Templates by BIGtheme NET

Lajme

Tentim për të sulmuar mbrëmë Gruevskin, policia kap autorin

Policia mbrëmë ka ndaluar një qytetar i cili ka tentuar që të spërkatë me sprej Nikolla Gruevskin, derisa po mbante fjalim në tubimin para hotelit “Jadran” në qendër të Shkupit, shkruan portali sdk.mk. Sipas dëshmitarëve, derisa Gruevski po mbante fjalimin, qytetari ka tentuar që të ngjitet në skenë, por është parandaluar nga sigurimi i kryetarit të VMRO-DPMNE-së. Ai në këtë ...

Read More »

Bejtulla Kamberi nga Vrapçishti: Të ndërpriten kërcnimet, ndaj aktivistëve tanë

Këto ditë nga oponentët tanë në mungesë të platformës, ideve dhe mbi të gjitha përkrahjes në popull, kanë filluar të shantazhojnë dhe kërcënojnë simpatizantët dhe anëtarët tonë. Andaj unë si kryetar shtabi i Aleancës për Shqiptarët në komunën e Vrapçishtit, u bëj apel publik që mos meren me njerëzit që kanë mendim ndryshe nga ata, pasi që koha e kërcënimeve ...

Read More »

Policia e Kosovës më profesionalja në rajon

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka pritur në takim njoftues, ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu. Në këtë takim u diskutua për bashkëpunimin e mirë ndërmjet MPB-së dhe OSBE-së në Kosovë dhe të dy bashkëbiseduesit u dakorduan se ky bashkëpunim do të vazhdojë edhe në të ardhmen. Shefi i OSBE-së theksoi se Policia e Kosovës është policia ...

Read More »

Aleanca për Shqiptarët – Haraçinë: Kërcënimet nga policia nuk na frikësojnë

ASH – Haraçinë: Kërcënimet nga policia nuk na frikësojnë APSH reagon ashpër ndaj frikësimit të aktivisteve të saj në Komunën e Haraçinës nga ana e Policisë Aktivisti jonë nga Haraçina Fuad Halimi sot është ftuar në ,,bisedë informative,, nga ana e policisë së Shkupit dhe është kërcënuar për aktivitetin e tij politikë si aktivistë i APSH-së në Haraçinë. E përkujtojmë ...

Read More »

Maqedoni, çertifikatat e lindjes dhe kurorëzimeve prej sot edhe në shtëpi

Shkupjanët prej sot në adresën shtëpiake do të mund të marrin çertifikatat e lindjes dhe kurorëzimeve. Për këtë duhet të regjistrohen në web-faqen e Drejtorisë për menaxhimin e regjistrave (DMR) ose në portalin uvmk.gov.mk, dhe të plotësojnë kërkesën, ndërsa pas pagesës do të marrin njoftim dhe kohë për dërgesën e dokumenteve në adresën shtëpiake. Siç informoi drejtori i DMR-së, Gjoko ...

Read More »

Komisioni i Ministrisë së drejtësisë kryen kontrolle në hapësirat e Gjykatës penale në Shkup

Pas daljes nga ndërtesa e Gjykatës penale në Shkup, Llazar Nanev, i cili është i caktuar kryetar i Komisionit nga Ministria e drejtësisë, komision i cili duhet të vërtetojë nëse ka pasur padrejtësi gjatë shpërndarjes së lëndëve te gjykatës të caktuar, deklaroi se edhe më tej do të vinë te gjykata për të vërtetuar gjendjen faktike me sistemin AKMIS për ...

Read More »

Sela nga Zhelina: BDI fajtore e ketij decentralizimi jocilësor për shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët mbrëmë mbajti tubim në fsh Zhelinë ku u prezentua kandidatura e kandidatit për Kryetar Komune dr Reshat Aliu. Kryetari i Aleancës për Shqiptarët z. Ziadin Sela, në fjalimin e tij foli edhe për decentralizimin në Maqedoni që sipas tij është edhe fajtori kyç i një diskriminimi politik dhe ekonomik ndaj shqiptarëvë, sipas tij BDI është përgjegjësi kryesor ...

Read More »

Kusari Lila takon banorët e fshatit Kusar

Kandidatja për Kryetare të Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, sonte ka qëndruar në fshatin Kusar, ku ka takuar banorët e këtij lokaliteti. Me këtë rast, kryetarja Kusari Lila, ka prezantuar të arriturat gjatë mandatit të parë qeverisës, por edhe objektivat zhvillimore për katër vitet e ardhëshme. “Entuziazmi i treguar gjatë këtyre ditëve të fushatës, tregon vendosmërine që kemi bashkë ...

Read More »

Ziadin Sela nga Saraji: Naim Bajrami një djal që premton shumë në politikë

Kreu i Aleancës për shqiptarët gjatë tubimit të mbrëmshëm në Saraj në fjalimin e tij mbajtur para simpatizantëve dhe mbështetësve theks ka vënë edhe mbi kandidaturën e Naim Bajramit për kreun e komunës së Shkupit nga ASH. “Naim Bajrami është djali i ri që premton shumë në politikë, do jetë pikërisht ky ai që do të mbrojë interest shqiptare në ...

Read More »

Fatmir Izairi pa mos u ftuar në “TV Shenja” akuzohet për mospjesëmarrje. Ja reagimi i tij

Dy kandidatët për kryetar komune, Blerim Sejdiu dhe Sali Ajdini  mbrëmë në emisionin “Studio e Hapur” në Tv Shenja kanë akuzuar kandidatin e BDI-së Fatmir Izairin për keqpërdorime dhe jo transparencë me qeverisjen e tij në dy mandatet e fundit. Edhe pse Izairi nuk ka qenë i ftuar në këtë emision gazetari ka mashtruar opinion duke thënë se Izairi nuk ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com