Templates by BIGtheme NET

Vendi

Zgjedhjet Lokale, ja qëndrimet e BDI-së dhe LSDM-së

LSDM dhe VMRO DPMNE sot kanë dal me kumtesa. Nga partia e Zaevit thonë se është e nevojshme që të gjitha subjektet politike në shtet të jenë në nivelin më të lartë të përgjegjësisë që të zgjidhet qeveria e re sa më shpejtë dhe të jepen kushtet ligjore për mbajtjen e zgjedhjeve lokale”. Në lidhje me zgjedhjet lokale, kryetari i ...

Read More »

Gruevski flet për Talat Xhaferi dhe zgjedhjet lokale, ja çka tha?! (VIDEO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka thënë se edhe po të dëshirojnë nuk mund të pranojnë Talat Xhaferin për kryetar të Kuvendit, sepse, siç tha ai, është zgjedhur me dhunë, me shkelje të Kushtetutës, shkelje të Rregullores së Kuvendit. “AI për momentin është dhe me siguri do të ngelet ashtu uzurpues i pozicionit të kryetarit të Kuvendit. Ai për ne ...

Read More »

TË GJITHA PARTITË NË TAKIM TE KRYEPARLAMENTARI

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka thirr në koordinim përfaqësuesit e partive politike parlamentare. Ftesës i janë përgjigjur të gjitha partitë politike. Nëse koordinatorët e partive politike pajtohen nuk përjashtohet mundësia që si rezultat i këtyre bisedimeve, Xhaferi të thirr seancë parlamentare. Pas përfundimit të tryezës asnjëri prej përfaqësuesve politik, nuk foli para kamerës sonë për të treguar çfarë ...

Read More »

MINISTRJA E VETËQEVERISJES LOKALE SHIRET ELEZI SHPREH SHQETËSIM SERIOZ PËR BLLOKIMIN TOTAL TË KOMUNAVE PAS 15 MAJIT

Shiret Elezi ministre e vetëqeverisjes lomale ka shpreh shqetësim serioz për bllokim total të komunave pas 15 majit. Ajo paralajmëron se ndërmarrjet publike, çerdhet, institucionet kulturore, zjarrëfikësit do të përballèn me ngecje të punës ndërsa problemi kryesor do të jetë pagesa e rrogave. ” Probleme më të shpejta me të cilat do të ballafaqohen qytetarët janë lejet e ndërtimit, mos ...

Read More »

Dimitrievski: Profesionalistët shpëtuan jetë (VIDEO)

Deputeti i LSDM-së, Maksim Dimitrievski pasi dëshmoi në prokurori si i dëmtuar nga dita e “enjte e përgjakshme”, ai tha se ajo që ndodhi në Kuvend nuk duhet të kuptohet si një sulm personal të deputetëve, por si një goditje ndaj demokracisë, përcjell TetovaSot. Ai tha se ajo që ndodhi është e papranueshme dhe se individët nuk mund të marrin ...

Read More »

Pasi e shkarkoi Teuta Arifi, drejtori i shkollës buqësore të Tetovës thotë dy fjalë

Drejtori i shkollës së mesme bujqësore të Tetovës, Aleksandar Bacevski ka thënë se në kundërshtim me ligjin është shkarkuar nga ana e kryetares së komunës, Teuta Arifi, por nuk do të ankohet për vendimin, transmeton Tetova1. Kryetarja e Tetovës e ka shkarkuar nga funksioni për shkak të pjesëmarrjes në ngjarjet e Parlamentit të Republikës së Maqedonisë me 27 prill, kur ...

Read More »

Prokurorë me duart me gjak (FOTO)

Ky është titulli i revistës “Fokus” ku në ballinë janë nxjerrë kryeprokurori publik Marko Zvrlevski dhe prokurorja Geshovska. Kjo e fundit është e njohur për rastin “Monstra”, rastin e Harun Aliut dhe raste të tjera, ndërsa në disa video ishte parë edhe me ish-ministren e brendshme Jankullovska. Revista shkruan se këta dy prokurorë në ditën më të përgjakshme të vendit, ...

Read More »

Janë zbuluar 12 vajza që kanë punuar si këngëtare dhe valltare në objektin hotelerik në Bogivinë

Dymbëdhjetë vajza, nga të cilat tre shtetase të huaja dhe nëntë nga Maqedonia janë kapur mbrëmë gjatë një bastisje të policisë në objektin hotelerik “Baci” në Bogovinë, pronë e N.Sh. (33). Vajzat kanë qenë të moshës 18 deri në 42 vjeçare dhe janë angazhuar si këngëtare dhe valltare. Zëdhënësi i policisë SPB Tetovë, Marjan Josifovski deklaroi se bastisja është realizuar ...

Read More »

Padi penale kundër shtatë personave për incidentet në Kuvend

SPB Shkup parashtroi padi penale kundër shtatë personave lidhur me incidentet që ndodhën më 27 prill të këtij viti në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. “Padi penale janë dorëzuar kundër D.T (42), N.P (39), B.G (43), të gjithë nga Shkupi dhe kundër G.A (43) nga Velesi për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për vepër të kryer penale ‘pjesëmarrje ...

Read More »

Prej të hënën nuk ka rroga në komuna

“Është e patjetërsueshme që menjëherë të zhbllokohen proceset demokratike në Maqedoni dhe Gjorge Ivnaov menjëherë t’ia ndajë mandatin për formimin e Qeverisë kryetarit Zoran Zaev”, thonë nga LSDM në kumtesën e rregullt. Socialdemokratët paralajmërojnë se për shkak të bllokadës së procese demokratike, Maqedonia po përballet me probeleme të cilat u bëjnë dëm qytetarëve dhe tërë sistemit shtetëror. “Bllokada e tillë ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com