Templates by BIGtheme NET

Lajme

Bilall Kasami: Adnan Neziri është kuadër i mirë, do të kisha votuar

  Sonte në emisionin debativ të kandidatëve për kryetar komune të Tetovës, organizuar nga Alsat-m, kishte debat mjaftë interesant. Ishte interesante kur Bilall Kasami i BESËS, lavdëroi kandidatin dhe oponentin e tij nga Aleanca për shqiptarët, Adnan Neziri duke shprehur mirënjohje për kualitetet e tij si profesionist. Gjatë fjalës së tij Kasami u shpreh: “Adnan Neziri është kuadër i mirë, ...

Read More »

Malësia e Tetovës i tha PO Aleancëspër Shqiptarët dhe Adnan Nezirit

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për Konunën e Tetovës z Adnan Neziri së bashku ekipin e tij dhe antar të Kryesisë qëndrore zhvilluan një takim me aktivistët e Aleancës për Shqiptarët në Malësinë e Tetovës. Shipkovica, Brodeci, Veshalla dhe Bozofca masovikisht ju përgigjën ftesës për ta takuar Adnan Nezirin. Aleanca për Shqiptarët gjithnjë e më shumë po forcohet në fshatrat ...

Read More »

ADNAN NEZIRI “RINIA, PJESË E NDRYSHIMEVE TË MËDHA SHOQËRORE”

  Adnan Neziri është kandidati nga radhët e Aleancës për Shqiptarët, i cili nga qytetarët e Komunës së Tetovës kërkon mbështetje për të udhëhequr me këtë komunë. Në vitin 1990 , Neziri është diplomuar në Fakultetin Ekonomik të Prishtinës. Fillimisht ka punuar në firmë private për shërbim të financave dhe kontabiliteti, ndërsa më pas ka hapur zyrën e tij për ...

Read More »

Komunave shqipëtare u kthehet shpresa

Prof.dr. Arlinda Memetaj Në një Botë ideale, zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore përjetohen si festa që do të sjellin të përzgjedhurin, apo si një garë në të cilën fiton kandidati më i mirë.  Nga ana tjetër elektorati mbështetet tek shpresa dhe premtimet e atyre që garojnë, për tu bë shërbëtorë të po atij elektorati. Por në Botën tonë, në të cilën ...

Read More »

Bekim Zymberi nga Aleanca për Shqiptarët

Kandidati për këshill komunal në Kumanovë nga APSH-ja jep sqarime rreth situatës politike që na percolli më tepër se një dekadë. Në rrugëtimin tonë si qenie njerëzore, çdo herë gjendemi në udhëkryqe të ndryshme, kur para vetes kemi më shumë rrugë, e më shumë opcione. Secili rrugëtim ka qëllim, dhe qellimi arrihet vetëm kur e ndjekim ate. Si fletë e ...

Read More »

Ku mbetën ‘lotët e krokodilit’ të Teuta Arifit !?

Shumë pak vetave iu kujtohet dita kur Teuta Arifi lëshoi lotët para tetovarëve, ajo u betua në Zot se do të merr përgjegjësi dhe se do ta ndërtoj Tetovën. Por siç shihet kjo video egziston ende në rrjetet sociale, pasi shumica e videove janë fshirë nga ekipi i Teuta Arifit. Në videon e më poshtme bëhet shumë e qartë, se ...

Read More »

Dështon Click Plus në Strugë

Dështon emisioni debativ i Fatmir Aliut Click Plus Tv21 në Strugë. Ftesës nuk iu përgjigjën as Ziadin Sela e as Ramiz Merko duke e lënë vetëm kandidatin e L.Besa. Nga ekipi i Ziadin Selës bënë të ditur se Sela ka probleme shëndetësore dhe nuk ka qenë në mundësi të jetë pjesë e debatit. Nga Bdi dhe Ramiz Merko bëjnë të ...

Read More »

Anketë e Brima Gallup: Aleanca barazohet me BDI-në, më pak se 1% dallimi (FOTO)

Votuesit janë më të gatshëm të votojnë për kandidatët e LSDM-së në zgjedhjet vijuese lokale, tregon barometri politik i Brima Gallup e publikuar sot. Nga votuesit, 25,2 për qind janë të disponuar të votojnë për kandidatë të LSDM-së, ndërsa 20,6 për qind për kandidatë të VMRO-DPMNE-së. Përqindja e atyre të cilët janë prononcuar se nuk do të votojnë është gjithsej ...

Read More »

Aksident i rëndë në dalje të Tetovës, 4 të lënduar

Pesë persona midis të cilëve edhe një fëmijë dy vjeç janë lënduar në një aksident trafiku që ndodhi në autostradën Gostivar – Tetovë në afërsi të stacionit pagesor të Tetovës. Zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski sot deklaroi se aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 14 kur një automjet i udhëtarëve “audi” me targa austriake ka humbur kontrollin dhe ka ...

Read More »

Pse Ndërkombtarët nuk i kan shum ,,qejf” takimet me përfaqsues të BDI-së

BDI-së Një kohë të gjatë nuk kemi parë që eksponent politikë të BDI-së të takohen me ndonjë përfaqsues ndërkombtarë sidomos të vendeve me ndikim (Sh.B.A dhe EU) në disa rastë janë vërejtur vetëm disa takime me përfaqsues të ambasave të vendeve fqinje si të Greqisë,Bullgaris,Serbis etj. Por pyetja që parashtrohet është fakti se pse përfaqsues të BE dhe SHBA si ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com