Templates by BIGtheme NET

E fundit

Hidhini ujë të nxehtë mollëve që blini dhe do shokoheni

Mollët janë frutat që ndihmojnë me efekte pozitive në shëndetin e njeriut dhe ato konsumohen gjerësisht në mbarë botën. Megjithatë ju duhet të dini diçka rreth këtij fruti që e blini në dyqan. Një numër i madh prodhuesish dhe tregtarësh përdorin pesticidet helmuese duke i lyer mollët me dyllë për të penguar kalbjen, prishjen madje edhe për të shkatërruar insektet. ...

Read More »

Sinani: Mos mendoni të bëni qeveri me hajna dhe kriminel

Drejtuesi i Qendrës për Studime Ndërkombëtare dhe Hulumtime Ballkanike, Arsim Sinani thotë se kabineti i ardhshëm qeveritar ka nevojë për njerëz të përgjegjshëm dhe të kualifikuar për t’i prirë proceseve shumë të rëndësishme për Maqedoninë si shtet. “Në Maqedoni, në pozitat udhëheqëse nuk ka nevojë vetëm për njerëz të përgjegjshëm, po ka nevojë për njerëz të cilët deri më sot ...

Read More »

GJYKATA SUPREME KONFIRMON 21 MUAJ BURG PËR LIONEL MESSIN

Gjykata Supreme konfirmon dënimin me 21 muaj burg të Gjykatës së Barcelonës për Lionel Messin, për evazionin fiskal prej 4.1 milionë eurosh, duke refuzuar apelin e bërë nga futbollisti. Ajo që ndryshoi kjo gjykatë ishte vendimi për babain e yllit të Barcelonës, Jorge Messi, duke ulur kohën e dënimit të tij, nga 21 muaj, në 15 muaj burg, duke e ...

Read More »

Befasi: Kjo është skuadra favorite për të nënshkruar me Sanchez

Bayern Munich është duke prirë garën për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez E ardhmja e Alexis Sanchezit është larg Arsenalit, pasi lojtari ka edhe një vit kontratë dhe ende nuk ka vendosur për ta vazhduar atë. Sipas El Murcia, skuadra favorite për të nënshkruar me kilianin ëshët Bayern Munich, pasi lojtari pëlqehet shumë nga Carlo Ancelotti. Sanchez po ashtu shihet ...

Read More »

Dybala dhe Alves mbërrijnë në Barcelonë, kjo është arsyeja

Paulo Dybala ka mbërritur në mëngjesin e sotëm në Barcelonë. Ai ka udhëtuar drejt Barcelonës me shokun e skuadrës, Dani Alves. Megjithatë, mediat italiane raportojnë se udhëtimi i tyre s’ka të bëjë asgjë me klubin e Barcelonës, përcjellë “Lajmi.net”. Trajneri Massimiliano Allegri iu ka dhënë disa ditë pushim, pas fitores të dielën ndaj Crotones. Dyshja ka udhëtuar drejt Katalunisë për ...

Read More »

Big Mama zbulon risinë e madhe në jetën e saj?! (Video)

Big Mama duket ta ketë marrë seriozisht rënien e saj në peshë. Brenda pak muajve ajo ka humbur shumë në peshë, gjë e cila vërehet edhe në paraqitjet e saj, shkruan Indeksonline. Edhe në foton e radhës të publikuar në Instagramin e saj, ajo duket më në formë se kurrë më parë. Me gjithë këto ‘lëvizje’ ajo na shtynë të ...

Read More »

Betejë e ashpër mes gjarpërinjve më vdekjeprurës në botë (Video)

Kara Trehen ishte duke luajtur golf me mikeshat e saj në fushën Leopard Krik, jo larg parkut nacional Kruger, kur vërejti zvarranikët vdekjeprurës. Rezultoi se bëhej fjala për mambat e zeza, gjarpinjtë vdekjeprurës të cilët me vetëm një kafshim mund ta vrasin njeriun për 20 minuta, transmeton Telegrafi. Ekspertët e gjarpërinjve kanë konstatuar se bëhet fjalë për meshkuj, të cilët ...

Read More »

Ja pse dita ka 24 orë, do habiteni

Për kohën e tyre babilonasit kanë qenë astronomë të mirë. Ditën e natën prej nga 12-orësh e kemi dhuratë nga ta Në kohë të vjetra, shumë të vjetra, njerëzit kanë llogaritur me gishtërinj, e meqë të tillë i kemi dhjetë edhe llogaritja jonë për bazë ka numrin dhjetë. Mirëpo, fare lehtë mund të llogaritet edhe me një bazë tjetër, për ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com