Templates by BIGtheme NET

Lajme

Dëshironi fëmijë të bukur?! Këto janë sekretet…

Shikimet e vazhdueshme të pamjeve të mrekullueshme do të ndikojnë në pamjen e fëmijës brenda mitrës dhe do ta bëjnë atë të mahnitshëm, transmeton Telegrafi. Qëllimi i kësaj metode është shumë i thjesht, përderisa fëmija rritet, zakonisht e merr formën e asaj se çfarë sheh nëna. Kjo ndoshta edhe e qartëson atë se përse në kohërat e lashta Igbot (fis ...

Read More »

Ramush Haradinaj i kujton Sërbisë vitin 1999, Dacic reagon: Po kërcënon hapur Serbinë në sy të Europës

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se Beogradi po pret ekstradimin e Ramush Haradinaj në Serbi. “Kërkojmë ekstradimin e Haradinajt. Ky njëkohësisht është edhe test i ri për Evropës dhe për sistemin e drejtësisë së Francës, pasi deri me tani asnjë nga terroristët shqiptarë nuk është përgjigjur as në Tribunalin e Hagës, kurse shumë dëshmitar ...

Read More »

KFOR: Nuk e dimë çka po bën ushtria serbe në malet e Veriut

Prania e formacioneve ushtarake serbe që veprojnë brenda territorit të Kosovës, gjegjësisht në malet e Leposaviqit ka kohë që veprimtaria e tyre është vërejtur ndonëse nuk është marrë asnjë masë ndaj tyre nga institucionet e sigurisë. Megjithatë KFOR-i si përgjegjësi kryesor i ruajtjes së sigurisë, në një përgjigje për Indeksonline, ka thënë se situata e sigurisë në Kosovë është e ...

Read More »

Marrëveshje mes Ali Ahmetit dhe Nikolla Gruevskit?

Ali Ahmeti ka një marrëveshje me liderin e VMRO-së Nikolla Gruevskin që në asnjë menyrë mos formohet qeveri me LSDM-në, që në këtë mënyrë ta shpëtojnë kokën nga PSP, njoftojnë për portalin “Fjala” burime të aferta me BDI-në. Nga i njejti burim thuhet se: Ali Ahmeti taktizon që sa më gjatë të zvarritet krijimi i qeverisë, ai do të mundohet ...

Read More »

Jakimovski kërcënon: Nëse LSDM-ja e formon Qeverinë, kriza do të thellohet

Kryetari i GROM-it dhe njëkohësisht edhe kryetari i Komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski, në intervistën javore për Radio Evropa e Lirë, deklaroi se nëse LSDM-ja e formon Qeverinë nuk do të respektohet vullneti i shumicës dhe do të shkaktohen probleme serioze. “Nëse LSDM-ja e formon Qeverinë, kjo do të thotë se nuk do të respektohet vullneti i qytetarëve. Mendoj se ...

Read More »

Biznes joligjor në burgun e Idrizovës

“Fokus” bën të ditur se njëri nga të burgosurit në burgun e Idrizovës, gjoja se me leje të drejtorit Zhivko Pejkovski ka blerë makinë për larje të rrobave dhe i ka detyruar të burgosurit tjerë që të paguajnë për këtë. Njëri nga të burgosurit është revoltuar, për shkak se nuk ka dashur të paguajë për larjen e rrobave dhe këtë ...

Read More »

Çfarë e bëri Brukselin të ndryshojë mendjen për Qeverinë e Maqedonisë?

Komisari evropian për zgjerim Johanes Han e braktisi vendin pas vizitës 2 ditore, por e la Maqedoninë akoma në udhëkryq. Deklarata e tij se Maqedonisë i duhet Qeveri cilësore dhe jo e shpejtë, sipas analistëve, është ndryshim i qëndrimit të Brukselit i cili pas zgjedhjeve kërkonte formimin e menjëhershëm të Qeverisë. Ish diplomati Denko Malevski vlerëson se pas takimeve me ...

Read More »

Hahn për Ballkanin Perëndimor: Mjafton vetëm një shkëndijë dhe gjithçka do të ndizet

Nëse nuk eksportojmë stabilitet, atëherë do të importojmë jo-stabilitet, kjo vlen si për Ballkanin, ashtu edhe për fqinjësinë tjetër të BE-së. Kështu ka thënë komisari për zgjerim i BE-së, Johanes Hahn për “Cajt Online”, përcjell “DW. Në pyetjen për Maqedoninë, Hahn ka thënë se në interes të Maqedonisë është që të ketë stabilitet dhe zhvillim të drejtësisë në shtet. “Çdo ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com