Templates by BIGtheme NET

Lajme

Vazhdojnë punimet në rrugët e Gjakovës

Drejtorija e shërbimeve publike Punon edhe në vikend. Të lumtë Drejtoreshë #KaltrinaBiblekaj Vërtet është fundjavë por nuk ka asnjë arsye të mos punosh në punët që kemi nisur. #UnazaEQytetit #njëcopëzEQytetitTonë #KaltrinaBiblekaj 7 #AlternativaPërGjalovën 30

Read More »

Blerim Sejdiu i Besës mashtron elektoratin për takimet në Berlin (Dokument)

Kandidati i BESËS për komunën e Zhelinës, Blerim Sejdiu këto ditë qëndron në Berlin për tu mobilizuar për zgjedhjet e 15 tetorit. Ai në një postim në faqen zyrtare në Facebook, shkruan se ka pasur takim premtues me Kryetarin e dhomës kryesore ekonomike të Gjermanisë, z.Michael Alber e cila brenda vetes ngërthen 120.000 kompani të mesme dhe të mëdha në ...

Read More »

Bie bora e parë, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Si asnjëherë këto vitet e fundit, dëbora ka zbardhur malet shumë shpejt. Temperaturat e ulëta dhe reshjet e shumta të shiut kanë sjellë edhe reshjet e para të dëborës. Dëbora ka zbardhur malin e Gjallicës në Kukës. Reshjet kanë qenë të pakta kuptohet, por kanë mjaftuar që të ulen temperaturat në një nivel që për muajin shtator janë shumë poshtë ...

Read More »

Jeta dhe vepra e kandidatit për kreun e Tearcës (Video)

Isen Asani është lindur më 20 Janar 1967 në fshatin Dobrosht, komuna e Tearcës. Shkollën fillore e kreu në fshatin e lindjes, ndërsa shkollën e mesme në Tetovë. Studimet për histori i mbaroi në Universitetin e Prishtinës, periudhë e cila njihet me demonstrata studentore kundër okupatorit serb. Isen Asani që atë kohë u dëshmua si një prijës i ardhshëm, duke ...

Read More »

A mtrashet kurbani në ditën e Arifes?

  Kur jemi në prag të fillimit të fushatës për Zgjedhje Lokale 2017 shofim nga ana e Komunës një punë shumë intesive, me qëllim të përmisimit të gabimeve që i ka bërë gjatë katër viteve ky instuticion. Me vetë pastrimin e rrugëve që u bë pas disa viteve në Tetovë, u kuptua që Teuta Arifi e pranoi humbjen dhe tani ...

Read More »

Mimoza Kusari-Lila miraton buxhetin komunal dhe e nis mbarë fushatën për zgjedhjet lokale

Kryetarja aktuale e komunës së Gjakovës dhe kandidatja e Alternativës për po këtë komunë znj. Mimoza Kusari-Lila, sot në kuvendin komunal ka miratuar buxhetin e komunës ndërsa ka bërë të ditur edhe fillimin e fushatës për zgjedhjet lokale në Kosovë. Suksesi është i plotë kur arrin të inspirosh tjerët të jenë të suksesshëm. Krenare sot me bashkëpunëtorët e mi, të ...

Read More »

I burgosuri arratiset nga Idrizova

Nga burgu i Idrizovës është arratisur një i burgosur, ka bërë të ditur sot Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni. Dje pasdite, në oborrin e burgut së pari pa leje është futur një vajzë e moshës 20 vjeçare nga Shkupi. Vajza është vërejtur nga ana e të punësuarve të burgut. Ajo ka qenë në shoqëri me të burgosurin. I burgosuri ka ...

Read More »

“Ky është kryeministri i vërtetë i vendit, Rama një kukull”, punonjësja e kryeministrisë letër Berishës

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një punonjëse të kryeministrisë. Ndoshta ky është një prej denoncimeve më të veçanta që Berisha ka postuar, pasi flet se vendin nuk po e drejton Edi Rama por sekretari i përgjithshëm i kryeministrisë, avokat Engjëll Agaçi. Sipas denoncimit, ky i fundit është kryeministri i vendit dhe jo Rama, pasi të gjithë vendimet i ...

Read More »

Vendbanimet e komunës së Tearcës atraksion i preferuar i volonterëve të huaj

Falë kryetarit të Komunës së Tearcës, z. Isen Asani i cili në dy mandatet e fundit në krye të komunës, arriti që me investimet në infrastrukturë rrugore, përmirsimin dukshëm të madh të kushteve nëpër shkollat fillore, vendbanimet e komunës së Tearcës t’i shëndrojë tashmë në fshatra të preferuar të volonterëve të huaj! Rasti i fundit ishte me një grup vizitorësh ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com