Templates by BIGtheme NET

Showbiz

Duchi Aziri ju këndon thashethemeve, ja hiti i fundit (Video)

A keni dëgjuar për Duchi Azirin? Ai këndon prej vitesh, dikur këngë zbavitëse e tani  popullore, folk, këngë të kohës, që pëlqehen nga masa. Përditë dëgjojmë zëra të bukur që jehojnë fuqishëm, që kënaqin me këngë të bukura, që bëjnë per vete dëgjuesit, shikuesit… Duchi Aziri sapo ka lansuar edhe projektin e fundit, videoklipin e këngës me titull “Fjalët thash ...

Read More »

Dalim pim kafe nga Murat Gjoniku (Video)

Kënga më e re e Murat Gjonikut është “Dalim pim kafe”. Këngëtari publikoi një projekt interesant dhe mjaft ritmik. Emrat me të cilët punoi për realizimin ishin po aq të rëndësishëm në botën e muzikës, sa edhe ky projekt. Kur një teksti të tillë i shtohet edhe një superklip feste, nuk mund të ketë më mirë. Të mos flasim pastaj ...

Read More »

‘Dreamworld’ vjen nga Hannan (Video)

Ky projekt muzikor është punuar nga K-Master që ka bërë ‘beatin’ kurse regjistrimi i këngës u bë tek Cricket. Teksti i ‘Dreamworld’ është shkruar nga vet reperi dhe është finalizuar me klip interesant nga XL Films. Suksesi i kësaj kënge padyshim që do e nxitë atë në realizimin e projekteve të reja.

Read More »

Alida rikthehet me hitin e radhes

Është rikthyer Alida, këngëtarja e famshme shqiptare e cila përherë është shfaqur moderne, unike dhe ka promovuar stil të veçantë. Alida ka karrierë të bujshme me këngë hite, të cilat kanë qenë pretendente edhe për tregun ndërkombëtar. Këngëtarja pak kohë më parë ishte hit me “Besame” në bashkëpunim me Ingrid Gjonin dhe Xheron. Kjo këngë u dëgjua thuajse kudo. Tani ...

Read More »

E jashtëzakonshme: Fansja nga Romania bënë tatto emrin e këngëtarit shqiptarë (Foto)

Mjaftoi një këngë bashkpunime me femren më sexy Shqiptare që Orges Qato të jetë emri më i lakuar i medjave Roze në gjithë trojet Shqiptare. Jeta luksoze e këngetarit në fjal shpeshëher është lauar nëpër portale dhe pikerisht ky stil jetese i standartit të lare ka bërë që Orgesi apo i njohur ndryshe me emrin artistik si Alores te ketë ...

Read More »

Një bombë e vërtetë këndon ‘Për ty jam tu menu’ (Video)

Quhet Alberita Preni, është e re, e talentuar, e bukur, është tipike për skenë, për muzikë dhe për të qenë një nga yjet e ardhëshëm të këngës. “Për ty jam tu menu”, ky është titulli i këngës më të re në qarkullim, që vjen po ashtu nga një emër i ri në industrinë muzikore shqiptare. Këndon bukur dhe kjo vërehet ...

Read More »

Cila modele u bë bionde

E gjatë e pashme dhe me plot shije, është kjo femra e cila po përjeton sukseset nëpër sfilata dhe fotosesione të ndryshme. Leonora Tërholli, vajza nga Kosova e cila kohëve të fundit po shijon shumë suksese nëpër revy të modës por edhe është emri më i kërkuar i fotografëve të ndryshëm për fotosesione. Ajo ndryshoi madje dhe look-un duke u ...

Read More »

“A je najkun” nga Kemail Bega

Muzika popullore vazhdon të mbetet një nga zhanret muzikore më të dashura për publikun shqiptar. Këngëtari nga Ferizai Kemajl Bega është një ndër artistet i cili ka pak vite në sken mirpo që ka depertuar me hapap të sigurt. Pas sezonit të ngrkuar të dasmav Kemajl Bega ka vendosur që për fansat e ti të siell një super kenge. Kënga ...

Read More »

Kujt i thotë ‘Qelma telefonin’ Big Papi? (Video)

Super reperi shqiptarë Big Papi është rikthyer me një super hit të ri të titulluar ‘Qelma telefonin’. Ai është nga Kosova por jeton në Zvicër. Viziton shpesh trojet shqiptare ndërkohë që projektet e tij janë jashtëzakonisht të realizuara. Big Papi merr pjesë në shumë evente të ndryshme muzikore së bashku me këngëtarët më IN të momentit në skenën shqiptare, ndërkohë ...

Read More »

Amela i dërgon fëmijët në “Karneval”

Amela Neziri ishte këngëtarja më e vogël pjesëmarrëse në edicionin e 55-të të “Festivalit Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë” në Shkodër, ku marrin pjesë fëmijë këngëtar nga të gjitha trevat shqiptare. Në këtë festival që është më i madhi dhe më seriozi i këngës për të vegjël, Amela nga Kosova u prezantua me këngën “Karnevali”, me tekst, muzikë dhe orkestrim ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com