Templates by BIGtheme NET

Vendi

Kjo është java më vendimtare për të ardhmen e Maqedonisë

Maqedonia ende është në pritje të qeverisë së re e cila pritet prej 11 dhjetorit të vitit 2016, atëherë kur u mbajtën edhe zgjedhjet e fundit të parakohshme parlamentare, shkruan Telegrafi Maqedoni. Qeveria teknike është thuajse e jashtëligjshme pasi disa nga ministrat janë edhe deputetë aktualë dhe kjo bie ndesh me ligjin për zyrtarët publik dhe me ligjin për zgjedhje. ...

Read More »

Arifi demanton Ali Ahmetin(Foto)

Nënkryetarja e BDI-së Teuta Arifi theksoi se nuk ekziston plan B sa i përket formimit të qeverisë por se Ivanov duhet t’ia dorëzojë mandatin Zoran Zaevit.   Arifi në një intervistë për Rrjetin Ballanik për Gazetari Hulumtuese (BIRN), gjithashtu theksoi se programi i LSDM-së nuk përmban asgjë problematike, përkundrazi se ajo është platformë evropiane dhe e orientuar në përmbushjen e ...

Read More »

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarimit të “Shqipes”

Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të turqve, të serbëve, të vllehëve, të boshnjakëve, të romëve, dhe të tjerëve” tha Nikolla Gruevski, Lider i VMRO-DPMNE (22.02.17)   Tri javë pas deklaratës së shefit ...

Read More »

Përgjigjet Sela: Unë s’kam ndërtuar karrierë duke kërkuar dhoma gazi për ndonjë popull

Përgjigjet Sela: Unë s’kam ndërtuar karrierë duke kërkuar dhoma gazi për ndonjë popull   Përgjigjet Sela: Unë s’kam ndërtuar karrierë duke kërkuar dhoma gazi për ndonjë popull Publikuar Mar 19, 2017 Shpërndaj Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela në një deklaratë për televizionin “Telma” thotë se pushteti dhe mediat e kontrolluara nga VMRO-DPMNE-ja kanë filluar një fushatë për ta nxirë atë, ...

Read More »

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe caktoi takim koordinues të grupeve parlamentare për mesditën e të martës.   Në njoftimin e kabinetit të Veljanoskit thuhet se në takimin koordinues duhet të vërtetohet përbërja e Komisionit ...

Read More »

Jep dorëheqje sekretari i përgjithshëm i partisë UNITETI

Sekretari i përgjithshëm i partisë UNITETI, Muhamed Ismaili, ka dhënë dorëheqje nga posti partiak. Dokumentin e dorëheqjes, ai e ka publikuar në profilin e tij në rrjetin social Facebook. Si shkak për dorëheqjen, Ismaili ka theksuar obligimet e mëdha që ka në jetën e tij të përditshme.   “Faleminderoj nga zemra të gjithë për përkrahjen dhe mirëkuptimin. Beteja për liri, ...

Read More »

VMRO-DPMNE: Zoran Zaev në mënyrë të heshtur po miraton agjendën e Ziadin Selës

VMRO-DPMNE-ja përmes një komunikate me shkrim gjatë ditës së sotme ka akuzuar kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaev, se në mënyrë të heshtur po miraton agjendën e Ziadin Selës, që sipas tyre dëshiron Maqedoninë ta bëj shtet binacional dhe gjithë maqedonasit t’i largojë nga shteti.   “Ziadin Sela është njeriu që nga ia varet shumica parlamentare e LSDM-së dhe qeverisë së ...

Read More »

Ja çka ka nodhur në shtëpinë e Sulejman Rexhepit

Sot në orët e mëngjesit një Reno Clio me targa të Shkupit drejtuar nga A.I i lindur në vitin 1986 nga fshati Kadino i shoqëruar me B.K të vitit 1979 gjithashtu nga fshati Kadino kanë humbur kontrollin me veturën e tyre dhe kanë hyrë në derën e kryetarit të BFI-së ku kanë dëmtuar veturën zyrtare Mercedes me targa të Shkupit ...

Read More »

Lëvizja BESA: Ta kishim ditë se deklarata është në dëm të maqedonasve nuk do ta përkrahnim?!

Gjatë një komunikate per shtyp, Levizja BESA shpjegoi edhe një herë opinionit për qëndrimet e veta rreth deklaratës së përbashkët. Ata përfundimisht befasuan opinion shqiptar me labilitetin e tyre dhe luhatshmërine e qëndrimeve për deklaratën e përbashkët. Sipas televizionit Tellma, të cilët i rreferohen komunikatës së Levizjes BESA , kishin deklaruar:   … Nuk do ta kishim mbështetur deklaratën e ...

Read More »

Sela: Nuk mund të më ndalin maqedonasit të hy në Parlament

Lideri I LR-PDSH Ziadin Sela, në një intervistë dhënë për “Studion e Hapur” në gjuhën shqipe në TV NOVA, ka pohuar se qytetarët të cilët po protestojnë për çdo ditë rrugëve të Shkupit, dhe para Parlamentit, nuk do të mund ta ndalin atë të hy në kuvend. “Nuk ka forcë e cila do të mund të më ndalonte të hy ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com