Templates by BIGtheme NET

Lajme

Lagjes së Trimave në Kumanovë do ti rikthehet shtëpia e shëndetit(FOTO)

Me iniciativën e Ministrit të Shëndetësisë -Dr. Arben Taravari në mbështetje të Zv. Ministrit për Punë dhe Politikë Sociale Elmi Aziri , Besa Islami -Pocesta anëtare e Kabinetit  të Ministrit të Shëndetësisë në bashkëpunim me Fondacionin Ndërkombëtarë Shëndetësorë- Projekt Hoop, , sot vizituan Shtëpinë e Shëndetit në Lagjen e Trimave në Kumanovë me qëllim të rikonstruktimit , paisjen me mjete dhe ...

Read More »

Zëdhënësi i ministrisë së jashtme bëhet baba, i uron mirëseardhje djalit, Harvi

Zëdhënësi i MPJ-së së Shqipërisë Glevin Dervishi ka pak kohë që është bërë baba, ndërkohë që lajmin e ka mbajtur fshehur nga opinioni duke zgjedhur heshtjen në këtë rast deri në befasinë e rradhës që bën me ardhjen e të birit nga SHBA, vend ku ka lindur bashkëshortja e tij. Zëdhënësi Dervishi ka zgjedhur t’i bëj sot një pritje të ...

Read More »

Ministri Ademi: Hartimi i strategjisë kombëtare mundëson bashkëpunim mes diasporës dhe institucioneve

Hartimi i Strategjisë Kombëtare për bashkëpunim me diasporën do të mundësojë bashkëpunim të afërt dhe lidhshmëri mes Diasporës dhe institucioneve shtetërore, që është jashtëzakonisht e rëndësishme dhe me interes për të dyja palët. Por jo vetëm kaq, ne kemi për qëllim bashkëpunimin e vetë Diasporës, për çështje në interes të përtbashkët.

Read More »

Jeremiq komenton marrëdhëniet Shkup- Beograd, adreson fjalë të rënda.

Ish ministri serb i Punëve të Jashtme, Vuk Jeremiq, ka vlerësuar se akti i Serbisë më krye me kryetarin Aleksandar Vuçiq për ta tërhequr trupin diplomatik nga ambasada e Shkupit është akt sharlatan dhe diletantesk, shkruan gazeta Lajm. “Cfarëdo që të kishte ndodhur në Shkup, tërheqja e personelit të ambasadës është diletantizëm diplomatik, që i ngjan ‘banana shteteve’”, ka shkruar ...

Read More »

Në prag të zgjedhjeve gjendet edhe një shpell me eshtra në Gostivar. Si duket Bdi-së paraqitja e eshtrave nuk po i ec a do të përgjysmohet edhe në zgjedhjet lokale

Gjatë hulumtimeve të bëra në një shpellë në Malin e Thatë në afërsi të fshatit Koritë të Gostivarit, speleologë kanë gjetur eshtra njeriu, pjesë të një granate të aktivizuar, pushkë gjahu dhe rroba të ndryshme, informon Tv Globi. Sendet e gjetura janë dorëzuar për ekspertizë, pas së cilës do të dihet nga cila kohë janë ato dhe si janë gjetur ...

Read More »

Zaev nuk komenton akuzat e Beogradit, flet për fqinjësi të mirë

Republika e Maqedonisë është e vendosur në ndërtimin e raporteve të mira fqinjësore me Republikën e Serbisë, por edhe më vendet tjera të rajonit. Kështu është përgjigjur Qeveria e kryeministrit, Zoran Zaev lidhur me vendimin e Qeverisë së Serbisë, për të tërhequr të gjithë stafin e Ambasadës së saj në Shkup. “Qeveria e Maqedonisë mbetet fuqimisht e përkushtuar për zgjidhjen ...

Read More »

Fillon Pastrimi i deponisë në Tetovë (Foto)

Ashtu edhe siç paralajmruar një jave më parë, sot ka filluar pastrimi i deponisë në Tetovë. Me kërkesë të Komunës së Tetovës deri tek Qeveria e Republikës së Maqedonisë, janë ndarë 200.000 euro për pastrimin përfundimtarë të deponisë. Kompania e cila ka fituar shpalljen për furnizim publik Golec Trans sot ka koncentruar maqinerinë e rëndë në terren, ndërsa Kryetarja e ...

Read More »

Dy figurat shqiptare që sulmohen barbarisht nga VMRO DPMNE

Dy figurat kyçe që kontribuan në rëzimin e VMRO-DPMNE-së nga pushteti padyshim se janë Ziadin Sela dhe Teuta Arifi. I pari njihej për fjalimet e zjarrta nga foltorja e parlamentit të RM-së kundër rregjimit Gruevskian, gjë që përshkallëzoi situatën në pikën ku huliganët e sponsorizuar nga partia atëherë në pushtet, ta rrahin për vdekje liderin e LR-PDSH-së Ziadin Selën. Tjetra ...

Read More »

Deputeti Dimitrievski bën bashkë maqedonasit, shqiptarët e serbët në Kumanovë

Deputeti i LSDM Maksim Dimitrievski sonte në qytetin e Kumanovës ka bërë një takim me të rinjtë e këtij qyteti të përzier etnikisht, transmeton Zhurnal.mk Ai në takim ka pasur të rinjë nga nacionaliteti maqedonas, shqiptarë e serb me të cilët ka biseduar për qytetin dhe nevojat e këtyre të rinjëve. “Bashkë në qytet, maqedonas, shqiptarë e serb biseduam se ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com