Templates by BIGtheme NET

Shëndetësi

Ushqimet që duhet t’i konsumoni nëse ju ka zënë gripi

Nëna Natyrë i ka bërë gjërat shumë më të thjeshta. Një virus shkatërrohet vetëm me një antivirus. Por në rastet e nevojës së një kure të menjëhershme kundër virozave, atëherë kërkoni në kuzhinë. Lëng perimesh Lëngjet me perime dhe fruta janë fantastike nëse ju ka zënë gripi. Kështu do të mund të merrni antioksidues që forcojnë sistemin imunitar, mbrojtësin e ...

Read More »

Dhimbja në shpinë dhe në gjunjë zhduket! Dy lugë të përditshme rigjenerojnë kockat dhe nyjet

Një lugë para mëngjesit dhe drekës dhe pothuajse tërë skeleti do të rigjeneroet. Sipas shumë ekspertëve mjekësor, qëndrimi jo korrekt është shkaku kryesor i dhimbjes së shpinës dhe dhimbjes së përbashkët. Për këtë arsye, është e rëndësishme të korrigjoni qëndrimin jo korrekt në mënyrë që të parandaloni ndërlikimet e ardhshme. Kur flasim për një qëndrim korrekt nënkuptojmë një pozicionim të ...

Read More »

Trajtime efektive për rrathët e zinj të syve që funksionojnë brenda javës

Rrathët e zinj poshtë syve formohen në mungesë të gjumit, pas një dite të lodhshme ose stresit ! Mbulimi i tyre me makeuo mund të fashisë pamjen tuaj të lodhur për pak orë, por më efektive do të ishte të provonit trajtimet e mëposhtme për të trajtuar qeskat nën sy në periudhë afatgjate. Vaji i ëmbël i bajames Ky vaj ...

Read More »

Zbulohet bari kundër kancerit, me të shërohet një vajzë tetëvjeçare në Gjermani

Mediat gjermane raportojnë për shërimin “e mrekullueshëm” të një vajze tetëvjeçare të sëmurë nga kanceri. Vajza ka pasur një tumor malinj të trurit, është operuar katër herë dhe kanceri është kthyer katër herë. As hemoterapia dhe radioterapia nuk kishin ndihmuar, dhe shpresa e fundit e prindërve të saj ishte Olaf Vit nga Heidelberg, një onkolog pediatrik i specializuar për tumoret ...

Read More »

Çfarë nuk duhet të konsumoni para marrëdhënieve seksuale

Çfarë nuk duhet të konsumoni para marrëdhënieve seksuale? Ia keni bërë vetesndonjëherë këtë pyetje? Mund t’ju duket e çuditshme, por në fakt, ushqimet ndikojnë në jetën tuaj seksuale. “Daily Mail” në një artikull tregon se duhet të keni kujdes dhe të mos konsumoni disa ushqime specifike në darkë. Sipas Elouise Bauskie, dietologe në ‘NutriCentre’ janë 15 ushqimet që ndikojnë keq ...

Read More »

Pastrojini enët e gjakut me vetëm një gotë të këtij lëngu!

Përdorimi i farave të sanëzës është një nga mënyrat më të mira për t’i shëruar arteriet e bllokuara. Shumë studime kanë theksuar efektin e tyre në uljen e kolesterolit, sepse është burim i madh për fibra. Hulumtuesit thonë se përmbajtja e lartë me fibra në fakt e bllokon absorbimin e kolesterolit dhe pastron enët e gjakut. Farat e sanëzës konsiderohen ...

Read More »

Rritni mundësitë për shtatzëni dhe parandaloni cistet ovariane vetëm me këtë recetë natyrale

Fibroidet janë tumore beninje që gjenden brenda mitrës dhe që në të shumtën e rasteve bëhen kaq të mëdha sa parandalojnë edhe shtatzëninë. Sipas statisitkave, rreth 25 për qind e grave mbi 35 vjeç mund të vuajnë nga cistet. Disa gra nuk kanë pasur kurrë ciste, por ata që kanë kaluar nëpër këtë proces, pohojnë se simptomat janë rraskapitëse. Këto ...

Read More »

Vajza! Ja çfarë ndodh nëse i hiqni qimet nga zona intime!

Ekspertët tregojnë se si nuk është punë e mençur t’i hiqni qimet në organet gjenitale. Shpjegojnë që ato kanë njëfarë roli në trup, si edhe vetullat apo qerpikët. Epo përse atëherë femrat me aq kujdes i ndukin dhe i rruajnë? Në disa vite të fundit depilacioni brazilian është bërë aq i popullarizuar sa që është e vështirë të gjesh femra ...

Read More »

5 arsye të forta që kurrë më nuk duhet ta mbani celularin në shtrat

Një studim i kohëve të fundit ka zbuluar se 63 për qind e përdoruesve të telefonave në mes të moshës 18 dhe 29 vjeç aktualisht flenë me telefonat ose tabletët e tyre. Po, dhe gjithashtu duhet të dini që ekspertët kanë zbuluar se privimi ynë kronik i gjumit është i lidhur me këto pajisje duke u lejuar në hapësirën tonë ...

Read More »

Copëtoni një banane dhe shtoni këto 2 përbërës! KURRE më nuk do të kolliteni këtë dimër!

Ska si kolla e përsëritur, për të na kujtuar sa e brishtë eshte jeta jonë në të vërtetë. Ju mund të mendoni se kolla lidhet me moshën e vjetër, efektet afatgjata të pirjes së duhanit, ose vetëm gjendjen natyrore për cilindo që jeton gjithë jetën në një qytet te madh. Në përgjithësi, eshte e drejte të thuhet se kolla nuk ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com