Templates by BIGtheme NET

E fundit

“Zonja e hekurt” gjermane merr mandatin e katërt

Kancelarja gjermane Angela Merkel është rizgjedhur për të marrë drejtimin e vendit për herë të katërt, ky është rezultati që japin shifrat e sondazheve pas mbylljes së procesit të votimit. Konservatorët e kancelares Angela Merkel kanë siguruar një mandat të katërt radhazi në pushtet në zgjedhjet që sollën një parti të së djathtës ekstreme për të parën herë në parlament ...

Read More »

Shpend Ahmeti befasohet nga harta e re e Demarkacionit, shikoni si reagon

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti është mysafir këtë javë në emisionin “Kojshia Show”. Gjatë emisionit moderatori i’a prezantoi një hartë të re në të cilën gjindeshin edhe disa pika të zeza. Se për çka ishin ato pika të zeza dhe si është harta që i’u prezantua Shpend Ahmeti ndiqeni në videon më poshtë:   Klikoni këtu për të parë videon

Read More »

Bëri copa-copa të dashurën, ajo e bën aktorin e famshëm “t’i bjerë kokës me grushte”

Mos mendoni se dhuna është e përhapur vetëm në familjet e varfra e me vështirësi ekonomike, ku burri rreh gruan apo vajzën, ose djali rreh babanë apo nënë. Fenomene të tilla i gjejmë në të gjitha shtresat e shoqërisë. Këtë herë është aktori Ryan Phillippe, i cili po përballet me akuzat për dhunë ndaj të dashurës së tij. Ajo e ...

Read More »

Shkencëtarët japin lajmin: “Arktiku po shkrin më shpejt nga ç’pritej’’

Arktiku po shkrin më shpejt nga ç’pritej, duke shtuar ritmet e ngritjes së nivelit të detit në gjithë botën. Nga nevoja urgjente për të kuptuar se çfarë fshihet pas këtyre fenomeve, pasojë e ngrohjes globale, shkencëtarët po shkojnë në disa nga vendet më të largëta dhe të ftohta të botës, në Groenland. Dhe ka vetëm një mënyrë për të shkuar ...

Read More »

Për shkak të një gjëje të cilën rregullisht e bëni në veturë – shpenzoni më shumë karburant

Ndryshoni këtë shprehi dhe do të kurseni para. “A është frenimi me motor vërtet i keq për veturën, ndërkaq frenimi me këmbë i mirë?” – kjo është pyetja të cilën e bëjnë shumica e shoferëve, ndërkaq tani më në fund kemi përgjigjen. Për dallim nga frenimi me këmbë, frenimi me motor nënkupton heqjen e këmbës nga papuçja e gazit dhe ...

Read More »

Vdes alpinist 35 vjeçar në Matkë

Alpinisti 35 vjeçar, I.M. nga Shkupi, ndërroi jetë sot në mëngjes pas rënies nga shkëmbinjtë në afërsi të hidrocentralit Matka. Sigurimi i pendës Matka e ka vërejtur alpinistin që ka rënë nga një lartësi e madhe gjatë ngjitjes në shkëmbinj. Aplinisti është dërguar në Qendrën urgjente në Shkup, i është dhënë ndihma e parë, por rreth orës 11:45 ka vdekur ...

Read More »

‘Akrep në bord!’ Anulohet fluturimi nga Parisi për në Glasgou

Një ‘pasagjer i padëshiruar’ ka alarmuar avionin e nisur nga Parisi per në Glasgou të Skocisë, duke anulua fluturimin. Udhëtimi mdo të kryhej gjatë natës të së hënës, por është shtyrë pasi një pasagjer pa akrepin në bord. Autoritetet deklaruan se shtyrja e fluturimit u bë për arsye sigurie, ndërkohë që avioni ndodhet ende në aeroportin Charles de Gaulle. “Siguria ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com