Templates by BIGtheme NET

Shëndetësi

Humbni peshë në mënyrë natyrale

Humbni peshë në mënyrë natyrale Perberesit: -xhinxherfil -1 kastravec -1 limon -10 gjethe mente -2 litra uje Pergatitja:Perftoni lengun e nje limoni ,lengun e kastravecit dhe xhinxherit.Hidheni lengun e perftuar ne 2 litra uje.Me pas hidhni edhe 10 gjethet e mentes dhe lereni per 1 nate.Diten tjeter kjo pije eshte e gatshme per tu pire, duhet te konsumohet cdo dite ...

Read More »

Ja maska që duhet të bëjë cdo femër mbi 25 vjec

Ja maska që duhet të bëjë cdo femër mbi 25 vjec Sot do të flasim për një maskë super të lehtë në përgatitje, por, shumë të dobishme, kryesisht për femrat mbi 25 vjeç. Ka efekt, pastrues, hidratues, lëmues, mbushës, anti-rrudhë dhe ngritës lëkure njëkohësisht (tip lifting). Përbërësit 1 lugë çaj xhel aloe vera 1 lugë çaj rozmarinë të freskët 1 ...

Read More »

Ja si të eleminojmë njollat kafe nga dielli

Ja si të eleminojmë njollat kafe nga dielli Njollat kafe mund te kthehen nje problem serioz dhe shume te bezdishem nese nuk perdorim krem mbrojtes nga dielli. Do tju rekomandoja te mos dilni asnjehere nga shtepie dimer apo vere pa kremin tuaj mbrojtes. Por nese ju tashme ju jane krijuar keto njolla une do tju jap nje recete te thjeshte ...

Read More »

5 keshilla per te zhdukur majat e djegura te flokeve

Majat e djegura te flokeve jane nje shqetesim i vazhdueshem, por nese tregohesh pak me e kujdesshme, mund t’i evitosh. Majat e ndara, vijne si pasoje e krehjes se keqe dhe te shpeshte te flokeve, sidomos kur jane te njome, por gjithashtu edhe si pasoje e perdorimit te vazhdueshem te piastres, mashes etj., te cilat e shkaterrojne flokun dhe i ...

Read More »

Si të eleminoni dhjamin e barkut me këtë pije magjike

Si të eleminoni dhjamin e barkut me këtë pije magjike Shumë njerëz të cilët vuajnë nga nivelet e larta të kolesterolit dhe mbipesha, filluan të konsumojnë këtë lëng efektiv dhe rezultatet i kanë habitur. Është fjala për ujin e patëllxhanit, i cili lehtëson pastrimin e gjakut dhe ndikon në humbjen e peshës në një mënyrë krejtësisht të natyrshme. Kjo pije ...

Read More »

Kush ha thonjtë, ka prirje të jetë i përsosur

Zakoni i keq i ngrënies së thonjve është i përbashkët për shumë njerëz. Por, çuditërisht shkencëtarët thonë se të tillët, janë shumë kreativë dhe profesionistë, nuk mund të rrinë dot në një vend pa kryer diçka. Sipas studimeve të fundit të botuara në numrin e marsit të revistës “Journal of Behavior Therapy and Experimental Psychiatry Attention”, të gjithë ata që ...

Read More »

Keni këso lloj gungash në qafë ose pas veshit? Atëherë duhet ta lexoni këtë

Cistat epirdermoide janë dukuri relativisht e zakonshme për shumë njerëz. Disa i referohen cistave epidermoide si cista dhjamore, por kjo është gabim. Sipas klinikës Mayo, cistat dhjamore vërtetë janë të rralla dhe origjinën e kanë nga gjëndrat dhjamore. Zakonisht pa dhimbje, cistat epidermoide shpesh nuk kërkojnë trajtim. Megjithati, nganjëherë infeksioni ose paraqitja e tyre mund të çojë deri në kërkimin ...

Read More »

Kuroni veshkat, stomakun dhe përmirësoni shëndetin e trupit tuaj vetëm me këtë pije. Ja si ta përgatisni!

Luleradhiqe është një bimë e njohur mijëvjeçare dhe vetitë e saj mjekësore janë përdorur në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme shëndetësore. Ajo detoksifikon mëlçinë, rregullon nivelin e kolesterolit, trajton alergjitë dhe është ndihmë e madhe për gratë shtatzëna dhe gratë në menopauzë. Kjo bimë është e mirë për t’u konsumuar në fillim të pranverës, në muajin prill, dhe duhet marrë ...

Read More »

Kjo grua nuk mund të ngrihej nga shtrati për shkak të dhimbjes në gjunjë, derisa filloi të merrte këtë

Ky është rasti më i mirë që tregon se mjekësia natyrale ka ofruar rezultate të habitshme. Kjo grua e moshuar që vuante nga dhimbjet e tmerrshme në gjunjët e saj gjeti shërim. Të gjitha recetat që kishte marrë për qindra ilaçe anti-inflamatore për të trajtuar simptomat i siguruan vetëm lehtësim të përkohshëm. Diagnoza ishte tashmë e njohur. Ajo vuante nga ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com