Templates by BIGtheme NET

Lajme

Rrikandidimi i Fatmir Izairit, frikëson partitë politike në Zhelinë

Kryetari aktual I Komunës së Zhelinës Fatmir Izairi, sipas të gjitha informacioneve që përfliten në opinion do të rrikandoj për mandatë të tretë në Komunën e Zhelinës. Por, kjo informatë, si duket po shqetëson partitë më të vogla politike në nivel të Komunës së Zhelinës, që që nga tani të fillojnë koalicionimet në nivel lokal. Për Agjencin e Lajmeve “TOP-NEËS”, ...

Read More »

Haraçina mbetet e shqiptarëve, takim i nënkryetarit të Lr-Pdsh doc.d-r Elmi Aziri me banorët dhe strukturat e Haraçinës.(FOTO)

Zv.ministri i Punës dhe Politikës Sociale njëherit edhe nënkryetar i LR-PDSH Elmi Aziri sot realizoi një takim me banorët e fshatit Haraçinë ku u diskutuan tema të rëndësishme që kanë të bëjnë me hallet dhe problemet e fushës sociale si dhe temat tjera që tangojnë banorët e kësaj komune . Zv.ministri foli për projektet dhe planet e tij dhe të ...

Read More »

Zv.ministri i MPPS Doc.d-r Elmi Aziri i mbanë ligjerata në mbledhjen e komisionit parlamentarë deputetit Gjorçev të VMRO-së

Përplasen në mbledhjen e komisionit parlamentar të MPPS-së. Zv.ministri i MPPS doc.d-r Elmi Aziri i kundërpërgjigjet ashpër deputetit të VMRO-së Gjorçev pasi që ky i fundit pyet zv.ministrin se pse nuk rregullohet kanalizimi në Haraçinë. Zv ministri Elmi Aziri i kundërpërgjigjet ashpër duke ia argumentuar me numra konkret se në Haraçinë dhe në gjitha vendet e banuara me shqiptarë qeveria ...

Read More »

Shaban Zendeli:Lideri i “madh” Vesel Memeti argat i “kryeplakut”

Lideri i “madh” Vesel Memedi paska ftuar në takim të përbashkët partitë parlamentare nënshkruese të deklaratës së përbashkët të partive politike shqiptare(lexo parlamentare). Ky farë lideri i cili u dëshmua argat i “kryeplakut” jo shumë kohë më parë pat rrahur gjoks se “asnjëherë nuk do të bënë koalicion me Lëvizjen Besa ” , mu në atë kohë kur dëgjohej shpesh ...

Read More »

Me këtë lloj pistolete ka gjuajtur mbrëmë tetovari (FOTO)

Mbrëmë disa minuta pas mesnate ndodhi një incident i pargjakshëm me armë zjarri në një lokal në Tetovë, si pasojë mbeti i plagosur një person dhe u lënduan edhe tre të tjerë. “Në ora 00:20 minuta pas mesnatës përpara objektit hotelierik në rrugën “Dervish Cara” personi I.A. (1977) nga fshati Reçicë e Vogël ka gjuajtur dy plumba dhe e ka ...

Read More »

Ziadin Sela Strukturat e shtetit të maskuara më sulmuan mua

Ziadin Sela Strukturat e shtetit të maskuara më sulmuan mua Ky shtet la ditur tê bastis brenda natës gjysmën e Maqedonisë dhe të gjejë një dëshmitar dhe pastaj ti krijoj rastet Monstra e tjera . Ndërsa në mes Parlament para shumë kamerave nuk mund të gjinden sulmuesit e mi , kjo është pasqyra e Maqedonisë . Këtu përgjegjës është Çafkovi ...

Read More »

Almakosit dhe Veselit po ju shkon mire Muhabeti ?

Portalet e Lëvizjes Besa kanë thelluar bashkëpunimin me Vesel Memedin, kryetarin e RDK-së me vulë. Ditëve të fundit Vesel Memedi po merr hapësirë të konsiderueshme në këto portale, si Almakosi e ca të tjera që menaxhohen ekskluzivisht nga Lëvizja Besa dhe djemtë e Kim Mehmetit. Por për çudi është fakti se këto portale deri para pak ditësh shanin dhe ofendonin ...

Read More »

Bogojeski: Pas reformave në VMRO, jam i sigurtë se shqiptarët masovikisht do votojnë për ne

Një nga reformatorët e VMRO-së të cilët po luftojnë për më shumë demokraci brenda partisë së Nikolla Gruevskit, Petar Bogojeski thekson se VMRO dhe shqiptarët bashkë kanë luftuar në të kaluarën për liritë dhe të drejtat e njeriut ndërkohë që akoma vazhdon kjo luftë dhe do vazhdojë edhe në të ardhmen, transmeton Zhurnal.mk “VMRO dhe komiteti shqiptarë bashkë kanë luftuar ...

Read More »

Bogojeski: Gabohen ata që mendojnë se do qeverisin gjatë nëse shkatërojnë rivalët politik

“Spektri i ideologjisë politike po lëvizë nga pika e vdekur, nëse deri para disa viteve kemi pasur vetëm një pasqyrë ndaj një pjesë të madhe të qytetarëve tashmë kemi një situatë krejtësisht tjetër”, kështu shkruan në fillim të kolumnës së tij Petar Bogojeski një nga grupi i reformatorëve në VMRO, transmeton Zhurnal.mk “Ka koalicion të majtë pa ndonjë ofertë reale ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com