Templates by BIGtheme NET

Vendi

Të shtunën do të mbahet Kuvendi i rradhës së PDSH-së

Partia Demokratike Shqiptare, do të mbajë Kuvendin e saj Qendror, të shtunën në mesditë në Tetovë. Në këtë mbledhje do të diskutohet rreth analizës së Raportit zgjedhor, që tashmë është bërë në të gjitha degët e PDSH-së dhe është dorëzuar në kryesinë qëndrore të PDSH-së. Pas diskutimit të raportiti dhe konkluzioneve që do të dalin nga i njejti, do të ...

Read More »

Grueski shkon me vonesë në takim, Han e pret 40 minuta.

Lideri i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski ishte i fundit në takimin e eurokomesarit Johanes Han që zhvilloi veç e veç me të gjithë përfaqësuesit e partive politike në Shkup. Gruevski erdhi në takim me vonesë prej 40 minutave, por për dallim nga liderët e partive tjera, Gruevski nuk lejoi që takimi të inçizohet e as nuk u prononcua për mediat ...

Read More »

Bisedimet për Qeverinë zhvendosen në BDI e LSDM

  LSDM-ja dhe BDI-ja, pas takimit të djeshëm, vazhdojnë me konsultime brenda organeve të tyre partiake për të konkretizuar pozitat e tyre. Partitë nuk konfirmojnë kur do të jetë takimi i radhës mes tyre. Shefi i kabinetit të Ahmetit, Artan Grubi për emisionin 200 deklaroi se nëse LSDM-ja pranon platformën e përbashkët të partive shqiptare dhe konkretisht kushtin për zyrtarizimin ...

Read More »

Ndërpritet qarkullimi në aksin Prilep-Manastir

Për shkak të një aksidenti rrugor në vendin e quajtur Lagovo nga ora 17:15 minuta është ndërprerë qarkullimi rrugor në aksin Prilep-Manastir, njofton Lidhja Auto Moto e Maqedonisë. Ndërsa në rrugët e tjera të vendit qarkullimi po zhvillohet në kushte jo të mira atmosferike, me rrugë të lagështa dhe po ashtu mjegull të dendur me dukshmëri deri në 50 metra në ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com