Templates by BIGtheme NET

E fundit

10 vrasësit serialë më djallëzor të historisë

Vrasësit serialë kanë ndjekur historinë e njerëzimit, që në kohët shumë të largëta. Kanë qenë gjithmonë objekt paniku, spekullimi, tmerri e torture jo vetëm për viktimat e tyre, por edhe për mbarë botën. Historitë e këtyre “demonëve” janë shkruar e rishkruar ndoshta edhe më shumë se luftërat shekullore që kanë ndryshuar botën ku sot jetojmë. Psikologjia e tyre destruktive dhe ...

Read More »

Robert Berisha puth transgjinoren Linda Rei! (Video)

Linda Rei ishte ajo e cila ditë më parë në një intervistë kishte thënë së e pëlqen Robert Berishen dhe po të mos kishte qenë i martuar me Norën, ajo do të martohej me të. Ndërsa sot në emisionin e Shpetim Deskut, N’Kosovë Show, Linda vazhdoi me komplimentet drejtuar Robertit, ndërsa ky i fundit kishte një përshëndetje për të, e ...

Read More »

Si te gatuajme Pica Vegjetariane

Sot do t’ju japim receten e Pica vegjetariane qe mund ta beni ne shtepite tuaja fare thjeshte. Perberesit per brumin e pices ju duhen: ¼ kg miell 2 luge vaj ulliri pakez kripe pakez sheqer 1 luge gjelle pluhur maja bire Perberesit per harxhen : disa lule brokoli 2 speca te grire imet 2 kokra domate te pjekura te prera ...

Read More »

Shamponi me sodë buke që do t’jua shpëtojë flokët

Nëse preferoni të kujdeseni për flokët përmes metodave natyrale, atëherë padyshim se do t’ju pëlqejë ky shampon të cilin mund ta përgatitni në kushte shtëpiake. Ndoshta kualiteti pa shkumë i këtij shamponi nuk do t’ju pëlqejë në fillim, por pritni derisa t’i shihni rezultatet dhe do të shihni se si më nuk do të keni ditë me flokë të këqija. ...

Read More »

Dëshironi fëmijë të bukur?! Këto janë sekretet…

Shikimet e vazhdueshme të pamjeve të mrekullueshme do të ndikojnë në pamjen e fëmijës brenda mitrës dhe do ta bëjnë atë të mahnitshëm, transmeton Telegrafi. Qëllimi i kësaj metode është shumë i thjesht, përderisa fëmija rritet, zakonisht e merr formën e asaj se çfarë sheh nëna. Kjo ndoshta edhe e qartëson atë se përse në kohërat e lashta Igbot (fis ...

Read More »

10 shpikjet më të jashtëzakonshme të botës myslimane

Ka një vrimë në njohuritë tona: ne kërcejmë si bretkosa nga Rilindja tek ndaj grekët e lashtë, thotë për CNN, profesori Salim al-Hassani, kryetar i Fondacionit për Shkencë, Teknologji dhe Civilizim dhe redaktor i librit “1001 Shpikjet”. Hassani cek për CNN 10 shpikjet më të jashtëzakonshme të botës myslimane: Kirurgjia Rreth vitit 1000, mjeku i njohur El Zahrawi botoi një ...

Read More »

Shtatë dallimet ndërmjet të dashurit dhe bashkëshortit

Kur argëtoheni  me të dashurin, më së shpeshti mendoni se është i përsosur. Aq shumë jeni të dashuruar saqë nuk i shihni disa gjëra të qarta. Epo, njerëzit mund t’i ndryshojnë disa gjëra. Prandaj po ju zbulojmë se cili është dallimi në mes të dashurit dhe bashkëshortit: I dashuri dëshiron të “shoqërohet”, bashkëshorti dëshiron të qëndrojë me ju. I dashuri ...

Read More »

Prindër, mos ju bërtitni fëmijëve tuaj !!!

Nëse mendoni se duke ju bërtitur, fëmijët tuaj do të bëhen më korrektë jeni duke e bërë punën tuaj gabim. Sipas një studimi nga Universiteti i Pittersburghu-t fëmijët që ekspozohen ndaj një prindërimi më strikt kanë më shumë probabilitet të performojnë dobët në shkollë krahasuar me të tjerët. Kjo sepse të gjitha shqetësimet e fëmijëve nuk diskutohen në shtëpi si ...

Read More »

Arben Taravari i kërkon LSDM-së: kandidoni me Shqipëtarë në Ohër,Manastir, Krusheve e Shkup

Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së, Arben Taravari nëpërmjet të  një postimi në profilin e  tij fejsbuk ironizon  deklaratat e LSDM-së  se në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen së shpejti  në komunat  që deri tani janë drejtuar nga shqiptarët dhe partitë shqiptare, do të kandidojnë ,kandidat shqiptarë të LSDM-së. Ja se çfar shkruan z. Taravari   në postimin e tij ...

Read More »

Si të përgaditni lazanjë me lakër të kuqe dhe gorgonxola

Koha e përgatitjes – 30 minuta Përbërësit për 4-6 persona: 250 g petë të freskëta për lazanjë 250 g djathë Gorgonxola, jo pikant 2 tufa lakër e kuqe 100 g djathë Parmigiano i grirë 1 lugë gjalpë Përbërësit për salcën beshamel: 500 ml qumësht 30 g miell 30 g gjalpë kripë pak arrë moskat Përgatitja: Ndezim furrën në 180°C. 1.Përgatisim ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com