Arifi demanton Ali Ahmetin(Foto)

Nënkryetarja e BDI-së Teuta Arifi theksoi se nuk ekziston plan B sa i përket formimit të qeverisë por se Ivanov duhet t’ia dorëzojë mandatin Zoran Zaevit.   Arifi në një intervistë për Rrjetin Ballanik për Gazetari Hulumtuese (BIRN), gjithashtu theksoi se programi i LSDM-së nuk përmban asgjë problematike, përkundrazi se ajo është platformë evropiane dhe […]

Lexoni më shumë

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarimit të “Shqipes”

Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të turqve, të serbëve, të vllehëve, të boshnjakëve, të romëve, dhe të tjerëve” tha Nikolla Gruevski, Lider i VMRO-DPMNE (22.02.17)   Tri […]

Lexoni më shumë

Përgjigjet Sela: Unë s’kam ndërtuar karrierë duke kërkuar dhoma gazi për ndonjë popull

Përgjigjet Sela: Unë s’kam ndërtuar karrierë duke kërkuar dhoma gazi për ndonjë popull   Përgjigjet Sela: Unë s’kam ndërtuar karrierë duke kërkuar dhoma gazi për ndonjë popull Publikuar Mar 19, 2017 Shpërndaj Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela në një deklaratë për televizionin “Telma” thotë se pushteti dhe mediat e kontrolluara nga VMRO-DPMNE-ja kanë filluar një […]

Lexoni më shumë

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe caktoi takim koordinues të grupeve parlamentare për mesditën e të martës.   Në njoftimin e kabinetit të Veljanoskit thuhet se në takimin koordinues duhet […]

Lexoni më shumë

Lëvizja BESA: Ta kishim ditë se deklarata është në dëm të maqedonasve nuk do ta përkrahnim?!

Gjatë një komunikate per shtyp, Levizja BESA shpjegoi edhe një herë opinionit për qëndrimet e veta rreth deklaratës së përbashkët. Ata përfundimisht befasuan opinion shqiptar me labilitetin e tyre dhe luhatshmërine e qëndrimeve për deklaratën e përbashkët. Sipas televizionit Tellma, të cilët i rreferohen komunikatës së Levizjes BESA , kishin deklaruar:   … Nuk do […]

Lexoni më shumë