Templates by BIGtheme NET

E fundit

Ministri Demiraj: Për 18 ditë u sekuestruan mbi 4 ton kanabis

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj ka bërë një bilanc të punës së tij që prej marrjes së detyrës. Ai në një postimi në Facebook ka thënë se që prej 22 majit deri në 8 qershor janë sekuestruar 4 ton e 438 kg kanabis, janë shkatërruar 5295 bime narkotike dhe sekuestruar 80 doza heroine. Ministri Demiraj thotë se ...

Read More »

Institucionet koordinojnë punët për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) në partneritet me Demokracia në Veprim (DnV) mbajti tryezën “Drejtësi zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit”, ndërsa u nënshkrua marrëveshja mes institucioneve relevante mbi procesin zgjedhor. Kjo marrëveshje ka bërë bashkë Këshillin Gjyqësor të Kosovës, Prokurorinë, Policinë, Komisionin Qendror Zgjedhor dhe Panelin Zgjedhor për ankesa dhe parashtresa. Kjo me qëllim të mbarëvajtjes së procesit zgjedhor ...

Read More »

Takim Spasovski-Reka, shprehen për bashkëpunim Maqedoni-Shqipëri

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, është takuar me ambasadorin e Shqipërisë në Shkup, Fatos Reka, njofton Telegrafi Maqedoni. Me këtë rast, ambasadori Reka shprehu mbështetjen e Shqipërisë, si vend fqinj, për Maqedoninë, duke theksuar se pret që të shtohet bashkëpunimi ndërmjet të dy ministrive në luftën kundër krimit, për të patur rajon më stabil. Edhe Spaspvski u shpreh ...

Read More »

Lika: Zbatimi i Marrëveshjes së Ohrit është thelbësore për progresin gjithëpërfshirës të shtetit tonë

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistemin politik, Hazbi Lika, sot në takimin e tij të parë zyrtar, priti ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në vend, Fatos Reka. Në këtë takim, siç njofton zyra për informim e Sekretariatit për Zbatimin e marrëveshjes së Ohrit, ambasadori Reka uroi zëvendëskryeministrin Lika për zgjedhjen ...

Read More »

Shtyhet seanca dëgjimore për rastin ”Monstra”

Është shtyrë seanca dëgjimore në Gjykatën e Lartë për rastin e vrasjeve në liqenin e Smilkovës, i njohur si rasti ”Monstra”. Seancë ishte caktuar për ditën e nesërme, ndërkaq Gjykata bën të ditur se shtyrja e seancës ka ndodhur me kërkesë të avokatit Asmir Alispahiq, i cili ka probleme shëndetësore. Seanca e javës së kaluar u shty për mungesë të ...

Read More »

Hyn në kishë duke bërtitur “Allahu është i madh”

Një i ri maroken ka shqetësuar dasmorët në Spanjë kur hyri në kishë duke bërtitur “Allahu është i madh”. 22 vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është filmuar duke u afruar në altar dhe ndërprerë ceremoninë martesore në Valladolid të Spanjës dhe tentoi të sulmojë priftin   Ceremonia u ndalua për 20 minuta, ndërsa policia arrestoi njeriun ...

Read More »

MOS e bëni këtë në VETURË sepse mund të VDISNI

A e dini se klima mund të shkaktojë probleme serioze në shëndet? Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë veturën. Gjatë kohës kur vetura gjendet nën hije vetura mund të grumbulloj 400-800 mg benzen. Ndërsa kur vetura qëndron në diell dhe temperaturat janë më të larta se 16 gradë celsius, atëherë duhet të brengoseni, transmeton Telegrafi. Nivelet e ...

Read More »

UEFA: Formacionet Juventus – Real Madrid

Kanë mbetur shumë pak orë deri te ndeshja që pritet të thyejë rekord sa i përket shikueshmërisë, finalja mes Juventusit e Real Madridit. Dyja skuadrat nuk janë të penalizuara nga lëndimet dhe të hyjnë në këtë ndeshje me formacionet më të mira. UEFA ka publikuar formacionet e mundshme të dyja skuadrave, ku duket se Dani Alves do të zë vendin ...

Read More »

Taravari bojkotoi Ivanovin, e konsideron fajtor për ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë (Video)

Kryetari i Shtetit, Gjorge Ivanov, e mirëpriti Qeverinë e re të Maqedonisë, kryeministrin dhe gjithë ministrat me radhë, duke mos bërë ndonjë deklaratë shtesë, njofton Telegrafi Maqedoni. Megjithatë, ajo që ra në sy ishte mungesa e Arben Taravarit, ministër i Shëndetësisë nga radhët e Aleancës për Shqiptarët. I kontaktuar nga Telegrafi Maqedoni, Taravari konfirmoi mospjesëmarrjen e tij, duke thënë se ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com