Templates by BIGtheme NET

Kuriozitete

Keni faqe të mbushura? Ky është sekreti i grimit për fytyrën tuaj

Fytyra e rrumbullakët është një ndër fytyrat më afër perfektes (ovales), por është një ‘thikë me 2 presa’; nëse nuk grimohemi ashtu siç duhet, rrezikojmë të theksojmë gjerësinë. Nëse kemi fytyrë të rrumbullakët, duhet të krijojmë iluzionin e një fytyre të gjatë, nëpërmjet grimit. Krijoni kornizën me vetullat Nëse keni fytyrë të rrumbullakët, nuk duhet kurrsesi t’i hiqni vetullat në ...

Read More »

Për plotësimin e të gjitha dëshirave: Secila femër duhet t’i ketë këto tri lule në shtëpi! (Foto)

Shtëpia nuk është e plotë, nëse në të së paku nuk ka një lule. Të gjithë mjeshtrit e Feng Shui-t konstatojnë që këto lule realizojnë dëshirat dhe tërheqin energji pozitive në çdo shtëpi! Tërhiqni dashuri, para dhe lumturi me ndihmën e tri luleve magjike të Feng Shui-t! Bambuja Bambuja fatsjellëse është e lehtë për t’u mirëmbajtur, ndërkaq mjeshtrit e Feng ...

Read More »

Si mund të përfitoni më pak punë nga shefi

Shefat kërkojnë gjithnjë e më shumë punë dhe produktivitet duke e marrë si sfidë të vërtetë arritjen e qëllimeve dhe suksesin. Në të vërtetë ata duhet të mendojnë edhe për ngarkesën fizike dhe mendore të punonjësve. Huffington Post shkruan se ka një mënyrë për të kërkuar pak pushim, pa u ndjerë të padobishëm për shefin. Disa ekspertë nga Harvard Bussines ...

Read More »

Ja si ndryshon truri juaj kur ju gënjeni

Shkencëtarët kanë konstatuar që çdoherë kur dikush e thotë ndonjë gënjeshtër, ndodhin ndryshime brenda trurit. Ndoshta keni vërejtur që akti i vogël i josinqeritetit te disa njerëz me kohë bëhet edhe më i madh. P.sh., personi i cili është i prirë të thotë të pavërteta të vogla, suptile, – gradualisht fillon të shpikë gënjeshtra gjithnjë e më të mëdha, pa ...

Read More »

Dëbohet nga mbrëmja e maturës, shkaku i fustanit! (FOTO)

Veshja e saj ishte çarë deri në kofsha. Teksa ecte, i shfaqeshin këmbët, dhe nën fustan ajo nuk kishte veshur asgjë, ka thënë drejtoresha e shkollës Marcia Regina. Ndërsa adoleshentja Alexis tha se ajo kishte veshur të brendshme, dhe se të njëjtën veshje e kishte veshur edhe natën e maturës në shkollën e saj.Drejtoresha megjithatë nuk ka lënë asnjë hapësirë ...

Read More »

Pastrimi, përmirëson koncentrimin

Derisa aftësia jonë për të kryer më shumë punë sot është më e mirë se asnjëherë, shtëpia lëmsh dhe e parregullt mund t’u largojë vëmendjen edhe të më të fokusuarve. Pa grumbullin e pafund të letrave, rrobave të ndotura dhe shportës me gjëra të panevojshme, do të keni mundësi më të madhe që të fokusoheni në detyrën që e keni. ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com