Ekskluzive: LDK në koalicion me VV – Bartës i Listës Anton Quni, numri 2 Albin Kurti

Bisedime të vazhdueshme maratonike po zhvillohen ndërmjet LDK-së dhe Vetëvendosjes. Por, kjo e fundit i ka vënë një kusht të vështirë udhëheqësve të LDK-së, që Isa Mustafa të mos nominohet kandidat për kryeministër nga kjo parti. Pra, duket se Vetëvendosjen nuk po e pengon që LDK-ja ta ketë kandidatin për kryeministër, megjithëse janë shumë ambicioz […]

Lexoni më shumë

“Rebelohet” keq Lutfi Haziri: Ja si reagon kur u pyet nëse Naser Osmani do të jetë në listë të LDK-së!

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri nuk ka mundur që ta përballoj pyetjen nëse në listën zgjedhore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, do të përfshihen njerëz me aktakuza, e sidomos Naser Osmani. Ai në një lidhje të drejtëpërdrejt në emisionin “Imazh” në RTK kur u pyet nëse do të jetë apo jo Naser Osmani në listë, […]

Lexoni më shumë

Sejdiu refuzon ftesën e Xharrës: Unë e kam shtëpinë time!

Ish-gazetarja Arbana Xharra me t’iu bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës ka filluar të loboj për të siguruar vota. Madje ajo ka filluar të lëshoj thumbime në drejtim të Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan Indeksonline. Kësaj radhe i etiketuar është ish-Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, njëherit ish kryetar i Lidhjës Demokratike të Kosovës. Xharra përmes një […]

Lexoni më shumë

Ka dalë para gjyqit për t’u njohur me masën e sigurisë ditën e sotme, mësuesi i matematikës në shkollën 9-vjeçare ‘Mustafa Lleshi’, në Tiranë, i cili u arrestua dy ditë më parë me akuzën e ngacmimit seksual ndaj një nxënëseje të klasës së shtatë. 64-vjeçari, Hasan Martini, i ka mohuar akuzat në lidhje me këtë […]

Lexoni më shumë