Templates by BIGtheme NET

Rajoni

Vjen lajmi i fundit nga takimi LVV-AAK-NISMA-AKR – Ja vendimi i tyre pas takimit

Pavarësisht se sot kanë pasur një takim, udhëheqësit e AAK’së, NISMA’së, Vetëvendosjes dhe AKR’së nuk kanë arritur asnjë marrëveshje. Ndërkohë, burime tregojnë se Ramush Haradinaj ka ftuar Pacollin t’i bashkëngjitet koalicionit të AAK’së me NISMA’n për Kosovën.  VV, AAK , NISMA e AKR takohen dhe flasin për koalicion parazgjedhor Udhëheqësi i NISMA’s për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka konfirmuar për Gazetën ...

Read More »

Berisha i reagon ashpër Nikoliqit: Nëse i jep të drejtën vetes ta quash Ramushin qen, ti je qen bir qeni!

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Anton Berisha, ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb Tomislav Nikoliq, i cili e ka quajtur Ramush Haradinaj “Qen”. Berisha në reagimin e tij në Facebook, ka shkruar se deklarata e Nikoliq, është pjesë e mentalitetit serb, sipas së cilit “shqiptarët janë shtazë”, përcjell Bota sot. Ai madje, ka thënë se ...

Read More »

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra ka folur për situatën politike në Kosovë, për ndikimin rus në rajon, për agjendën islamiste të Erdoganit, për rastet që ata donin ta korruptonin. Me poshtë lexojeni të plotë intervistën e zhvilluar në emisionin “Oktapod” ...

Read More »

Ekskluzive: LDK në koalicion me VV – Bartës i Listës Anton Quni, numri 2 Albin Kurti

Bisedime të vazhdueshme maratonike po zhvillohen ndërmjet LDK-së dhe Vetëvendosjes. Por, kjo e fundit i ka vënë një kusht të vështirë udhëheqësve të LDK-së, që Isa Mustafa të mos nominohet kandidat për kryeministër nga kjo parti. Pra, duket se Vetëvendosjen nuk po e pengon që LDK-ja ta ketë kandidatin për kryeministër, megjithëse janë shumë ambicioz që ata ta drejtojnë Qeverinë ...

Read More »

Tronditet Vetëvendosje: Kjo figur e lartë jep dorëheqje nga kjo parti

Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Puhie Demaku përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se do të largohet nga Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka shkruar se, pas zhvillimeve të fundit në skenën politike, ka analizuar në hollësi angazhimin e saj në jetën politike. Postimi i plotë: Te nderuar miq dhe familjare, Pas zhvillimeve te fundit ne skenen politike ...

Read More »

Hulumtimi tronditës, në botë jetojnë 30-40 milionë shqiptarë (Video)

Presidenti Bujar Nishani në një intervistë së fundi ka dhënë shifra të jashtëzakonshme për numrin e shqiptarëve Nishani ka treguar nëse deri më tani, autoritetet e Shqipërisë, kanë bërë ndonjë matje të numrit të shqiptarëve në të gjithë botën. thotë se nuk ka një shifër zyrtare, por nga një takim me disa përfaqësues të shqiptarëve në Gjermani, që sipas tyre ...

Read More »

“Rebelohet” keq Lutfi Haziri: Ja si reagon kur u pyet nëse Naser Osmani do të jetë në listë të LDK-së!

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri nuk ka mundur që ta përballoj pyetjen nëse në listën zgjedhore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, do të përfshihen njerëz me aktakuza, e sidomos Naser Osmani. Ai në një lidhje të drejtëpërdrejt në emisionin “Imazh” në RTK kur u pyet nëse do të jetë apo jo Naser Osmani në listë, ka ngritur tonin, duke kërkuar ...

Read More »

OSBE paralajmëron protestën e PD-së: Në Shqipërinë e vitit 2017 nuk ka vend për dhunë

“E drejta për t’u mbledhur në mënyrë paqësore është një prej themeleve të demokracisë. Në Shqipërinë e vitit 2017 nuk ka vend për dhunë”. Kështu shkruan në Twitter misioni i OSCE/ODIHR në vendin tonë duke iu referuar protestës së nesërme të thirrur nga opozita. Më herët Lulzim Basha dhe Sali Berisha kanë bërë thirrje për pjesëmarrje masive nga mbështetës të ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com