Templates by BIGtheme NET

Lajme

Basha premton ekonomi të fortë dhe të ardhme të sigurt

Basha u shpreh se rilindasit gjetën të bëjnë humor të zi me shqiptarët Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vazhduar takimet elektorale, ku sot në Berat ku dhe ka premtuar ekonomi të fortë dhe të nesërme të sigurt. Në fjalën e tij, Basha u shpreh se rilindasit gjetën të bëjnë humor të zi me shqiptarët, sepse numri i të ...

Read More »

Qeveri e re me “kontrabandime” të deputetëve apo zgjedhje të reja?

Nuk ka arsye që Kosova të shkojë nga zgjedhjet në zgjedhje, thonë përfaqësuesit e partive politike dhe analistët. Ndonëse nuk i përjashtojnë si mundësi, sipas tyre, zgjedhjet e fundit parlamentare të 11 qershorit ishin të suksesshme dhe duhet të përmbyllen me formimin e institucioneve të reja. Ndërkaq, çështja e formimit të Qeverisë së re të Kosovës, shihet si pjesë e ...

Read More »

Daka: Rezultatet janë të mediave, KQZ nuk ka shpallur rezultate përfundimtare

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se shpallja e rezultateve do të bëhet pasi të përfundojë rinumërimi i kutive të votimit, rinumërimit të votave me kusht, votave që kanë ardhur përmes postës dhe votave të personave me nevoja të veçanta. Po ashtu, Daka tha se rezultatet do të dalin pas përfundimit të të gjitha procedurave ligjore ...

Read More »

Bilall Sherifi, zëri i shqiptarëve të Maqedonisë në Parlamentin e Kosovës, pesëfish më shumë vota se në vitin 2014

Në zgjedhjet e kaluara parlamentare në vitin 2014, partia e cila mezi e kaloi pragun zgjedhor, kësaj radhe duket që ka ngritje më të madhe, dhe rrjedhimisht numër më të madh të deputetëve. Në legjislaturën e pestë kjo parti kishte vetëm gjashtë deputetë. Kjo rritje shihet nëse krahasohen votat e të njëjtëve deputetë që ishin asokohe, dhe të cilët po ...

Read More »

Dhuna në Kuvend, Prokuroria ende s’ka nisur hetimet

Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion ende nuk ka nisur hetimet për ndodhitë e 27 prillit në Kuvend. Dy javë pas marrjes së lëndës, ekipi i formuar nga disa prokurorë pret nga Prokuroria Publike t’i dorëzohen në përgjithësi dëshmitë materiale dhe shkresat. Të pyetur nga Alsat M, nga Prokuroria për krim të organizuar nuk japin detaje se kur do ...

Read More »

Furkan Feta nga dega e Sarajit, kuadër i mundshëm për drejtor në Drejtorinë për konfiskim të pronës!?

Deri më tani LSDM është kujdesur që në institucione kyçe të emërojë kuadro nga radhët e veta, si në Drejtorinë për të ardhura publike, Drejtorinë për siguri dhe kundërzbulim dhe në Byronë për siguri publike. Por, siç thonë për gazetën KOHA burime partiake, BDI dhe ASH kanë heshtur me qëllim që t’i japin kohë dhe mundësi LSDM-së që të heq ...

Read More »

Kush është Aleksandar Kiracovski, sekretari gjeneral i LSDM!

I lindur në vitin 1983 në Manastir, Aleksandar Kiracovski në vitin 2007 ka mbaruar fakultetin teknik në universitetin Kliment Ohridski në Manastir në fushën e maqinerisë dega e menaxhmentit dhe inxhinjerisë. Në vitin 2010 ai mbaron studimet master në fushën e menaxhmentit dhe resurseve njerëzore në Universitetin për menaxhment dhe turizëm në Shkup në temë Lidershipi politik. Është i martuar ...

Read More »

Policët shqiptarë të rrezikshëm për Maqedoninë?!

Sidoqoftë, një lajm mjaft shqetësues që vjen nga Ministria e Punëve të Brendshme është se edhe pas punësimit minimal të disa kuadrove të reja në MPB që vijnë si detyrim nga nënshkrimi i Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, shumica absolute e tyre akoma nuk posedojnë certifikatë sigurie (bezbednosen sertifikat), e cila do të mundësonte avancimin e këtyre kuadrove në këtë Ministri. ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com