Templates by BIGtheme NET

FUN

Test për sytë shqiponjë: I gjeni 8 veturat e fshehura në foto?

Truri punon në mënyrë selektive, duke zgjedhur botën e informacionit që është e dobishme për të mbijetuar, për shkak se ai nuk mund t’i deshifrojë të gjitha, ne nuk kemi qasje për “çdo gjë” që ndodh. Truri ynë nganjëherë na mashtron, kjo është e drejtë në fakt, sepse ne e perceptojmë të shikimit që truri interpreton në mënyrë të paguar. ...

Read More »

Ngjyrat kundërshtuese në rregullimin e enterierit

Trendi “Color Blocking” tashmë për dy vjet është duke na bombarduar me kombinimet më të çmendura: me të verdhen, të kaltrën dhe të gjelbrën ose ngjyrën e vjollcës, me lëkuqen dhe të portokalltën. Ky trend në rregullimin e enterierit rekomandohet, para së gjithash, në dhomat e fëmijëve, dhomat e ditës dhe nganjëherë edhe të kuzhinave, pra për hapësira të cilat ...

Read More »

Kjo është veçantia e drerit më të vogël në botë

A keni dëgjuar ndonjëherë për drerin më të vogël në botë? Është një mashkull pudu fawn që ka lindur në kopshtin zoologjik të New York-ut muajin e kaluar. Përveç që ky lloj është specia më e vogël në botë nga drerët, që rritet vetëm deri në moshën 12 vjeçare, ndërsa arrin madhësinë në 14 cm në moshë madhora, pudra e ...

Read More »

Paguan rreth 600 mijë euro për një vend parkim në Hong Kong

Një vend parkim në qytetin e Hong Kongut është shitur për 592 mijë euro në një lagje luksoze. Në Upton të Hong Kongut një vend parking afër një ndërtese super luksoze, së fundi është shitur për këtë çmim, e që me gjitha ato para në shumë vende të botës mund të blihen disa apartamente. “Ky realisht është sa çmimi i ...

Read More »

Zbulimi shkencor: Edhe bimët kanë tru

Shkencëtarët në Universitetin britanik të Birmingamit kanë kryer një studim ku kanë gjetur se edhe bimët kanë tru, apo më saktësisht në embrionin e çdo bime ndodhen qelizat që veprojnë si tru dhe analizojnë kushtet e mjedisit dhe kështu diktojnë afatin se kur fara duhet të mbijë. “Vendimi se kur duhet mbirë është vendimi më i rëndësishëm për tërë jetën ...

Read More »

Imazhet që po çmendin botën, nuk janë ashtu siç duken në shikim të parë (Foto)

Ndonjëherë një fotografi mund të na “torturojë” për ta kuptuar se çfarë fsheh. Në momentet kur shkrep një foto, ajo që shohim më pas mund të japë një kuptim të çuditshëm. Zhduket koka apo ndonjë pjesë trupi, këmbët apo ndonjë bërryl paraqiten në mënyrë të gabuar duke menduar se është ndonjë magji, transmetoj JOQ. Këtu janë disa shembuj të fotografive ...

Read More »

Shqiptari shpikë një pajisje interesante për pjekjen e flisë (VIDEO)

Driton Jashari, një përdorues i Facebook-ut, ka shpërndarë në profilin e tij një video interesante. Në videon e shpërndarë në Facebook, që ka marrë 16,000 shikime deri më tani, Dritoni demonstron një mekanizëm që ai e ka krijuar për ta lehtësuar procedurën e përgatitjes së flisë tradicionale. Në përshkrimin e videos, ai thotë se këtë mekanizëm e ka ndërtuar para ...

Read More »

Nëpër rrugët e kryeqytetit me luanin mbi veturë, pronari thotë se po e dërgonte tek veterineri (Video)

Një video e publikuar në internet tregon momentin kur një veturë, në të cilën gjendej edhe një luan po shëtitej rrugëve. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet për disa pamje të marra në kryeqytetin pakistanez, Karachi. Po sipas medieve të huaja, pasi këto pamje janë publikuar në rrjetet sociale, ka reaguar edhe ministri pakistanez, Sohail Anwar Sial, i ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com