Presidenti serb uron Ilir Metën

Presidenti i Republikës së Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka uruar Kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta me rastin e zgjedhjes në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Me anë të një telegrami, Nikoliç, shpreh besimin se marrëdhëniet dypalëshe dhe bashkëpunimi midis Republikës Serbe dhe Republikës së Shqipërisë do të jenë edhe më të mira në të […]

Lexoni më shumë

Soula: Do të vazhdojë bashkëpunimi i NATO’s me FSK’në

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama ka pritur të enjten në një takim zyrtar një delegacion të NATO-s, të kryesuar nga Michel Soula, udhëheqës i Sektorit për Operacione në Komitetin Ndërkombëtar të NATO-s, i cili shoqërohej nga gjeneral brigade Dietmar Mosmann, drejtor i NALT-it (Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s), oficerë dhe zyrtarë të lartë […]

Lexoni më shumë

Edhe mediat indiane shkruajnë për arrestimin e Kastriot Myftaraj

Arrestimi i publicistit Kastriot Myftaraj është përcjellë edhe nga mediat indiane. Pas mediave amerikane e europiane, portali indian ‘Outlookindia.com’ shkruan për arrestimin e Myftaraj. “Një gjykatë shqiptare la të lirë sot një gazetar që ishte akuzuar për thirrje dhune kundër një diplomateje të Bashkimit Europian, pasi prokurorët vendosën se nuk përbënte vepër penale. Policia kishte […]

Lexoni më shumë

Mesazhi i Hahn për shqiptarët, reagon Rama: Mesazh i pazakontë për shqiptarët pa dallim

Mesazhin e eurokomisionerit Johhanes Hahn drejtuar shqiptarëve për situatën politik dhe sjelljen regresive të PD, ka reaguar edhe kryeministri Rama në Facebook. Duke e trajtuar si një mesazh të pazakonshëm, Rama ka publikuar të plotë mesazhin e Hahn. Postimi i plotë i kryeministrit: “NJË MESAZH I PAZAKONSHËM NGA KOMISIONERI EUROPIAN JOHANNES HAHN, PËR QYTETARËT SHQIPTARË […]

Lexoni më shumë

LETRA/ Gratë “VIP” në krah të Vlahutin: Thirri mendjes Kastriot, ku**ë nuk është argument

Përmes një letre të përbashkët, disa gra shqiptare janë solidarizuar me ambasadoren e bashkimit Evropian Romana Vlahutin e cila u bë preh e sulmit të gazetarit Kastriot Myftaraj. Në emër të shumë grave, ato e falenderojnë diplomaten e lartë të akredituar në Tiranë për kontributin që ajo ka dhënë lidhur me rrugën e Shqipërisë drejt […]

Lexoni më shumë

Sulmohet në Beograd filozofi me famë botërore që mbante anën e shqiptarëve dhe boshnjakëve! (Video)

Në qendrën kulturore në Beograd, sot është sulmuar filozofi i njohur francez Bernard Henri Lévy, nga një grup majtistësh serbë të cilët e goditën me tortë në fytyrë. Derisa po mbante një fjalim para të pranishmëve të cilët kishin ardhur të shikojnë filmin e tij “Peshmerga” – që është pjesë e programit Beldoks -ai është […]

Lexoni më shumë