Templates by BIGtheme NET

Rajoni

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra ka folur për situatën politike në Kosovë, për ndikimin rus në rajon, për agjendën islamiste të Erdoganit, për rastet që ata donin ta korruptonin. Me poshtë lexojeni të plotë intervistën e zhvilluar në emisionin “Oktapod” ...

Read More »

Ekskluzive: LDK në koalicion me VV – Bartës i Listës Anton Quni, numri 2 Albin Kurti

Bisedime të vazhdueshme maratonike po zhvillohen ndërmjet LDK-së dhe Vetëvendosjes. Por, kjo e fundit i ka vënë një kusht të vështirë udhëheqësve të LDK-së, që Isa Mustafa të mos nominohet kandidat për kryeministër nga kjo parti. Pra, duket se Vetëvendosjen nuk po e pengon që LDK-ja ta ketë kandidatin për kryeministër, megjithëse janë shumë ambicioz që ata ta drejtojnë Qeverinë ...

Read More »

Tronditet Vetëvendosje: Kjo figur e lartë jep dorëheqje nga kjo parti

Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Puhie Demaku përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se do të largohet nga Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka shkruar se, pas zhvillimeve të fundit në skenën politike, ka analizuar në hollësi angazhimin e saj në jetën politike. Postimi i plotë: Te nderuar miq dhe familjare, Pas zhvillimeve te fundit ne skenen politike ...

Read More »

Hulumtimi tronditës, në botë jetojnë 30-40 milionë shqiptarë (Video)

Presidenti Bujar Nishani në një intervistë së fundi ka dhënë shifra të jashtëzakonshme për numrin e shqiptarëve Nishani ka treguar nëse deri më tani, autoritetet e Shqipërisë, kanë bërë ndonjë matje të numrit të shqiptarëve në të gjithë botën. thotë se nuk ka një shifër zyrtare, por nga një takim me disa përfaqësues të shqiptarëve në Gjermani, që sipas tyre ...

Read More »

“Rebelohet” keq Lutfi Haziri: Ja si reagon kur u pyet nëse Naser Osmani do të jetë në listë të LDK-së!

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri nuk ka mundur që ta përballoj pyetjen nëse në listën zgjedhore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, do të përfshihen njerëz me aktakuza, e sidomos Naser Osmani. Ai në një lidhje të drejtëpërdrejt në emisionin “Imazh” në RTK kur u pyet nëse do të jetë apo jo Naser Osmani në listë, ka ngritur tonin, duke kërkuar ...

Read More »

OSBE paralajmëron protestën e PD-së: Në Shqipërinë e vitit 2017 nuk ka vend për dhunë

“E drejta për t’u mbledhur në mënyrë paqësore është një prej themeleve të demokracisë. Në Shqipërinë e vitit 2017 nuk ka vend për dhunë”. Kështu shkruan në Twitter misioni i OSCE/ODIHR në vendin tonë duke iu referuar protestës së nesërme të thirrur nga opozita. Më herët Lulzim Basha dhe Sali Berisha kanë bërë thirrje për pjesëmarrje masive nga mbështetës të ...

Read More »

Sejdiu refuzon ftesën e Xharrës: Unë e kam shtëpinë time!

Ish-gazetarja Arbana Xharra me t’iu bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës ka filluar të loboj për të siguruar vota. Madje ajo ka filluar të lëshoj thumbime në drejtim të Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan Indeksonline. Kësaj radhe i etiketuar është ish-Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, njëherit ish kryetar i Lidhjës Demokratike të Kosovës. Xharra përmes një postimi në Facebook ka ironizuar ...

Read More »

Meta: Jap dorëheqjen si President për zgjidhjen e krizës

Presidenti i sapo zgjedhur, Ilir Meta deklaroi se është i gatshëm që të japë dorëheqje nga ky post, nëse do të ishte e nevojshme që vendi të dilte nga kriza. Teksa ishte i ftuar në emisionin ‘Top Story’ Meta theksoi se për këtë lëvizje nuk e ka problem as ai dhe as LSI, me qëllim që të shpëtojnë zgjedhjet dhe ...

Read More »

Ka dalë para gjyqit për t’u njohur me masën e sigurisë ditën e sotme, mësuesi i matematikës në shkollën 9-vjeçare ‘Mustafa Lleshi’, në Tiranë, i cili u arrestua dy ditë më parë me akuzën e ngacmimit seksual ndaj një nxënëseje të klasës së shtatë. 64-vjeçari, Hasan Martini, i ka mohuar akuzat në lidhje me këtë ngjarje, duke shtuar se çdo ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com