Templates by BIGtheme NET

Vendi

Policia nuk guxon t’i prek kriminelët maqedonas: Shikoni si dërgohen në Prokurori

Me kërkesë të Prokurorisë Policia ka ndaluar sot A.P i cili dyshohet se natën dhunshme në Kuvend ka sulmuar fizikisht duke tërhequr zvarrë për flokësh nënkryetaren e LSDM-së Radmilla Shekerinska. Alsat mëson se i dyshuari tashmë po merret në pyetje. Nuk dihet nëse ndaj tij do të caktohet masa e paraburgimi. Për ngjarjet në Kuvend gjatë dhjetë ditëve të fundit ...

Read More »

Dokaz: Po përgatitet skenar tjetër i përgjakshëm në Maqedoni?!

Portali dokaz.mk duke u thirrur në shkrime dhe komente të disa mediave pro – VMRO-së shkruan se a përgatitet skenar tjetër i përgjakshëm në Maqedoni. Ky portal citon media që i fryejnë konfliktit dhe dhunës, ndërsa nuk mungojnë komentet se nuk do të lënë Maqedoni të shkatërrohet dhe të bie në duart e shqiptarëve, transmeton INA. Dokaz.mk më tej nënvizon ...

Read More »

LSDM: Po realizohet vullneti i qytetarëve, do të formohet qeveria e re

LSDM-ja përmes një kumtese për Telegrafi Maqedoni thekson se në periudhën që vjen është e rëndësishme të mundësohet transferim i qetë i pushtetit dhe formimi i qeverës së re. Nga kjo parti thonë se ky është interes i lartë i qytetarëve dhe shtetit. “Udhëheqësia e OBRM-PDUKM-së në krye me Nikolla Gruevskin janë politikanë të harxhuar të cilët shqetësohen vetëm për ...

Read More »

Takim Ahmeti-Zhbogar, biseduan për zhvillimet e fundit në Maqedoni

Sot në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, priti në një takim pune Ambasadorin e Bashkimit Evropian, Samuel Zhbogar. Kryetari Ahmeti dhe Ambasadori Zhbogar diskutuan rreth situatës së krijuar në vend pas ngjarjeve të 27 prillit, gjendjen e sigurisë si dhe për hapat e metejmë. Ahmeti përsëriti qëndrimin e BDI-së se kthim mbrapa ...

Read More »

Prokuroria Themelore Publike kërkon dëshmitë e deputetëve të sulmuar në Kuvendin e Maqedonisë

Prokuroria Themelore Publike ka dërguar ftesa në Kuvendin e Maqedonisë për deputetët e sulmuar fizikisht që të japin dëshminë e tyre. Nga kjo prokurori thonë për Alsat-M se bëhet fjalë për të dëmtuarit që u sulmuan ditën e 27 prillit në Kuvend. Nuk ka të dhëna nëse ftesa për dëshmi do t’u dërgohen edhe gazetarëve të cilët gjithashtu u sulmuan ...

Read More »

Protestë kundër arrestimit të të përfshirëve në dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

Radio Evropa e Lirë bën të ditur se një numër i vogël qytetarësh kanë protestuar para Prokurorisë themelore publike, siç thonë, për të mbështetur personat e arrestuar të përfshirë në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend. Kliment Stoilov, babai i njërit nga të arrestuarit thotë se personat nuk duhet të arrestohen sepse janë patriotë që protestuan për të mbrojtur Maqedoninë ...

Read More »

Alispahiq: Mjekët tentojnë ta ndihmojnë vrasësin e Almirit

TV21 bën të ditur se në Gjykatën Themelor të Kumanovës ka vazhduar seanca gjyqësore për rastin e Almirit. Para trupit gjykues u dëgjuan ekspertët mjekoligjor, Branisllav Stefanovski dhe Babin Kosotova, të punësuar në spitalin neuropsikiatrik në Shkup. Avokati mbrojtës i familjes Aliu, Asmir Alispahiq, tha se të dy mjekët përpiqen që në mënyrë selektive sikurse edhe në seancën e kaluar, ...

Read More »

Çohet Zijadin Sela, më i fortë se asnjëherë më parë, së shpejti në Parlament (FOTO)

Lideri i LR-PDSH-së Zijadin Sela çohet në këmbë më i fortë se asnjëherë më parë.Siç ka arritur të sigurojë portali TetovaSot fotografi nga Spitali i Tetovës, Ziadin Sela shihet duke biseduar me miqtë dhe mjekët i ulur në karrige ku gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar aq shumë sa që shumë shpejt do të jetë ballë maqedonaseve në Parlamentin që ...

Read More »

Kështu ‘luftoi’ Zaevi me huliganët maqedonas në sallën e Kuvendit

Gjendja në Maqedoni u tensionua atëherë kur kryetar i Parlamenti maqedonas u zgjodh Telat Xhaferi.   Kur protestuesit hynë në ndërtesën e Kuvendit sulmuan rëndë deputetët, njëri ndër ta ishte edhe lideri ri i Maqedonisë, Zoran Zaev, shkruan lajmi.net. U publikuan pamjet ku shfaqej Zaevi i përgjakur në fytyrë, mirëpo disa pamje të reja tregojnë se si lideri i vendit ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com