Templates by BIGtheme NET

Lajme

Kryetari i Londrës kallëzon fajtorët për djegien e ndërtesës

Zjarri në kullën Grenfell ishte një aksident i parandalueshëm i shkaktuar nga vite neglizhencë nga këshilli lokal dhe qeveritë – tha kryebashkiaku i Londrës Sadik Khan. Duke folur pasi mori pjesë në një meshë në kujtim të viktimave, ai tha se zjarri ishte një katastrofë kombëtare që kërkonte një reagim kombëtar. “Njerëzit janë të zemëruar, jo thjeshtë për shkak të ...

Read More »

Reali siguron transferimin e dytë të madh të verës (Foto)

Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Theo Hernandez Dy skuadrat madrilene, Real dhe Atletico kanë arritur marrëveshje për transferimi e mbrojtësit të majtë francez, Theo hernandez, shkruan Marca. Real Madrid tashmë nuk ka nevojë që të paguajë në La Liga klauzolën e lojtarit, pasi këtë mund ta bëjë të rivali i qytetit. Kampionët e ...

Read More »

Shala: Diaspora është Trepça e dytë e Kosovë

Në një intervistë të dhënë për Gazetën Direkt, biznesmeni i suksesshëm nga Loxha e Pejës, Granit Shala, ka thënë se me krijimin e qeverisjes së Haradinajt, investitorët do të kenë një hapësirë më të madhe. Në këtë intervistë ai tregon arsyen e rikthimit të tij në Kosovë, dhe flet për situatën e krijuar në Kosovë. Ju ishit shumë pranë rikthimit për ...

Read More »

Protesta pro pranimit të refugjatëve në Spanjë

Disa mijëra protestues kanë marshuar mbrëmë në kryeqytetin Madrid në Spanjë, duke kërkuar që qeveria konservatore e këtij vendi t’i plotësojë përkushtimet e veta për pranimin e më se 17 mijë refugjatëve, në kuadër të planit për rivendosje të Bashkimit Evropian. “Asnjë qenie njerëzore nuk është ilegale”, kanë brohoritur protestuesit. Në vitin 2015, Spanja ka shprehur përkushtim për pranimin e ...

Read More »

Qëllohet me armë zjarri një 23 vjeçar

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur ditën e sotme në Vaun e Dejës në Shkodër. Burimet e “Panorama” thonë se i plagosur ka mbetur 23-vjeçari Fran Ndrecaj, nga fshati Manele. Ai ka marrë një plumb në këmbë dhe është dërguar në Spital. Mësohet se është jashtë rrezikut për jetën. Policia ka identifikuar edhe autorin dhe ka zbardhur ngjarjen. Ajo ...

Read More »

Basha: Jo koalicion me Edi Ramën

Lulzim Basha në takime me banorë të Peqinit. S’ka marrëveshje me zullumin. Kam plan ekonomik që ndez ekonominë, sjell punë, prodhim, mirëqënie. Gjatë takimit me banorë të Peqinit, Lulzim Basha ka treguar efektet që do të sjellë plani i tij ekonomik, duke i sqaruar njerëzit nga afër, ndërsa shtoi se s’do të ketë marrëveshje me “Republikën e vjetër”. “Jo koalicion ...

Read More »

Edhe një rast “Balena Blu” në Prishtinë

Policia e Kosovës njofton se në mbrëmjen e të premtes ka marrë një informatë se një vajzë e mitur ka gërvishuar duart duke bërë vizatime në formë balene. Sipas PK-së, rasti thuhet të ketë ndodhur në Prishtinë. “Viktimës i është ofruar tretman mjekësor, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin“, thuhet në njoftim. Adoleshentët nga Kosova që kanë luajtur këtë ...

Read More »

Vazhdon problemi me koncesionet e plazheve në Strugë

Edhe këtë verë mbetet status-kuo situata me plazhet në Strugë. Autoritetet lokale refuzojnë të lëshojnë shpallje për koncesione, ndërsa kontratat e qiramarrësve aktual kanë skaduar që nga viti i kaluar. Por koncesionerët shpresojnë të ketë zgjidhje. Ata thonë se janë të gatshëm për sezonin turistik, por nuk do të investojnë në përmbajtje të reja. Edhe në Ohër, për shumicën e ...

Read More »

Nëse pranoni ftesë nga “Balena e kaltër” kontaktoni këtë person

Loja e rrezikshme “Balena e kaltër” e cila ka marrë jetën e më shumë se 140 fëmijëve në botë, tashmë është hasur edhe në Kosovë. Administratori i kësaj loje madje po u dërgon mesazhe qytetarëve nëpër rrjete sociale që të luajnë këtë lojë përndryshe i pëson familja. Pavarësisht që Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale (ASHMDHP) në bashkëpunim ...

Read More »

Trajanovski do të kërkojë vota të shqiptarëve edhe për një mandat në Bashkinë e Shkupit

Kryetari aktual i Bashkisë së Shkupit, Koce Trajanovski, i cili sigurisht do të jetë kandidati i OBRM-PDUKM-së edhe për një mandat në Bashkinë e Shkipt në zgjedhjet e ardhshme lokale, siç thonë burime nga OBRM-PDUKM këtë radhë do të udhëheq fushatë të hapur për të fituar vota të shqiptarëve, të cilat do të jenë vendimtare për zgjedhjen e kryetarit në ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com