Templates by BIGtheme NET

Rajoni

Provokon Arbana Xharra ( FOTO)

Pas 16 vitesh karrierë në gazetari, Arbana Xharra ka vendosur t’i hyjë politikës. Para disa ditëve, ajo edhe zyrtarisht u bë anëtare e Partisë Demokratike të Kosovës, të cilën dikur e kishte quajtur parti të krimit e korrupsionit. Për këtë veprim, ajo u kritikua mjaft shumë edhe nga ndjekësit e saj në rrjete sociale, të cilët shkruanin komente fyese në ...

Read More »

Kongresmenët amerikanë në Tiranë/ Ambasada: Primare është Drejtësia dhe pjesëmarrja në zgjedhje

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë zbardh detaje nga vizita në Tiranë e një grupi kongresmenësh. Në njoftimin për shtyp bëhet me dije se kongresmenët nënvizuan rëndësinë e zbatimit të reformës në drejtësi, forcimit të zbatimit të ligjit, si dhe theksuan rëndësinë që partitë të marrin pjesë në procesin demokratik “Një delegacion me anëtarë të Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të ...

Read More »

Hahn shqiptarëve: I ofruam çdo gjë PD-së, po ata s’duan zgjedhje. Procesi demokratik i Shqipërisë do vazhdojë edhe pa PD

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn, përmes një letre drejtuar popullit shqiptarë, shprehu shqetësimin e Brukselit lidhur me ngërçin politik në vendin tonë, tek e cila nënvizon se opozita zgjodhi qëllimisht të bojkotojë zgjedhjet e 18 qershorit dhe të ndërpriste të gjitha rrugët e dialogut me faktorët ndërkombëtarë me qëllim zgjidhjen e ngërçit. “Të dashur qytetarë të Shqipërisë, të ...

Read More »

Presidenti serb uron Ilir Metën

Presidenti i Republikës së Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka uruar Kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta me rastin e zgjedhjes në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Me anë të një telegrami, Nikoliç, shpreh besimin se marrëdhëniet dypalëshe dhe bashkëpunimi midis Republikës Serbe dhe Republikës së Shqipërisë do të jenë edhe më të mira në të ardhmen. Më poshtë teksti i ...

Read More »

Soula: Do të vazhdojë bashkëpunimi i NATO’s me FSK’në

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama ka pritur të enjten në një takim zyrtar një delegacion të NATO-s, të kryesuar nga Michel Soula, udhëheqës i Sektorit për Operacione në Komitetin Ndërkombëtar të NATO-s, i cili shoqërohej nga gjeneral brigade Dietmar Mosmann, drejtor i NALT-it (Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s), oficerë dhe zyrtarë të lartë të NALT-it. Me këtë rast, ...

Read More »

Shikoni, nxënëset serbe për pak para ua shesin trupin shqiptarëve (Video)

Gjysmë viti pas informacionit se nxënëse të shkollave të mesme në Vranjë e shesin trupin e tyre në rrugë për 10 deri 20 euro, nuk ka ndryshuar diçka në ndërkohë. Shërbimet e tyre i ofrojnë në rrugë, kurse “myshterinjtë” më të shpeshtë janë shoferë shqiptarë që kalojnë atyre rrugëve, shkruajnë mediumet serbe. Vajzat nga Vranja, sipas mediumeve lokale, shkojnë edhe ...

Read More »

Edhe mediat indiane shkruajnë për arrestimin e Kastriot Myftaraj

Arrestimi i publicistit Kastriot Myftaraj është përcjellë edhe nga mediat indiane. Pas mediave amerikane e europiane, portali indian ‘Outlookindia.com’ shkruan për arrestimin e Myftaraj. “Një gjykatë shqiptare la të lirë sot një gazetar që ishte akuzuar për thirrje dhune kundër një diplomateje të Bashkimit Europian, pasi prokurorët vendosën se nuk përbënte vepër penale. Policia kishte arrestuar Kastriot Myftaraj 51 vjeç, ...

Read More »

Agim Veliu del kundër Mustafës – LDK e njeh Thaçin President

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka marrë pjesë në takimin e sotëm në kabinetin e Presidenti, që është organizuar për konsultime rreth datës së zgjedhjeve. Partia që udhëhiqet nga Isa Mustafa nëpërmjet një njoftimi për media dje ka bërë me dije se nuk e njeh më Presidentin Thaçi, i cili është zgjedhur në këtë pozitë me marrëveshjen për koalicion ndërmjet ...

Read More »

Mesazhi i Hahn për shqiptarët, reagon Rama: Mesazh i pazakontë për shqiptarët pa dallim

Mesazhin e eurokomisionerit Johhanes Hahn drejtuar shqiptarëve për situatën politik dhe sjelljen regresive të PD, ka reaguar edhe kryeministri Rama në Facebook. Duke e trajtuar si një mesazh të pazakonshëm, Rama ka publikuar të plotë mesazhin e Hahn. Postimi i plotë i kryeministrit: “NJË MESAZH I PAZAKONSHËM NGA KOMISIONERI EUROPIAN JOHANNES HAHN, PËR QYTETARËT SHQIPTARË PA DALLIM🇦🇱🇪🇺 “Të dashur qytetarë ...

Read More »

LETRA/ Gratë “VIP” në krah të Vlahutin: Thirri mendjes Kastriot, ku**ë nuk është argument

Përmes një letre të përbashkët, disa gra shqiptare janë solidarizuar me ambasadoren e bashkimit Evropian Romana Vlahutin e cila u bë preh e sulmit të gazetarit Kastriot Myftaraj. Në emër të shumë grave, ato e falenderojnë diplomaten e lartë të akredituar në Tiranë për kontributin që ajo ka dhënë lidhur me rrugën e Shqipërisë drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. LETRA ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com