Templates by BIGtheme NET

Lajme

Strimnica meDokin, ja investimet në këtë fshat. Rruga do të asfaltohet në 2018 (Foto)

Rinia e fshatit Strimnicë mbështetje të madhe Dokit të Zhelinës. Ata këtë mbështetje për zgjedhjet lokale e japin pasi kryetari aktual dhe kandidati për kryetar komune, Fatmir Izairi në këtë fshat ka investuar shumë projekte kapitale. Gjatë katër viteve në Strimnicë është asfaltuar  rrugë në vlerë prej rreth 50 mijë euro, është rregulluar rrugë me begatona me sipërfaqe prej 2600m2 ...

Read More »

Dramë në Idrizovë: Të burgosurit në “luftë” me policinë

Portali Fokus ka lajmëruar se për momentin në burgun më të madh në vend, atë të Idrizovës po ndodhë një dramë e vërtetë, shkruan Fakte. Sipas informacionit, të burgosurit që janë ngjitur në çati të burgut po hedhin tjegullat e kulmit dhe po kërkojnë takim me drejtorin e burgut Qerim Mahmuti. Fokus ka tentuar të kontaktojë me drejtorin e Idrizovës ...

Read More »

Refugjati nga Mali i Zi që la mbi tre milionë euro pasuri për fëmijët kosovarë

Një refugjat nga Mali i Zi që kishte migruar në Cardiff të Uellsit dhe ndër vite kishte grumbulluar pasuri të madhe, ka lënë testament që mbi tre milionë euro të shkojnë për të ndihmuar fëmijët në Kosovë. Pasuria prej saktësisht 2.75 milionë funtesh do t’u dërgohet fëmijëve në Kosovë tash pas vdekjes së Veljko Aleksic që prej kohësh kishte migruar ...

Read More »

Maksim Dimitrievski pushton Kumanovën me bilborde në gjuhën shqipe

Mëngjesi i sotëm ka befasuar gjithë kumanovarët pasiqë nëpër rrugët e qytetit në lagjet shqiptare janë parë bilborde të kandidatit të LSDM për kreun e komunës edhe atë në gjuhën shqipe. Me këtë si duket vërtetohet se Maksim Dimitrievski i cili është kandidat për kreun e komunës do vazhdojë agjendën qeveritare për një jetë më të mirë në këtë komunë ...

Read More »

Sela: Ku ishin Ahmeti dhe Thaçi kur u zgjodh kryetari shqiptar i Parlamentit më 27 prill?

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot në Konventën zgjedhore të zgjedhjeve lokale, bëri një retrospetktivë të ngjarjeve politike. Madje ai foli edhe për premtimet disa vjecare të të Ali Ahmetit dhe Menduh Thacit për Kryetarin e parlamentit i cili duhet të jetë shqiptar, dhe që kjo u bë realitet nga Aleanca për Shqiptarët ndërsa liderët e lartëpërmendur munguan ...

Read More »

Maksim Dimitrievski: Gjithçka që do e premtoj, do e realizoj

Kandidati për kryetar komune në Kumanovë nga LSDM-ja Maksim Dimitrievski mbrëmë para banorëve të fshatit Romancvë ka thënë se nëse e merr besimin e qytetarëve do të punojë në mënyrë shumë transparente, të ndershme, të hapur dhe do të punojë në realizimin e projekteve të shumta të parapara në programin e tij me të cilin del në garë. “Unë dua ...

Read More »

Doki filloi fushatën me Forumin e Gruas (Foto)

Sot, Kryetari z.Izairi, zyrtarisht filloi fushatën zgjedhore me një takim me gratë dhe vajzat e Komunës së Zhelinës. Një bashkëbisedim rreth programit elektoral, dhe një mesazh i fuqishëm se bajraktarizmi në betejën për barazi gjinore dhe mundësi të barabarta për të gjithë, i takon gjinisë më shumë të përfaqësuar. Fjalë rasti mbajtën kryetarja e Forumit të Gruas- Dega Zhelinë, Sejbushe ...

Read More »

Sela: Shkupi mbrohet me djem si Naimi

Sonte ASH ka mbajtur konventën duke prezantuar kështu kandidatët për kryetar komune dhe këshilltarë në qytetin e Tetovës. Kryetari i ASH gjatë fjalimit të tij u ndal tek kryeqyteti, ku ka hedhur lëvdata të shumta në adresë të Naim Bajramit, kandidat për kreun e Shkupit nga rradhët e ASH-së. Ndërkohë që nga ana tjetër Bajrami si kandidat i ASH për ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com