Templates by BIGtheme NET

Lajme

Shala: Të kaluarën e lëmë prapa

Anëtari i AAK-së dhe një nga më të zëshmit në skenën politike Granit Shala në një status të lëshuar së fundi ka bërë të ditur se gjërat e reja vijnë me njerëz të rinjë, duke shikuar përpara e duke lënë të kaluarën mbrapa. “Po vijnë gjëra të reja me njerëz të rinj, e ne shikojmë përpara dhe të kaluarën e ...

Read More »

OBRM-PDUKM: Xhaferi të garantojë të drejtën e fjalës për gjithë deputetët

OBRM-PDUKM-ja sot përmes një konference për shtyp apeloi tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, që të mos keqpërdorë pozitën e tij dhe të garantojë të drejtën e fjalës për gjithë deputetët, përcjell Telegrafi Maqedoni. Deputeti Zoran Ilioski nga OBRM-PDUKM, duke ju referuar incidentit të sotëm në Kuvend mes Talat Xhaferit dhe Vlladimir Gjorçevit, tha se askush në Kuvend nuk ka ...

Read More »

VMRO-DPMNE godet zv/ministren e jashtme nga partia e Selës, ja pse

VMRO-DPMNE sot vlerësoi se zgjedhja e Arta Toçit të zgjidhet si zëvendësministre e Punëve të Jashtme është skandaloze dhe e rrezikshme për shtetin. Vlladimir Nelloski në konferencë shtypi tha se kontestimi i kufijve aktual dhe ëndrra për shtete të mëdha nga funksionarë shtetërorë të mëdhenj mund të ndikojë në çrregullimin e marrëdhënieve të Republikës së Maqedonisë me fqinjët. “E propozuara ...

Read More »

Duraku-Reka: Maqedonia dhe Shqipëria kanë nënshkruar marrëveshje në fushën e ambientit jetësor

Ministri i Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Sadulla Duraku, sot priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në vendin tonë, Fatos Reka. Në këtë takim të parë, ministri Duraku dhe ambasadori Reka vlerësuan se bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e mjedisit jetësor është i shkëlqyer dhe se ky bashkëpunim duhet të vazhdojë edhe në të ardhmen Ministri Duraku në ...

Read More »

Shiu dhe breshëri i djeshëm shkaktuan dëme të shumta në Shkup

Reshjet e shumta të shiut të përcjella me breshër kanë shkaktuar dëme të shumë materiale tek të mbjellat bujqësore në rajonin e Shkupit. Ekipe nga shtabi për mbrojtje dhe shpëtim të Bashkisë së Shkupit po pastrojnë terrenin, ndërsa kryetari i Bashkisë së Shkupit, Koce Trajanovski, sot vizitoi kopshtin “Parqe dhe gjelbërim”, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ndërsa edhe Komuna e Haraçinës është ...

Read More »

Nesër në Shkup fillon festivali “Baskerfest 2017”

Nesër në sheshin “Maqedonia” në Shkup do të fillojë “Baskerfest 2017”, festivali i artit të rrugës i cili do të zgjasë deri më 25 qershor, përcjell Telegrafi Maqedoni. Për këtë festival janë paralajmëruar edhe prezenca e shumë artistëve nga bota, mes të cilëve edhe Barbarosa, Peperonius dhe të tjerë. Në 11 ditët e ardhshme do të vendosen 3 skena ku ...

Read More »

Kurti: Vetëvendosjes i takon formimi i Qeverisë (Video)

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të vendit, Albin Kurti, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe. “Ne jemi të bindur që një Qeveri e varur nga Lista Serbe do t’i kishte dy kryeqytete, edhe Prishtinën edhe Beogradin”, thotë ai. Sipas tij, koalicioni PDK, AAK ...

Read More »

Fotografi dhe pankarta antishqiptare para Parlamentit të Serbisë (Foto)

Para Parlamentit të Serbisë në Beograd janë vendosur fotografi dhe mbishkrime të ndryshme, ku shqiptarët cilësohen si terroristë. Aty thuhet më tej se shqiptarët në luftën e viteve 1998-1999 kanë kidnapuar dhe kanë vrarë civilët serbë e që vazhdohet më tej duke u thënë se familjarët e tyre kërkojnë drejtësi, njofton Klan Kosova. Para parlamentit serb, qëndrojnë edhe fotografitë e ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com