Templates by BIGtheme NET

Kuriozitete

Sekrete bukurie që parfumi t’ju zgjatë deri ditën tjetër

Parfumi është një produkt i padukshëm në pamje të parë, por pa diskutim një prej atyre gjërave më përcaktuese të stilit të një personi. E keni pyetur veten pse na pëlqen një parfum? Ndoshta sepse na kujton diçka. Ndoshta sepse na përfaqëson, na shpreh, na plotëson. E vështirë përgjigjja. Shqisa e të nuhaturit është ajo që ka ndërhyrje të menjëhershme ...

Read More »

Gjestet të cilat ju bëjnë më pak atraktiv: Shmangni këto dhe askush nuk do t’ju rezistojë

Shkencëtarët thonë se ka disa karakteristika të caktuara të cilat ju bëjnë të paraqiteni më pak atraktiv. Qëndrimi juaj, gjuha e trupit dhe etika e punës luajnë rol të rëndësishëm në atë se si tjerët ju perceptojnë. Por, me qëllim që t’i krijoni përshtypjet më të mira te tjerët dhe të dukeni atraktiv, atëherë duhet t’i shmangni këto trajta: Mos ...

Read More »

Kërkesa e 27-vjeçares: “Beqarët më duan si dashnore, dua një burrë me RR të fortë”

Jeta të përball me lloj-lloj sfidash e ndonjëherë disfatat na bien për pjesë. E bukura është kur ti i përballon ato dhe nuk të mposhtin paragjykimet e njerëzve.E tillë është edhe historia e mbërritur në redaksinë tonë, ku një zonjë e divorcuar, e cila ka një vajzë 7 vjeçe kërkon një mbështetje, kërkon të njohë dikë që ta ketë në ...

Read More »

Ja çfarë ndodh me njerëzit të cilët masturbohen shpesh…

Masturbimi është një prej gjërave më normale në botë dhe është e kotë që të shtiremi se nuk e bëjmë. Por ekziston një “manual udhëzimesh” dhe çdo person tenton të ndjekë vetëm dëshirat e tij, kur i dedikohet autoerotizmit. Duke qenë se është diçka private, të gjithë janë të lirë të jenë kreativë e hera herës edhe të çuditshëm. Ja ...

Read More »

Dhjetë ligjet më të çuditshme në botë

1 – Në Japoni quhet shkelje e ligjit nëse je mbi peshë. 2 – Në Samoa quhet shkelje e ligjit nëse harron ditëlindjen e gruas. 3 – Në Bangladesh, nxënësit mbi 15 vjeç burgosen nëse kapen duke kopjuar në provim. 4 – Në Kanada nuk mund të blesh një produkt duke paguar me monedha, sidomos nëse vlera e mallit është ...

Read More »

Magjia e festës së spërkatjes me ujë në Kinë

Po çfarë është kjo festë dhe çfarë e bën atë kaq interesante? Në të vërtetë, Festa e Spërkatjes me Ujë e kombësisë dai të Kinës nuk është tjetër veçse viti i ri i kësaj kombësie, që jeton kryesisht në Xishuangbanna të provincës Yunnan në jugperëndim të Kinës. Yunnan-i është provinca më e larmishme në Kinë për sa u përket kombësive. ...

Read More »

Bërtet i tmerruar nga dridhjet e tërmetit, ndërsa vazhdon edhe më tutje të filmojë (Video)

Jorge Santiago ka qenë në banesën e tij që ndodhet në Vina del Mar të Kilit, kur kanë filluar dridhjet si pasojë e tërmetit prej 6.9 shkallëve të Rihterit. Megjithëse është tmerruar dhe ka nisur të bërtasë nga paniku, ai nuk ka ndaluar së filmuari edhe pse i rrëzoheshin orenditë. “Menjëherë e nxora kamerën dhe fillova të bëj video, nuk ...

Read More »

Lëvizja e tabanit të detit gjatë goditjes nga tërmeti (Video)

Në Mabini të Filipineve, zhytësit janë tmerruar kur tabani i detit ka nisur të ketë të qara dhe është trazuar, nga tërmeti prej 5.7 shkallëve të Rihterit. Derisa ishin në 18 metra thellësi, uji është turbulluar nga rëra që ngrihej lartë shkaku i goditjeve, ndërsa peshqit lëviznin me shpejtësi, transmeton Telegrafi. “Dukej sikur flutura e ndonjë anijeje të madhe, që ...

Read More »

Pasaportat më të dëshirueshme në botë (Foto)

Udhëtimet pa vizë, shmangia e taksave dhe reputacioni ndërkombëtar janë çelësi… Pasaportat na lejojnë që të jemi qytetarë të botës, por edhe të jetë në funksionin tonë. Sipas një studimi të kryer nga Nomad Capitalist, kompani që ka listuar 199 vende të botës për sa u përket pasaportave, pasaporta shqiptare renditet në vendin e 83-të, duke lënë pas nga rajoni ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com