Templates by BIGtheme NET

Rajoni

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë, ndërsa Distria Krasniqi medaljen e bronztë në Paris

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Paris, duke mposhtur në finale xhudisten nga Japonia, Natsumi Tsunoda. Majlinda në kategorinë deri në 52 kilogramë, ka mposhtur 1:0 Natsumi Tsunoda. Ky është viti i katërt radhazi që Majlinda triumfon në njërin nga turnet më të rëndësishëm në sportin e xhudos. DISTRIA KRASNIQI FITON MEDALJEN E ...

Read More »

Agjenti serb tregon se kush qëndron pas arrestimit të Haradinajt

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu që thuhet se ka njohur personalitetet më me ndikim në Evropë, serbi Jugosllav Perishiq, tregon versionin e tij se cila është prapaskena e arrestimit të Ramush Haradinajt dhe nëse ai ...

Read More »

Majlinda fiton në Paris!!!

Majlinda Kelmendi vazhdon të tregojë formë të mirë  në Paris. Majlinda Kelmendi ka shënuar fitoren e radhës në Grand Slamin e Parisit. Xhudistja kosovare ka mposhtur kundërshtaren franceze Gnetto, për tu kualifikuar në gjysmëfinale. Fitoren  ka korrur  edhe Distria Krasniqi ndaj ruses Natalia Kuzutova.  

Read More »

Ka vdekur Lubisha Beara – i dënuar për masakrën e Srebrenicës

Ish-oficeri serb i Bosnjës, Lubisha Beara, i dënuar për gjenocid nga Gjykata e Hagës për krime të luftës, për masakrën e Srebrenicës në vitin 1995, ka vdekur në një burg në Gjermani, kanë thënë autoritetet. Lubisha Beara, 77 vjeçar, ish-shef i sigurisë në selinë e armatës së serbëve të Bosnjës në kohën e luftës, ka vdekur më 8 shkurt, thanë ...

Read More »

Befason nëna e Rita Orës

Mediat britanike shkruajnë se janë të mahnitura me pamjen prej një vajze të re të nënës së Ritës, Vera Sahatçiu. Rita dhe Vera janë parë së bashku duke lënë ndejën që është mbajtur pas premierës së “Fifty Shades Darker” në Londër, film ky në të cilin luan edhe Rita. Nëna e bukuroshes shqiptare ka vjedhur vëmendjen në këtë ngjarje pasi ...

Read More »

Pronari i grabitur: Faleminderit grabitësit e mi që nuk më vratë

“Faleminderit grabitësit e mi që patët dorën e mbarë dhe nuk më vratë”. Ky është urimi i dhimbshëm i të moshuarit Qemal Shabani 70 vjeç pronarit i cili ra viktimë i një vjedhje të dhunshme mbrëmjen e kaluar në Elbasan.   I moshuari ndodhen nën kujdesin e mjekëve në këtë qytet dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.   “Mund të ...

Read More »

Ngjarja tragjike në Fier/ Zbulohen detaje tronditëse: Viktimat, të martuar e me fëmijë

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja tragjike që tronditi sot qytetin e Fierit, ku një 32 vjeçar ka vrarë të dashurën e më pas veten.   Sipas burimeve ata ishin të dy të martuar me persona të tjerë, madje edhe prindër me fëmijë.“Derveni është baba I dy fëmijëve, kurse Arapi nënë e një fëmije”   Për policinë, ngjarja është ...

Read More »

Konfirmohet shuma marramendëse qe morrën grabitësit pranë Rinasit

Konfirmohet  shuma e parave të marra në Qafë Kashar. Grupi hetimor bën të ditur se në makinat e blinduara transportoheshin 2.7 milionë euro, të cilat do të dërgoheshin në Austri.   Çështja i ka kaluar dje Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ndërsa grabitja dyshohet se është realizuar nga një grup i strukturuar kriminal.   Ka të dhëna që dëshmojnë se ...

Read More »

Sali Berisha i del në mbrojtje ministrit Tahiri

Askush nuk do të besonte se personi qe sulmon më shumë ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, sot do t’i dilte në mbrojtje. Sali Berisha i ka dalë në mbrojtje Tahirit në lidhje  me grabitjen e djeshme të parave të bankave. Statusi në Facebook i ish-Kryeminstrit Sali Berisha: Portalet e ofendojnë Saje qorrin duke e quajtur turpi i Ramës! Miq, tek ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com