Templates by BIGtheme NET

Rajoni

AAK e Ramush Haradinajt i përgjigjet akuzave të Zaevit për Mirsad Ndrecajn

Ai e ka quajtur njërin nga udhëheqësit e këtij grupi, shqiptarin Mirsad Ndrecajn “kriminel, bandit dhe reketar”. “Shumë struktura janë të përfshira në këtë ngjarje. Njëri nga ta është Sinisha Aleksovski. Kemi dëgjuar një bisedë mes tij dhe personit që ju e quani komandant NATO, Mirsad Ndrecaj nga Kosova, i njohur si kriminel dhe bandit që reketonte në Kosovë, Serbi, Preshevë, ...

Read More »

Arratisja e shqiptarit përfundon pa sukses

Mediat italiane raportojnë së Denis Dema, 27 vjeç, u arrestua në rrugën “Santa Maria Capua Vetere”, gjatë një kontrolli në një makinë “Lancia Lybra”, brenda të cilës ishin dy persona. Në momentet që policia ka kërkuar që mjeti të ndalet për kontroll, shoferi ka shtuar shpejtësinë në përpjekje për t’u larguar. Tentativa e arratisjes përfundoi në një kohë të shkurtër, ...

Read More »

Vetëm EULEX-i prezent në gërmimet në Rashkë

Përfaqësues të Departamentit të Mjekësisë Ligjore (DML) kësaj here janë tërhequr në mungesë të mjeteve financiare, ndërkaq prezent në Serbi janë vetëm përfaqësues të EULEX-it, shkruan sot “Koha Ditore”. Drejtori i Departamentit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, ka deklaruar për gazetën se ka dy vjet që u janë ndërprerë mjetet financiare dhe se në këtë mënyrë nuk mund të vazhdojnë ...

Read More »

Nga Arta Dade tek Dokle, ja kush janë 27 të “përjashtuarit” nga Rama

Partia Socialiste dje bërë publike listën zyrtare të kandidatëve për deputetë. Ajo që ra më shumë në sy është “përjashtimi” i disa figurave të njohura të Partisë Socialiste si Arta Dade, kryetare e Komisionit Parlamentar të Politikës së Jashtme dhe kandidate për Presidente, e propozuar nga kreu i LSI-së, Ilir Meta. Jashtë liste edhe ish-ministri i Financave, Shkëlqim Cani, deputetët ...

Read More »

Furtunë në Partinë Demokratike/ Baza e PD-së braktis bojkotin e Bashës, propozon kandidatë për deputetë. Lista e propozimeve që ka bërë çdo degë e PD-së

Demokratët kërkojnë shtyrjen e datës së zgjedhjeve, por paralel me këtë kërkesë ata nuk e ndërprenë procesin e propozimeve dhe përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë. “Gazeta Shqiptare” sjell sot propozimet që ka bërë baza e çdo dege të PD-së. Madje mësohet se vetëm në Fier janë propozuar më shumë se 100 kandidatë për deputetë, ndërkohë që dega e Shkodrës ka ...

Read More »

Hetimet/ Ja pse u ekzekutua njëri prej viktimave në Sukth

E shkuara kriminale e Juxhin Dautit është një pistat kryesore që Policia dhe Prokuroria kanë për vrasjen e dyfishte të Sukthit ku mbeti i vrarë edhe ish-polici Ervin Dalipaj. Hetuesit kanë marrë në pyetje dhjetëra persona nga të cilët edhe nga Vlora, qyteti i lindjes së Dautit. Në mars të vitit 2012 në qytetin bregdetar, Juxhin Dauti vrau mikun e ...

Read More »

Basha: Presidenti është pjesë e pazarit

Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë për zgjedhjen e Ilir Metës si Presidenti i ri i Shqipërisë, që do të pasojë më 24 korrik Presidentin Nishani. “Pazari për të zgjedhur presidentin nuk është demokraci e vërtetë. E dua demokracinë thotë presidenti I sapozgjedhur dhe ja po e shijoj demokracinë. Por kjo nuk është demokracia e vërtetë. Pazari mbi ...

Read More »

Riza Halimi në Beograd në RTS deklason zyrtaret serb në një debat për “Serbinë e Madhe” dhe “Shqipërinë Natyrale”

Në emisionin “Upitnik” të transmetuar në Radio Televizionin e Serbisë me temën “Serbia e Madhe” dhe  Presheva në “Shqiperine natyrale”, pas deklaratave “bombë” te liderit Jonuz Musliut ne agjencine e lajmeve “Preshevas Jonë” se “bashkimi i Shqiperise me Kosovën i pakuptime pa Preshevën” mysafir në studio ishin ftuar kryetari i PVD-së Riza Halimi, drejtori i së ashtuquajturës Zyre për Kosovën ...

Read More »

Haradinaj rrugës për në shtëpi

Ish-kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj duket se ka marrë rrugën për tu kthyer në shtëpi, pas katër muajsh qëndrimi në Francë, në pritje të një vendimi gjyqësor. Të paktën kështu ka thënë konsulli i Kosovës në Francë, Edon Cana i cili ka postuar një fotografi në llogarinë e tij në Facebook. Në këtë fotografi shihet lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsulli ...

Read More »

Kërcënohet ambasadori rus në Tiranë, kërkon ndihmën e specialistëve nga Moskë

Ambasadori rus në Tiranë Aleksandër Karpushin i është drejtuar zyrtarisht shtetit shqiptar, duke njoftuar autoritetet se ndihet i kërcënuar. Burime diplomatike bënë të ditur për Vizion Plus, se Karpushin ka njoftuar që prej dy javësh, se ndihet i rrezikuar nga një grup ekstremistësh islamike nga Kosova dhe Maqedonia. Të njëjtat burime thanë se ky grup, sipas diplomatit Karpushin, është vendosur ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com