Templates by BIGtheme NET

Vendi

Kryeparlamentari Xhaferi sot me orar tepër të ngjeshur me takime !

Kryetari i ri i Parlamentit, Talat Xhaferi, sot pritet të takohet me gjithsej 16 ambasadorë të vendeve anëtare të Bashkimit Europian. Takimet kanë filluar nga ora 11:00. Në vijim keni të radhitur ambasadorët të cilët do të takohen me kryeparlamentarin Xhaferi: Republika e Austrisë – SH.T. Renate Kobler Republika e Bulgarisë – SH.T. Ivan Petkov Republika e Kroacisë – SH.S. ...

Read More »

Ministri i MPB-së zbulon diçka shokuese: Ka zëra se natën e përgjakshme në Parlament do të nxirrej edhe Ushtria!

Ministri i MPB-së, Agim Nuhiu në emisionin Rruga drejt, ka theksuar se natën e dhunshme më 27 prill në Parlament, disa polic nuk e kanë kryer detyrën e tyre. Ai ka konfirmuar se edhe dy punjonjës të DSK-së i kanë marrë hardisqet me qëllim që të zhduken pamjet brenda Parlamentit nga kamerat e sigurisë, njofton TetovaSot. “Dy punonjës kanë marrë ...

Read More »

Të maskluar dhe me armë grabisin pompën e benzinës në Kumanovë

Pompa e benzinës në fshatin Proevcë të Kumanovës, është plaçkitur sot herët në mëngjes, në orën 4:30, me ç’rast janë vjedhur para nga qarkullimi ditor, shuma e të cilave ende nuk është konstatuar. Grabitjen e kanë kryer katër persona të maskuar të cilët duke u kërcënuar me pistoletë, nga dy të punësuarit në pompë kanë marrë çantat me qarkullimin ditor, ...

Read More »

Zaev këto ditë do t’i “trokasë në derë” Ivanovit për të marrë mandatin

Gjatë ditëve në vijim pritet që lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë dhe prijës i shumicës së re parlamentare Zoran Zaev të shkojë te presidenti Gjorge Ivanov dhe t’i dërgojë garancitë për unitaritet të shtetit pas çka pritet marrja e mandatit për formim të qeverisë së re, deklaroi sot deputeti i LSDM-së Damjan Mançevski. “Krejt çka duhet do të bëjmë ...

Read More »

Ikën Gordana Geshovska nga Prokuroria Themelore e Shkupit

Jovan Cvetanovski do të jetë kryeprokuror i Prokurosisë së Shkupit në vend të Gordana Geshovskës, këtë e ba paralajmëruar kryetari i Këshillit të prokurorëve, Petar Anevski, transmeton Gazeta Express. Ai thotë se pas mbarimit të mandatit të kryeprokurores së deritanishme, Gordana Geshovskës, mandat që përfundon pas katër ditësh, nuk do të krijohet vakum deri në emërimin e një kryetari të ...

Read More »

Ali Ahmeti ja selamin që ka për Ivanovin (VIDEO)

Lideri i LSDM-së ka marrë mbështetjen tonë që të dorëzojë garanci për unitaritetin e Maqedonisë ka thënë në deklaratën për TV24, lideri i BDI-së Ali Ahmeti. Ai pret që Ivanov të ndajë mandatin. “Me rëndësi është që të arrihet marrëvëshje mes forcave politike rreth zgjedhjeve lokale…”, ka thënë Ahmeti, transmeton Aktuale.mk.“Me rëndësi është që të arrihet marrëvëshje mes forcave politike ...

Read More »

Xhaferi: Askush të mos frikësohet që Parlamenti udhëhiqet nga një shqiptar

Kryeparlamentari i ri i Republikës së Maqedonisë tashmë i ka dërguar letrën presidentit Gjorge Ivanov për krijimin e shumicës parlamentare, ndërsa ky i fundit në afat dhjetë ditor duhet të mandatojë liderin e Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM) për formimin e qeverisë së re të Republikës së Maqedonisë. Deri më 19 maj presidenti duhet të japë mandatin, që më ...

Read More »

Ministri i Brendshëm Nuhiu: Ja planet para se të ndodhë nata e përgjakshme në Kuvend

Ministri i Brendshëm Agim Nuhiu duke shpjeguar zhvillimet brenda dikasterit që drejton më 27 prill, thotë se paraprakisht MPB dhe Shtabi operativ kishte hartuar tre plane të mundshme për t’u ballafaquar me vazhdën e protestave. Nuhiu tha se planet kanë dështuar për shkak të bindjeve politike brenda strukturave të policisë. Njëherë kam marr përgjigje nga Çavkov se masat janë ndërmarrë ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com