Templates by BIGtheme NET

Showbiz

Ky është hiti i Besnik Gjakovës (Video)

Ai ka një zë të mrekullueshëm, tingëllon bukur live, por edhe në këngët e tij me videoklipe. Është nga ata zëra që nuk bëhen bajat dhe kjo është arsyeja se përse Besnik Gjakova është kaq i kërkuar në mbrëmje muzikore e në tregun e dasmave. Por, a e dini se kush në të vërtet është këngëtari i hit baladës “Zot ...

Read More »

Reperja shqiptare tashmë bëhet biznesmene në Zvicër

Lil Vlora, një nga reperet më të famshme shqiptare në skenën muzikore disa vite më parë pasiqë është larguar paksa nga muzika dhe përkushtimi i saj ka qenë kryesisht në familje duket se ka menduar rikthimin e saj ta bëj pak më ndryshe, tashmë si një biznesmene. Vlora e cila është nënë e tre fëmijëve ka vendosur që të hap ...

Read More »

“Nëna ime”, projekti që i vuri vulën karierës së Xhelës (Video)

Ka realizuar projektin e fundit të titulluar “Nëna ime”, projekt ky i hedhur në qarkullim pikërisht në ditën e grave pra më 8 mars. Kjo këngë është realizuar pikërisht për nënat, për ato që gjithë kohës sakrifikohen për ne ndërkohë që Xhela ka shfrytëzuar këtë festë për t’ua bërë dhuratë të gjithë femrave këtë projekt mjaft të mrekullueshëm. Një baladë ...

Read More »

Leonora Tërholli, 19 vjeçarja që bëhet pjesë e sfilatave të modës

Është vetëm 19 vjeçe dhe ka vendosur që të bëhet pjesë e sfilatave të modës. Leonora Tërholli nga Besiana (Podujeva) tashmë ka filluar të bashkëpunojë me producentin e shumë evenimenteve të ndryshme në Kosovë, Shqipëri e diasporë Dashnor Asllanin si dhe me fotografin Maksim Aldini. Shumë shpejtë Leonorën pritet ta shohim edhe si pjesëmarëse në Albanian Fashion Night.

Read More »

Mega ylli ndez Kosovën, Enca me dy mbrëmjë superfull në Vushtri e Gjakovë

Ylli i skenës shqiptare Enca Haxhia ka kohë që po pëlqehet jashtëzakonisht shumë gjithandej nga performon ajo. Mbrëmë ka qenë e pranishme me dy mbrëmje në Kosovë edhe atë në Vushtri dhe në Gjakovë. Fillimisht Enca është shfaqur në Irish Pub në Vushtri e më pas ka vazhduar në Hangover të Gjakovës ku është mirëpritur jashtëzakonisht mirë nga fansat dhe ...

Read More »

Neti Fermini shfaqet para kamerave pas 17 vitesh

Është nga Shkupi dhe ka një zë dominues, nga ata zëra që nuk harrohen lehtë. Neti Fermini e nisi muzikën që në fëmijëri dhe gjatë rrugës ka edituar katër albume e mbi 37 këngë të realizuara me bashkëpunëtor të ndryshëm. Neti Fermini e ka specialitet muzikën live dhe këndon në evenimente, mbrëmje rinore e ahengje të ndryshme, ku përherë le ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com