Templates by BIGtheme NET

FUN

Trend i ri i grimit: A do të vendosnit lule në sy?

Teknika e grimit, e cila i përshtatet sezonit i cili para nesh, është art i vërtet në kapakë të syrit. A do ta kishit provuar? Qerpikët e vajzave të gjithë botës kanë “lulëzuar”. Kjo është mënyra e re e përdorimit së ajlanerit, ndërkaq grimerët e popullarizuar kanë vendosur që idetë e tyre t’i ndajnë me ndjekësit në rrjetet shoqërore. Të ...

Read More »

A është kjo fytyra e përkryer?

Çfarë e bën të bukur dhe tërheqëse një fytyrë? Sipas disa teorive, gjithçka ka të bëjë me simetrinë. Por Pedro Berg Johnsen ka shkuar më tej, duke marrë fytyrat e njerëzve të bukur, të cilat i ka bashkuar për të krijuar të përkryerën. P.sh. nëse merr fytyrën e Megan Fox dhe e bashkon me atë të Angelina Jolie, rezultati është ...

Read More »

Frizura të lehta dhe të shpejta për vajzën tuaj (Foto)

Rutina e mëngjesit me fëmijët tuaj shpeshherë din t’ju bëjë nervoz. Kjo për shkak se shpeshherë prindërit nuk kanë kohë të bëhen gati për vete, e lëre më t’i bëjnë gati për shkollë apo çerdhe edhe fëmijët. Prindërit të cilët kanë vajza e dinë se nuk kanë kohë të mjaftueshme për t’ia rregulluar vajzës së tyre të vogël ndonjë frizurë ...

Read More »

Mos buzëqeshni kur bëni selfie

Dilni gjithmonë të qeshur në sefie? Surprizë: Kjo iu bën të dukeni më të vjetër! Gjithmonë keni besuar se buzëqeshja iu bën të dukeni më të rinj por jeni gabuar sepse sipas një studimi të ri të bërë nga Univesiteti i Izraelit Ben Gurion njerëzit të cilët dalin duke qeshur në foto duken më të vjetër. Në studim janë përfshirë ...

Read More »

‘Fluturat anti-stres’: Çfarë janë dhe pse krijojnë varësi?

Nëse nuk keni fëmijë apo internet, atëherë ndoshta ju ka ikur ‘çmenduria’ e re e cila ka pushtuar vëmendjen e të gjithë të rinjve. Fluturat anti-stres (Fidget Spinners) janë lodra për të rinjtë, të cilat shërbejnë për ta menaxhuar stresin dhe ADHD-në (edhe pse kjo e fundit është kundërshtuar nga ekspertët), transmeton Telegrafi. Por, çfarë janë fluturat anti-stres? Fluturat anti-stres ...

Read More »

A e shihni dot personin e shtatë në këtë foto?

Në pamje të parë duket si një foto normale familjare. Burri, gruaja dhe fëmijët. Por po të shihni me kujdes, kjo foto nuk është aq normale sa duket. Kjo foto fsheh diçka që nuk mund ta shohim vetëm me një shikim. Por po të përqëndroheni do dalloni se një person i shtatë ndodhet në foto gjithashtu. Shumica e njerëzve që e ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com