Templates by BIGtheme NET

Kuriozitete

TRUK I PABESUESHËM ME NJË ARTIKULL: Lustroni xhamat e gërvishtur të syzeve

Kush bart syze e di se si është kur xhamat gërvishten, mirëpo ekziston zgjidhja që të bëhen si të reja. Artikulli i gjithanshëm të cilin të gjithë e kemi në shtëpi zgjidh problemin e xhamave të gërvishtur. Fjala është për sodën e bikarbonatit, transmeton Telegrafi. Dimë mjaft për efektet e dobishme për shëndetin, por edhe për pastrim, mirëpo ky artikull ...

Read More »

Bill Gates zbulon tri aftësitë që ju duhet të keni për një karrierë të suksesshme

Bazuar në të dhënat e mbledhura, themeluesi i Microsoft dhe njeriu më i pasur në botë, Bill Gates, ka zbuluar tri aftësitë që një person duhet të ketë të bëjë në të ardhmen, për të ndërtuar një karrierë të suksesshme. Sipas Gates, përcjell Telegrafi, ju keni nevojë për tri aftësi: njohjen e shkencave natyrore, inxhinieri dhe ekonomi. “Me të vërtetë ...

Read More »

30 vjeçarja shtatzënë me 14 vjeçarin (FOTO)

Vitin e kaluar ajo pushtoi mediat braziliane dhe hapi mjaft diskutim për faktin se kreu marrëdhënie me një 14- vjeçar. Kur Monique Motta u pyet nëse kishte abuzuar seksualisht me të miturin, ajo tha se “po” dhe rastësisht, djali ishte fëmija i një biznesmeni në Brazil. Mirëpo, i habitshëm është fakti se familja e djalit, nuk e akuzoi 30- vjeçaren ...

Read More »

E keni pyetur veten se përse hurmat duhen konsumuar patjetër gjatë Ramazanit?

Besimtarët mysliman gjatë muajit Ramazan konsumojnë hurma. Por, e dinin arsyen? Sipas disa të dhënave me bazë fetare, konsumimi i tyre është me rëndësi te bëhet çdo ditë për shkak se këto fruta të viseve të ngrohta janë të pasura me shumë vlera ushqyese. Hurmat stimulojnë funksionimin e rregullt të organizmit për shkak të përbërjes së tyre me vitamina, minerale ...

Read More »

17 foto fantastike që nuk kishin nevojë për photoshop

Planeti ynë me të vërtetë është unik dhe i mrekullueshëm dhe mrekullirat që mund të ndodhin çdo moment na bën që ta duam botën rreth nesh. Gjithçka çka na nevojitet në të vërtetë është të shohim bukurinë rreth nesh. Prandaj Bright Side ka përmbledhur fotografi nga e gjithë bota prej të cilave ju do të kënaqeni duke i shikuar./Portali Fjala ...

Read More »

Aeroplani i frymëzuar nga akullnaja më e madhe në Europë (FOTO)

Kompania Icelandair, tashmë ka avionin më të bukur, gjigant dhe ngjyrë blu! Pra, është aeroplani më i ri i rivierave speciale të Islandës, i frymëzuar nga akullnaja më e madhë në Europë, Vatnajökull, njofton Klan Kosova. Aeroplani i frymëzuar nga akullnaja më e madhe në Europë (FOTO) Autori: Lajmi.net Fun, Kuriozitete13:34, 3 June 2017 Kompania Icelandair, tashmë ka avionin më ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com