Templates by BIGtheme NET

E fundit

Scotland Yard: Do t’i mbrojmë myslimanët. Khan kritikon qeverinë

Scotland Yard ka reaguar në lidhje me sulmin ndaj besimtarëve myslimanë në Londër, duke deklaruar qartë se do ta mbrojë këtë komunitet. Ka qenë vetë komandantja Cressida Dick që ka dhënë këtë garanci e që e ka cilësuar ngjarjen si një “akt të pastër terrorist”. Drejtuesja e agjencisë prestigjoze policore ka bërë me dije se në ditët e ardhshme do ...

Read More »

Vesel Memedi dhe Gëzim Ostreni kokë më kokë, çka po ziejnë (FOTO)

Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi dhe kryetari i UNITETI-it, Gëzim Ostreni janë parë në një takim të përbashkët kokë më kokë, ndërsa siç bëhet e ditur ata po vijojnë së fundi takime të rregullta. Siç bëhet e ditur nga INA, Ostreni së fundi është shprehur qartë kundër Aleancës për Shqiptarët dhe shkrirjes së tri partive LR-PDSH, RDK dhe Uniteti në ...

Read More »

Osmani: Pas gjashtë muajve shpresojmë për rekomandim pa kusht nga BE-ja

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani për eurointegrime sot me kërkesë të gazetarëve ka dalë në konferencë për shtyp pas mbledhjes tematike të Qeverisë së Maqedonisë, ka thënë se kanë biseduar për dy kushte që Komisioni Evropian i ka vënduar dy kushte Maqedonisë për të filluar me futjen e Maqedonisë në BE, njoftojnë mediat në vend.. ”Sot kishim mbledhje tematike të ...

Read More »

Kush po i frikësohet ardhjës së Samir Memetit?

Kush po i frikësohet ardhjës së Samir Memetit në ushtrues detyre në krye të komunës së Likovës? Me datë 19.06.2017 ditë e hanë mbahet seanca e këshillit komunal të komunës së Likovës ku do votohet për ushtruesin e detyrës deri në zgjedhjet e ardhshme lokale. Kandidat më potencial dhe më i dëshirueshëm nga qytetarët është këshilltari Samir Memeti i cili ...

Read More »

PSP nuk ka kohë për të përfunduar rastet

Eksperti juridik Aleksandar Tumanovski dhe gazetari Sashe Dimovski vlerësojnë se Specialja do të arrijë të përmbyll rastin “Target” që ka të bëjë me përgjimet, brenda afatit ligjor i cili skadon në fund të qershorit. Të ftuar në emisionin 360 gradë në Alsat ata konsiderojnë se mandati i Speciales duhet të vazhdohet, pasi periudha kohore e veprimit të saj për ngritjen ...

Read More »

Gjashtë të lënduar në një aksident në Prishtinë

Gjashtë persona kanë marrë lëndime të lehta trupore si pasojë e një aksidenti të komunikacionit në Prishtinë. Policia e Kosovës raporton sot se rasti ka ndodhur të premten mbrëma në lagjen “Veterniku”, në të cilin ishin të përfshira dy vetura. Deri tek aksidenti dyshohet se ka ardhur kur i dyshuari mashkull shqiptar duke lëvizur me veturën VW Golf me targa ...

Read More »

Nuk e dinte rezultatin, kërkoi ndihmën e shokëve – me përgjigjen e tij po argëtohen të gjithë (Video)

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale ka bërë që shumë njerëz të komentojnë rreth saj, në mënyra të ndryshme. Bëhet fjalë për një video, përcjell Telegrafi, e cila thuhet se është regjistruar në Kinë dhe në të cilën shihet një nxënës, para dërrasës së zezë. Ajo për të cilën është shpërndarë kjo video është fakti se ky nxënës, duke ...

Read More »

Luzha: Vetëvendosje është fitues absolut i zgjedhjeve 2017!

Aktivistja e Shoqërisë Civile, Besa Luzha ka thënë se tani më është e qartë se Vetëvendosje është fituesi absolut i zgjedhjeve të 2017-ës, kjo pasiqë ka pasur rritje të madhe edhe pse ka garuar e vetme, përcjell Gazeta Blic. Sipas Luzhës ani pse koalicioni PAN prin me vota realisht ka rënë nga 45% sa kishte në zgjedhjet e kaluara në ...

Read More »

Rusia me dyshime rreth vrasjes së udhëheqësit të ISIS-it

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitrij Peskov, nuk i ka komentuar theksimet e Ministrisë ruse të Mbrojtjes se udhëheqësi i “Shtetit Islamik”, ISIS, Abou Bakr al-Baghdadi është vrarë në Siri Ndërsa, shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov, thotë se nuk është i sigurt të jetë vrarë Abou Bakr – al Baghdadi. Në mëngjes mediet ruse kanë konfirmuar se më 28 maj të ...

Read More »

Në 18 vjetorin e çlirimit të Pejës, familja Sylqa rrëfen presionin dhe rrezikun gjatë luftës (Video)

Rrëfimet e luftës gjithmonë janë të rënda për tu dëgjuar, ngase secila ka një histori dhimbjeje, qoftë humbja e të dashurve apo tortura e bërë nga forcat serbe. Në kujtesën e atyre që i përjetuan ato ditë mbesin gjithmonë të freskëta edhe pse ka kanë kaluar 18 vite. Mijëra shqiptarë u larguan dhe braktisën gjithçka që kishin vetëm që të ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com