Templates by BIGtheme NET

Kuriozitete

Produkti që zëvendëson detergjentet e shtrenjta

Kur bëhet fjalë për pastrimin e shtëpisë,mundohemi të zgjedhim produktet më të mira larëse pasi mendojmë se vetëm kështu do të sigurojmë higjienën Harxhojmë shifra të konsiderueshme duke blerë detergjente të posaçme për çdo kënd të shtëpisë si kuzhina, dhoma e ndenjes, larës për sobën, frigoriferin dhe për banjën. Por, uthulla e bardhë e rrushit është ajo që nuk duhet ...

Read More »

Me ujë të nxehtë apo të ftohtë duhet të lajmë duart

Studim i Rutgers University New Brunswick Shkencëtaret amerikan thonë se uji i ftohtë largon mikrobet e duarve po aq sa uji i ngrohtë. Pra sipas tyre, nëse lani duart me ujë të ftohtë apo të nxehtë, ka të njëjtin efekt dhe qëllim. Studimi i bërë në 20 persona, që përdorën ujë në 15 gradë dhe ujë të nxehtë në 38 ...

Read More »

Mos i injoroni këshillat vetëm se janë klishe

Disa këshilla janë aq të zakonshme, saqë janë bërë edhe klishe. Por, kjo jo domosdoshmërish do të thotë se janë të pavlefshme. Nëse jeni duke u përpjekur ta përmirësoni një aspekt të jetës suaj, mos filloni me trende të reja ekzotike, transmeton Telegrafi. Siç këshillojnë ekspertët, është lehtë ta injoroni një këshillë e cila është bërë klishe sepse supozojmë se ...

Read More »

ËSHTË E VËRTETË: Ndarja dhemb sikur t’ju djeg dikush me zjarr!

Nëse keni menduar që lëndimi emocional pas ndarjes nuk është real, e keni gabim. Dhembja emocionale djeg sikur zjarri, vërtet është kështu. Çdo femër dhe mashkull, të cilëve ndonjëherë u janë thyer zemrat, e di që ndarja është gjë shumë e dhembshme, ndërkaq tani është publikuar edhe hulumtimi i cili e konfirmon edhe saktë se sa është e dhembshme kur ...

Read More »

Zbulohet mosha kur gratë përjetojnë seksin më të mirë

Të logjikosh në disa raste del të jetë se të njëzetat, zakonisht janë vitet më të mira dhe koha më e mirë për të pasur seksin më të mirë të jetës tuaj. Por, supozohet të jetë një dekadë eksplorimi seksual dhe dashuritë e para të jenë ato gjëra kur ju arrini kulmin e energjisë për të qenë sa më i ...

Read More »

Pse zëri jonë tingëllon ndryshe kur e dëgjojmë në video? Arsyeja e vërtetë do t’ju befasojë

Gjatë kohës kur flasim e dëgjojmë zërin tonë në mënyrë tjetër nga ajo si e dëgjojmë kur e incizojmë në një video. Kjo është një nga momentet më të çuditshme të cilën e kemi përjetuar shumica nga ne. Siç duket, arsyeja prapa këtij fenomeni është shumë e thjeshtë. Kur e dëgjojmë zërin tonë në një incizim, valët e zërit që ...

Read More »

Pesë format që mos tradhëtoheni nga bashkëshorti

Disa femra kur, më në fund, e gjejnë dashnorin për të cilin ëndërrojnë, bëjnë çdo gjë që ai të bëhet i varuri i saj. Duke shfrytëzuar kombinimin e përsosur të vetëbesimit, shkathtësitë në dashuri dhe në humor, ato për asnjë çast nuk lejojnë që dashnori i tyre të mendojë për ndonjë tjetër. Dhe e dinë mirë se si të veprojnë ...

Read More »

Ja si të RRISNI flokët me vetëm 1 PËRBËRËS…

Ja si të RRISNI flokët me vetëm 1 PËRBËRËS… Nese doni te keni floke te gjate, te shendetshem dhe te bukur por mbi te gjitha pa shpenzime fare atehere une kam zgjidhjen e duhur per ju… Sprayper floket me rozmarine… (e dinit?) Gjithcka qe ju duhet jane disa tufa me gjethe rozmarine dhe uje. Merrni nje tenxhere ku do te ...

Read More »

Si mund ta zbuloni tradhtinë përmes zërit?

Femrat besojnë se sa më i qetë që është zëri i mashkullit, aq më e madhe është mundësia që të tradhtojë. Nga ana tjetër, meshkujt besojnë se femrat e zhurmshme janë më të prira ndaj tradhtisë. Një studim i publikuar së fundmi, ka analizuar lidhshmërinë ndërmjet zërit të njerëzve dhe prirjes së tyre për të tradhtuar, si dhe ndikimin e ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com