Templates by BIGtheme NET

Lajme

Doc.d-r Elmi Aziri: Tregon arsyet e qëndrimit në qeveri

Elmi Aziri: Tregon arsyet e qëndrimit në qeveri. Edhe pse APSH-së ju ofruan dy ministri në këmbim të Ministris së Shëndetësisë, Aleanca për Shqiptarët ka prioritet gjuhën shqipe të bëhet zyrtare ashtu si premtuam në kampanjë zgjedhore. Faktori ndërkombëtar na udhëzoi që ne të jemi faktori kyç për Qeveri Reformatore duke qëndruar në qeveri dhe duke bërë ndryshimet e duhura ...

Read More »

“Ai më do ashtu siç jam”: E mbijetuara e sulmit me acid gjeti dashurinë e jetës në spital – tani ata planifikojnë të martohen

Një vajzë indiane që pësoi djegie të tmerrshme në fytyrën e saj dhe humbi shikimin kur ajo u sulmua me acid nga një “admirues i përbuzur”, ka zbuluar se si e gjeti dashurinë e jetës së saj ndërsa u shërua në shtratin e saj të spitalit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Pramodini Roul. Për më shumë ...

Read More »

Gjendet në xhungël familja e sulmuar nga piratët e armatosur – kishin mbijetuar duke ngrënë frute dhe pirë ujë të lumenjve

Një çift nga Kalifornia dhe dy vajzat e tyre që kishin humbur që nga e diela, kur piratët sulmuan anijen e tyre në zonën e deltës së lumit Amazon, janë shpëtuar dhe detaje të reja po dalin në lidhje me mënyrën se si ata mbijetuan. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Adam dhe Emily Harteau dhe vajzat ...

Read More »

Gjykatat me ,,buton” në dorë të Zaevit dhe Ahmetit.

Rastet e montuara politike dhe gjykime me mendjësi shoveniste i kan karakterizuar të gjitha qeveritë që nga pavarsimi i Maqedonisë,as lufta e vitit 2001 nuk e ndaloj një dukuri të këtillë. Shqiptarët janë dëshmitarë të shumë vrasjeve,burgime të përjetshme,me mijra vite burgë që kanë lënë pas shum jetima,shumë familje të shkatrruara,karakteristikë shumë interesante është fakti se janë goditur familjet që ...

Read More »

Maxhuni: Po e monitorojmë situatën me kujdes në çdo pjesë të Kosovës

Daka: Zgjedhjet në tërësi po shkojnë mirë Ambasadori SHBA-ve në Kosovë Greg Delawie, kryeprokurori i shtetit Aleksander Lumezi dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, vizituan dhomën operative të KQZ-së për t’u njoftuar me ecurinë e procesit të votimit . Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka tha se zgjedhjet në tërësi po shkojnë mirë dhe se sipas saj është ...

Read More »

Konferenca e parë e KQZ-së, theksohet një parregullsi

Në konferencën e parë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, u tha se zgjedhjet lokale kanë filluar me kohë në të gjitha komunat e Kosovës. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka konfirmoi se në baze të të dhënave nga të gjitha komunat në orën 07:00 janë hapur të gjitha vendvotimet në të gjitha qendrat e votimit në Kosovë. Daka përmendi ...

Read More »

Balla thirrje Bashës dhe Kryemadhit: Lërini anëtarët e Këshillit të bëjnë punën e tyre

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste ka dalë sot para mediave për të sqaruar sipas tij vendimin e Gramoz Ruçit që mbledhja të vijojë me dyer të mbyllura. Taulant Balla tha se dëshira e mazhorancës është që Këshilli i Mandateve të dalë me një qëndrim të përbashkët. Por sipas Ballës punimet me dyer të mbyllura janë një praktikë e ...

Read More »

Djali i Remzi Hoxhës i shkruan Edi Ramës

Ua kam bërë edhe më herët këtë pyetje: “Si do donit t’ju mbajë mend historia?” Është në dorën dhe ndërgjegjen tuaj, Z. Edi Rama, të vendosni se çfarë do shkruhet për ju në librat e historisë së popullit tonë! Dhe nëse keni pakëz shpirt dhe ndjenja, vetëm imagjinoni çfarë dhembje kemi ne, shkruan Artan Hoxha, djali i Remzi Hoxhës i ...

Read More »

Mesazhi i gabuar i Berishës për Ramën dhe Xhafajn, “ngatërron” kushërinjtë

Sali Berisha ka postuar një mesazh për Ramën dhe Xhafajn në Facebook. Ai flet dhe për kushërinjtë e tij, duke thënë se kanë shpallur Habilajt kushërinj të tij. Në fakt, kushërinjtë e tij janë prokurorët që kërkojnë arrestimin e Tahirit, për të cilët normalisht nuk guxon të thotë jo. “Mesazh per Edvinin dhe Fatmirin/Fatziun! Edvin! Para se te jesh kryeminister ...

Read More »

Tahiri: Koalicioni Aleanca me Besë matematikisht fiton të gjitha komunat

Analisti Sefer Tahiri thekson se koalicioni mes Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa, i njohur në opinion si “Aleanca me Besë” matematikisht del fituese në të gjitha komunat me shumicë shqiptare ku do të ketë rreth të dytë zgjedhor, ka deklaruar analisti shqiptar Sefer Tahiri për Dojçe Vele. “Koalicioni mes Aleancës për shqiptarët dhe Besës edhe përkundër antagonizmave të thella ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com