Templates by BIGtheme NET

Showbiz

Greta Lazri, një yll në shkëlqim

Bëhet fjalë për Greta Lazrin, këngëtaren shkodrane me një eksperiencë 10-vjeçare në fushën e muzikës, veçanërisht atë të interpretimit “live”. Pas një “shkolle” tepër të gjatë muzike në mbrëmje të ndryshme në Europë dhe gadishullin Skandinav, ajo sjell videoklipin më të fundit për publikun shqiptar. “S’më bëhet vonë” titullohet kënga e saj, sjellë me një orkestrim nga Luan Dagistani. Kënga ...

Read More »

Vëllezërit Mziu më të kërkuarit nëpër ahengje familjare

Vëllezërit Mziu nuk kanë të ndalur, ato sapo kanë ardhur me projektin e tyre më të fundit. Janë ndër grupet më aktive si në sjellje muzikore ashtu edhe shumë aktiv nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme familjare. Projekti i fundit për ta është një tjetër sukses në karierë ndërkohë që pas këtij videoklipi ata pritet të sjellin edhe disa projekte ...

Read More »

Pas realizimit të këngës së parë, Nertila shfaq linjat superseksi (Foto)

Nertila Marku, një nga aktivistet e denja për të drejtat e njeriut në Shqipëri vendosi që njëkohësisht të sprovojë veten në aktrim dhe muzikë. Ajo realizoi një këngë të bukur verore ndërkohë që ka përfunduar xhirimet edhe të një filmi ku ka rolin e agjentes sekrete që i shkon shumë për shtati. E krahas këtyre aktiviteteve për të relaksuar veten ...

Read More »

Dashurie Bilaj Shpallet “Miss VIP Kosova 2017”

Dashurie Bilaj shpallet “Miss VIP Kosova 2017” Në qytetin e bukur të Prishtinës është mbajtur “Miss dhe Mister Kosova 2017”. Ky event ka zgjuar kureshtje, pasi në Kosovë janë rralluar organizimet e tilla prej ku shpallen vajzat e djemtë më të bukur. Në garë ishin vajza e djem të rinj nga i gjithë vendi, e madje edhe nga Shqipëria e ...

Read More »

Ibrahim Kasami nxjer në treg albumin e verës “Loçk dhe zemër”

E, në fillim të këtij sezoni, Kasami vjen me diçka edhe më të madhe, me një album muzikor që përmban 10 këngë, tetë prej të cilave të punuara në studio, e dy të tjera të inteprretuara live në mënyrë të mrekullueshme. Albumi është punuar në studion e Meti Gostivarit. Ibrahim Kasami është këngëtar i njohur dhe mjaftë produktiv, është nga ...

Read More »

‘Krimineli i bukur’ thotë se nuk është tradhtia shkaku i ndarjes me gruan (Foto)

Ballina  M’THE T’THASH  ‘Krimineli i bukur’ thotë se nuk është tradhtia shkaku i ndarjes me… M’THE T’THASH‘Krimineli i bukur’ thotë se nuk është tradhtia shkaku i ndarjes me gruan (Foto) 16/07/2017  0 Pas martesës tetëvjeçare me gruan e tij, Melissa, Jeremy Meeks i ka bërë kërkesë për shkurorëzim. Duke qenë se në fillim të këtij muaji u fotografua duke u puthur me ...

Read More »

Nik Xhelilaj, aktori që po “çan” në kinematografinë turke, ja çfarë shkruajnë mediat

Nik Xhelilaj po shfaqet në ekranet turke me interpretimin e tij në “Donulay”. Seriali është shkruar nga Çağrı Bayrak, me regji të Yağmur Ünal dhe Med Yapım dhe në të interpretojnë disa emra të njohur të kinemasë turke si Ozge Gurel, Can Yaman, Turku Turan etj. Shtypi turk u shpreh menjëherë për aktorin shqiptar që në momentin që ai u ...

Read More »

Këto janë planet më të reja të Nura Nuredin Avdulit

Quhet Nura Nuredin Avduli dhe këndon prej shumë vitesh, duke krijuar karrierë të sukseshme me këngë, videoklipe e albume. Me muzikë ka nisur të merret që në moshë të vogël, dikur i binte gjithë pasion çiftelisë e këndonte këngë patriotike, ndërkaq sot këndon këngë popullore, folk e moderne. Nura është shumë i angazhuar edhe në dasma, ahengje e mbrëmje muzikore, ...

Read More »

Premierë: Daris sjell këngën ‘Cilin’ (Video)

Ky projekt muzikor është shkruar nga vet Darisi, për muzikë është kujdesur K-Master, ndërsa incizimi, miksimi dhe masterizimi është bërë nga ‘Hokus Pokus’, shkruan lajmi.net ‘Cilin’ është finalizuar edhe me një klip shumë interesant nga ‘Imagine Films’. Padyshim që kjo këngët do jetë ndër më të suksesshmet nga ai!

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com