesë të saj që t’i dorëzojë mendim për ndërprerje të procedurës ...

Read More »

Vetëm ky televizion ka treguar mosbalancim të lajmeve gjatë këtyre ditëve të fushatës zgjedhore

Agjencia për Shërbime Audio dhe Audiovizuele Mediatike ka raportuar se prej të gjitha televizioneve në nivel kombëtar dhe rajonal dhe si radioja, e përfshirë në monitorimin gjatë 10 ditëve të para të fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale, vetëm televizioni “Alfa” ka raportuar në mënyrë jo të pabalancuar, me atë çka ndarë dukshëm më shumë kohë për koalicionin në OBRM-PDUKM, përcjell ...

Read More »

Realiteti në fshatin Rigerta Lokut, gruas që përloti Parlamentin

Rigerta Loku duket se nuk e ka thënë gjithë të vërtetën e realitetit të fshatit Rrushkull të Mirditës, në fjalimin e mbajtur në kuvend tre ditë më parë. Bashkëfshatarët e saj thonë se jetojnë më keq. Kamera e Ora News udhëtoi drejt Perlatit të Mirditës, zonës ku jeton Rigerta Loku gruaja që fundjavën e shkuar përloti shumë nga ata që ...

Read More »

Naim Bajrami i ASH deklason Shilegovin: Po krijoni ‘jetë të re’ me eksponent të lidhur me regjimin e Gruevskit

Sonte në debatin e organizuar nga televizioni 24 në gjuhën maqedonase, të ftuar kanë qenë kandidatët për kryetar komune në qytetin e Shkupit e mes tyre i vetmi shqiptarë që ka qenë i pranishëm ishte ai i Aleancës për Shqiptarët, Naim Bajrami i cili zëshëm ka mbrojtur votën shqiptare në këtë emision debativ. Bajrami ndonëse i vetmi shqiptarë i pranishëm ...

Read More »

Kusari Lila vizitoi kompanitë publike komunale “Çabrati” dhe “Stacioni i Autobusëve”

Në kuadë të vizitave dhe shpalosjes së planeve të mia për katër vjeqarin e dytë të qeverisjes, vizitova kompanitë publike komunale, “Çabrati” dhe “Stacioni i Autobusëve”. Në kompaninë “Çabrati” bisedova me menaxhmentin dhe Bordin për sfidat e katër vjeqarit, tejkalimin e tyre dhe planet e katër vjeqarit të ardhsh. Kompaninë “Çabrati” në qeverisjen time e kam trashëguar me një borxh ...

Read More »

Adnan Neziri: Për Tetovën, plan i ri urbanistik

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për kryetar të komunës së Tetovës, Adnan Neziri, premtoi në Debat Pernime se do ta bëjë transportin publik në këtë komunë gjatë mandatit të ardhshëm. Neziri tha gjatë debatit për Tetovën se do ta bëjë ndryshimin e tërësishëm të planeve urbanistike Ai tha se do të punojë në hapjen e kanalizimeve, rrugë të reja të ...

Read More »

Asmableja e Femrës e Aleancës për Shqiptarët Kumanovë, sot zyrtarisht hapi shtabin për zgjedhjet lokale

Asambleja e femrës së ASh Kumanovë, sot zyrtarisht hapi shtabin për zgjedhjet lokale. Rroli i femrës shqiptare në Kumanovë, çdo ditë e më shumë po bëhet më i rëndësishëm dhe kjo falë angazhimit të Asamblesë së femrës dhe hapësirës për veprim që femrat kanë në Aleancën për Shqiptarët. Të pranishme në këtë ngjarje ishin edhe Sekretarja e Asamblesë së Femrës ...

Read More »

Incident në studion televizive: Deputeti Frashër Krasniqi grushton deputetin Milaim Zeka (Video)

Ai nuk ka kursyer veten nga fjalët e rënda, siç ka bërë edhe Krasniqi në drejtim të Zekës, duke eskaluar debatin në Info Lokale krejtësisht, njofton Klan Kosova. “Edhe pozitës edhe opozitës në mënyrë të jashtëzakonshme i ka konvenuar mosmbajtja e seancave parlametare. Opozita është munduar të paraqitet sikur është për mbajtjen e tyre, por në fakt ka qenë kundër. ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com