Templates by BIGtheme NET

Kuriozitete

Studimi i fundit, shokuese ajo që ndodh me fëmijët që lindin në dimër

Profesoresha Cecilie Svanes në Departamentin e Shëndetit Publik Global dhe Kujdesit Parësor në Universitetin e Bergen (UiB) i ka zbuluar së fundi tre faktorët e zhvillimit që ndikojnë në plakjen e mushkërive. “Pasoja e një nëne e cila ka pirë duhan kur ishte shtatzënë do të ndikojë në mushkëritë tuaja negativisht. E njëjta gjë ndodh nëse keni lindur gjatë muajve ...

Read More »

5 llojet e shkrimeve që tregojnë ndryshimet mes personalitetit të njeriut

Mënyra se si ju shkruani në një fletë të bardhë tregon shumë për personalitetin tuaj. Kjo gjë theksohet së fundmi nga psikologë në SHBA, të cilët kanë kryer hulumtimin e kanë pasqyruar rezultatet në “The Huffington Post”. Tashmë analiza është e përqendruar tek shkrimi i dorës, për të cilin ka ekzistuar gjithmonë një debat midis shkencëtarëve, nëse personaliteti i dikujt ...

Read More »

Njihuni me biznesmenin shqiptarë që po ‘tund’ Spanjën

Ndonëse nuk është përfolur shumë, por ai është shqiptari që po ‘tund’ për momentin shtetin spanjoll. Është nga Tetova por jeton në Palma de Mallorca të Spanjës. I suksesshëm në biznesin e tij të cilin po e kultivon tash e shumë vite, Denijoli krahas aventurave të mëdha që po bën në mbarë botën duke shëtitur, tek garazhet e tij gjinden ...

Read More »

Dy të rinjtë kosovar mësojnë gastronominë sipas stilit evropian, presin përvojën e tyre ta sjellin edhe në Kosovë

Shumë të ri kosovar kanë lëshuar vendlindjen për të shkuar në vende të ndryshme të evropës, duke provuar që të gjejnë punë që familjeve të tyre ti sigurojnë të ardhme më të mirë. Sigurisht, nuk është e lehtë por kur bëhet fjalë për familjen dhe të ardhmen e saj, askush nuk priton që të rrezikoj në forma të ndryshme me ...

Read More »

Prívé, sjell risi ..

Një lokal shumë ndryshe, me një shije mjaft unike që servon kafenë më të shijshme ndoshta në qytet. E këtë ku mund të gjeni përpos tek ‘Prívé’ që gjendet në qendër të qytetit. Mjafton të sillet njeriu aty afër diku dhe syri të zë pikërisht tek skaji në të cilin është e vendosur Prívé derisa shërbimi aty është i mrekullueshëm. ...

Read More »

TRUK I PABESUESHËM ME NJË ARTIKULL: Lustroni xhamat e gërvishtur të syzeve

Kush bart syze e di se si është kur xhamat gërvishten, mirëpo ekziston zgjidhja që të bëhen si të reja. Artikulli i gjithanshëm të cilin të gjithë e kemi në shtëpi zgjidh problemin e xhamave të gërvishtur. Fjala është për sodën e bikarbonatit, transmeton Telegrafi. Dimë mjaft për efektet e dobishme për shëndetin, por edhe për pastrim, mirëpo ky artikull ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com