Templates by BIGtheme NET

FUN

10 shatërvanët më të bukur në mbarë botën

Shumë prej jush ndoshta keni dëgjuar për shatërvanin e Trevës në Romë, ose keni parë shatërvanin e famshëm të Bellagio në Las Vegas, personalisht ose gjatë shikimit të filmit “Oqeani 11”, transmeton portali Arbresh.info. Këto dy shatërvanë pa dyshim që duken spektakulare por nuk janë të vetmet, ato përfaqësojnë një përqindje të vogël të shatërvanë të bukura në mbarë botën. ...

Read More »

Gorilla e pacipë, nxjerr gjuhën, por jo me qëllim të keq

Një gorillë 190 kilogramëshe ka treguar anën e vet të pacipë, duke tallur një vizitor me gjuhën e tij. Gorrilla e maleve në Kiondo dukej se ishte shumë në humor kur vendosi të komunikonte me njerëzit në Parkun Mjedisor Zoologjik të Paigntonit në Devon. Një 14 vjeçar i quajtur Miriam Haas, shfrytëzoi me shpejtësi rastin duke bërë foton. Një zëdhënës ...

Read More »

10 fakte interesante mbi elefantët, kafshët më të mëdha tokësore (FOTO)

Tani popullata e tyre vlerësohet në 450.000 – 700.000 elefantë afrikanë dhe midis 35.000 – 40.000 elefantë aziatikë, përcjellë arbresh. 1. Elefantët janë kafshët më të mëdha që jetojnë në planetin tonë. Elefanti më i madh (i gjetur në Angolë) një mashkull, i cili ka peshuar rreth 11.000 kg, me shpatulla të larta deri në 3,96 metra, madje për një ...

Read More »

Reagimi i shoferit të furgonit kur tejkaloi një Lamborghini (Video)

David Jackson ka qenë duke vozitur furgonin në Mançester të Anglisë, derisa para tij ndodhej një Lamborghini. Herën e parë dhe të dytë që po pritnin në semafor, super-vetura italiane nisej me shpejtësi dhe largohej, transmeton Telegrafi. Por, pasi kaluan semaforin e tretë dhe në rrugë kishte kolonë, Jackson shpejtoi dhe ia doli ta tejkalonte. Videoja e postuar më poshtë, ...

Read More »

Mësoni sa zgjat lidhja juaj sipas shenjës së horoskopit

Zbuloni sa zgjat lidhja e shenjave te horoskopit…. Dashi Dashi dashurohet shpejt dhe fort, madje merr edhe vendime të hershme në lidhje me përkushtimin, ndërsa më pas luftojnë me ato vendime dhe ikin nga ato, gjë që nganjëherë zgjat për muaj të tërë. Nëse nuk ia dalin që ta ngjallin pasionin, atëherë më së shpeshti kërkojnë dashuri të re. Demi ...

Read More »

Mënyra se si mbani timonin tregon shumë për ju (FOTO)

Shumë ngasës, në veçanti ata me përvojë, pa vetëdije kanë krijuar një mënyrë të veçantë të mbajtjes së timonit kur i japin veturës. Në vazhdim 10 mënyra të mbajtjes së timonit që tregojnë personalitetit tuaj. Minimalist Ju provoni të jetoni jetën sa më thjeshtë që të jetë ë mundur. Ju preferoni të keni pak shokë të ngushtë dhe jo një ...

Read More »

Bjondja dhe brunia zihen në mes të Tiranës, spektakël i shëmtuar në rrugë (VIDEO)

Një incident i pakëndshëm ka ndodhur ditën e sotme në mes të Tiranës. Një vajzë bjonde dhe një vajzë brune janë konfliktuar ashpër me njëra-tjetrën. Bjondja madje ka tentuar edhe ta godasë brunen por nuk ia ka arritur qëllimit pasi e kanë ndarë kalimtarët e rastit. Nuk ka ndonjë informacion se përse këto dy vajza po dhuronin “spektakël” në mes ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com