Templates by BIGtheme NET

Lajme

Asambleja e femrës Aleanca për Shqiptarët mbajti kuvendin në degën e Sarajit

Asambleja e femrës Aleanca për Shqiptarët, dega Saraj, sot mbajti kuvendin ku u zgjodhën strukturat udhëheqëse të Asamblesë. Kryetare e Asamblesë dega Saraj u zgjodh zonjusha Drita Mustafa – juriste, gjithashtu u zgjodh edhe kryesia e asamblesë dega Saraj. Të pranishme në Kuvend ishin kryetarja e Asamblesë zonja Arta Toçi njëherit edhe Zëvendës Ministre në Minsitrinë për punë të jashtme, ...

Read More »

Alternativa hap fushatën sot në Prishtinë

Partia Alternativa e drejtuar nga kryetarja e komunës së Gjakovës znj. Mimoza Kusari Lila sot ka hapur fushatën në qytetin e Prishtinës për zgjedhjet komunale. Në prani të një numri të madh përkrahësish Alternativa ka prezantuar kandidatët për kryetar komune dhe këshilltarë të kuvendeve komunale.  

Read More »

Adnan Neziri do bëjm çmos që ti largojmë kazinot nga Tetova

Kandidati i ASH-së nga Tetova Adnan Neziri dje në fshatin Reçicë e Madhe ka premtuar që do bëj çmos që të largohen kazinot dhe lojërat e fatit nga qyteti. Ai theksoi se në qytet ka një numër të madh të kazinove dhe se rinia nga dëshpërimi i papunsisë së tepërt i frekuenton të njëjtat. Ndërsa e njëjta gjë mundëson që ...

Read More »

Shehtanski nënçmon gjuhën shqipe, reagon Naim Bajrami nga ASH

Sot kandidatët për kreun e kryeqytetit kanë nënshkruar kodeksin për mbajtjen e zgjedhjeve fer, të lira dhe demokratike, ndërkohë që deklarata e nënshkruar ka qenë në dy gjuhë, në gjuhën maqedone dhe në atë shqipe. Gjatë aktit të nënshkrimit, kandidati i TMRO-së Vanço Shehtanski ka nënçmuar gjuhën shqipe duke e nënshkruar deklaratën vetëm në gjuhën maqedone, ndërkohë që i menjëhershëm ...

Read More »

Reagon deputeti i CDU-s: Prej kohës së Helmut Kohl-it jemi në përkrahje të shqiptarëve (Video)

Në prag të zgjedhjeve në Gjermani një deputet i CDU-s për GazetaDirekt.com ka reaguar duke theksuar se kjo parti asht mike e madhe e shqiptareve. Deputeti i Bundestagut Matthias Hauer ka thënë se CDU qysh në kohën e Helmut Kohl-it ka qenë përkrahëse e madhe e shqiptarëve dhe Kosovës, prandaj ai e kërkon nesër edhe votën e shqiptarëve. Kjo deklaratë e ...

Read More »

Lista e Alterantivës për Gjakovë dominohet nga gratë (Foto)

Kryetarja aktuale e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila është kujdesur që në listën e partisë së saj për këtë komunë t’u jap mundësi të rinjve dhe grave e vajzave të Gjakovës. Kësisoj lista e Alternativës për Gjakovën përbëhet nga 20 gra dhe 18 burra. E veçantë tjetër është se 11 prej kandidatëve janë të moshës nën 30 vjeç. Mungesa e të rinjve, ...

Read More »

E tmerrshme: Vetëvendosje i bën thirrje mërgimtarëve të votojnë kundër Merkelit në Gjermani (Dokument)

Levizja Vetëvendosje në prag të zgjedhjeve në Gjermani, ka dalë me një komunikatë ku i bën thirrje mërgimntareve atje se si duhet të votojnë duke dalë kundër votimit të CDU-së së kancelares Angela Merkel. Kjo është komunikata e plotë e VV’s Ditën e diel në Gjermani do të zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Lëvizja VETËVENDOSJE! e ka ndjekur me kujdes të veçantë fushatën ...

Read More »

Kandidati i LSDM në Kumanovë, Dimitrievski hap shtab në lagjen e Trimave

Kandidati i LSDM për kreun e komunës së Kumanovës Maksim Dimitrievski bashkë me kandidatët për këshilltarë mes të cilëve dhe dy shqiptarë dhe dy të tjerë nga nacionaliteti rom, serb dhe turk kanë hapur shtabin zgjedhor në lagjen Tode Mendol në lagjen e Trimave në Kumanovë, duke vizituar kështu edhe këtë lagje derisa kandidatët shqiptarë për këtë komunë akoma janë ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com