Templates by BIGtheme NET

E fundit

Aleanca për Shqiptarët në Çair garon me Faruk Avdiun

Në komunën e Çairit, gara mes partive politike pritet të jetë jashtëzakonisht e fortë pasiqë do të mundohen të nxjerin arsenalin më të lartë që kanë për zgjedhjet lokale, transmeton Zhurnal.mk Aleanca për Shqiptarët pritet që në këtë komunë të garojë me kryetarin e degës Faruk Avdiun mëson Agjencia e lajmeve Zhurnal.mk Avdiu përndryshe është profesor në shkollën e mesme ...

Read More »

Saliu: Teuta Arifi meriton edhe një tjetër mandat, ishte kundër regjimit të Gruevskit

Analisti politik, Urim Saliu mendon se kryetarja aktuale e Tetovës, teuta Arifi meriton edhe një tjetër mandat vetëm pse ishte kundër regjimit të ish-pushtetit të Gruevskit, transmeton Zhurnal.mk “Nëse ka diçka që Teuta Arifi meriton një tjetër mandat është jo për ujin, jo për mbeturinat, jo për rrugët, por Teuta Arifi meriton një mandat tjetër vetëmpse ishte kundër një regjimi. ...

Read More »

Reagon MPJ: Nuk ka pasur rrahje mes diplomatëve në Vjenë, janë thjeshtë spekulime

Dje në shumë media ishte shpërndarë lajmi se ka pasur një përleshje fizike mes dy diplomatëve në ambasadën e Maqedonisë në OSBE me seli në Vjenë edhe atë mes ambasadorit Kire Ilioski dhe diplomatit Mile Milenkoski, gjë që si duket nuk është e vërtetë pasiqë këtë e ka demantuar edhe Ministria e punëve të jashtme e Maqedonisë. Sipas reagimit, lajmi ...

Read More »

Qeveria me zëdhënës të ri, mësoni kush është Naim Bajrami!

Qeveria e Republikës së Maqedonisë nga mbrëmë ka një zëdhënës të ri, pozitë kjo e cila nga ndarja e pozicioneve i takon LR PDSH-së. I lindur në Shkup, vend ku jeton dhe vepron. Me profesion jurist, Naim Bajrami nga dje është pozicionuar si zëdhënës i ri i qeverisë së Maqedonisë. Ka mbaruar studimet në fakultetin juridik, dega shkencat politike në ...

Read More »

Ambasadori Timonie pret në rezidencën e tij zv.ministrin Aziri

Një pritje miqësore sot në rezidencën e tij për zv.ministrin e punës dhe politikës sociale Elmi Aziri ka bërë ambasadori francez në Shkup, shkelqësia e tij Kristian Timonie. Në këtë takim Timonie dhe Aziri kanë diskutuar për çështje që kanë të bëjnë me aspektin social të qytetarëve të Maqedonisë, si dhe angazhimin e Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale në ...

Read More »

Shipkovica me sallë të re sportive

Sot filluan matjet për ndërtimin e sallës sportive në Sh.F. “Rexhep Voka.” – Shipkovicë. Salla do të jetë në siperfaqe 650 m2 , model 1, do të jetë me pajisje sportive për gjimnastik, volejboll, hendboll, basketboll, me zhveshtore dhe toalete. Punimet duhet të përfundojnë në vitin shkollor 2017/2018. Përndryshe kjo është salla e parë sportive e ndërtuar në malësine e ...

Read More »

Shenjat e para të suksesit në Ministrinë për Punë dhe Politikë Sociale – Komisioni për vlersim të invaliditetit me 50 % shqiptarë!

Puna profesionale dhe përgaditja adekuate e zëvendësministrit për Punë dhe Politikë Sociale Doc. Elmi Aziri ka filluar që në start të jep sinjale pozitive se gjërat në këtë ministri do të shkojnë për së mbari dhe kjo vërtetohet me argument konkret. Komisioni për mendim dhe vlersim të invaliditetit gjegjësisht mundësisë për punë të personave, nga gjithsej 17 mjek 8 janë ...

Read More »

Rashkovski: Qeveria do të bëjë gjithçka që Super Kupa të mbahet në Shkup

Qeveria do të bëjë gjithçka është e domosdoshme që me kohë t’i mlnjanojë të gjitha vërejtjet nga UEFA dhe finalja e Super Kupës evropiane të mbahet në Shkup, siç është planifikuar, paralajmëroi sekretari i përgjithshëm i Qeverisë, Dragi Rashkovski. “Qeveria dëshiron ta promovojë Republikën e Maqedonisë në dritën më të mirë dhe për këtë arsye edhe krahas të gjitha pengesave ...

Read More »

KF Gjilani e prezanton kumanovarin Ergin Sherifi

Futbollisti kumanovar, Ergin Sherifi karrierën e tij do ta vazhdoj në kampionatin e Kosovës, pasi ka arritur marrëveshje me klubin e futbollit Gjilani. Mesfushori defensiv i Goblenit të Kumanovës është prezantuar sot te Gjilani dhe ai në sezonin e ri do të luaj për skuadrën me emër në futbollin e Kosovës. “Ergin Sherifi vjen nga radhët e KF Goblen nga ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com