Templates by BIGtheme NET

TE NDRYSHME

Flori Mumajesi dhe Eni Çobani do ju përlotin dhe prekin zemrat me gjestin e tyre (Foto)

Në rubrikën e emisionit “E diela shqiptare”, “Për drekë me mua”, ka qenë radha e juristes Eni Çobani për të gatuar për kantautorin Flori Mumajesi dhe nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës, Arbi Mazniku. Ata kanë qenë në shtëpinë e një familje në nevojë dhe pjesën e ofruar nga “E diela shqiptare” për të gatuar ushqime, e kanë konvertuar në ndihma ...

Read More »

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

Ramazani është muaji i nëntë i kalendarit Islam. Muaji zgjat 29 ose 30 ditë bazuar në vëzhgimet pamore të hënës së re dhe sipas llogarive të shumta të hartuara në hadithe. Fjala “ramazan” vjen nga arabishtja Ramaḍān që do të thotë vapë ose thatësirë. Ai është muaji i agjërimit, që do të thotë shmangia e ushqimit dhe lëngjeve, marrëdhënieve seksuale, ...

Read More »

7 aromat e reja të parfumeve për pranverë

Dëshironi të ndryshoni aromën e parfumit tuaj që e keni përdorur vite me rradhë? Ja ku e keni mundësinë të shihni aromat më të këndshme për sezonin e pranverës… Njëlloj sikur në sferën e veshjeve, ashtu edhe në botën e parfumeve dizajnuesit më të famshëm të parfumeve më të mira preferojnë të na habisin me aroma të reja, me të ...

Read More »

Në Kumanovë hapet studio me përmasa botërore

STUDIO ME RENOME BOTERORE Në Kumanovë është hapur një studio inçizimi “DETOX STUDIO”, e vetmja e llojit të saj në ballkan, dhe njëra nga më të përparuarat në rajon. DETOX STUDIO përvec profesionalizmit, i ka edhe pajisjet e kualitetit më të lartë të sistemit analog, të njejtat qfare i kanë edhe produksionet më të mëdha botërore si Aftermath , Daf ...

Read More »

Kjo është arsyeja pse nuk lejohet seksi gjatë ramazanit

Marrëdhënia seksuale gjatë ditëve në Ramazan nuk është i lejuar për burrat dhe gratë të cilët janë të detyruar të agjërojnë gjatë ditës. Të bësh seks sipas islamit është një mëkat Përmbahuni nga marrëdhëniet martesore apo marrëdhëniet seksuale. Gjatë agjërimit të gjitha orekset e mishit duhet të i shmangni duke përfshirë kështu edhe mendimet e papastra të intimitetit. Pas iftarit ...

Read More »

Në këtë vend është më së vështiri të agjërohet Ramazani

Muaji i Ramazanit ka filluar, me myslimanët të cilët do të agjërojnë nga lindja e diellit e deri në perëndim të tij. Por çfarë ndodh nëse jetoni në një vend ku dielli kurrë, pothuajse, nuk perëndon? Myslimanët që jetojnë në Rrethin Polar Arktik do të përjetojnë kushtet më sfiduese për Ramazan, pasi ata mund të përjetojnë deri në 24 orë ...

Read More »

Grida Duma rrëfen arsyen pse nuk bën një fëmijë të dytë

Grida Duma është një nga figurat më të njohura të paneleve opinioniste. Ajo ftohet shpesh në emisione ku jep analizat e saj lidhur me fenomenet e ndryshme e sidomos situatën politike. Anëtarja e Partisë Demokratike vite më parë kandidoi për qytetin e Durrësit por nuk arriti të fitonte. Por, përtej politikës dhe debateve, si është Grida Duma? Ajo ka qënë ...

Read More »

Si të visheni në një kokteil pranveror, tendencat më IN të momentit/Fotogaleri

Pas një dimri të gjatë dhe të ftohtë, i cili në fillimet e janarit ju izoloi pothuajse të gjithëve në shtëpi, është koha të shijoni ”shpërthimet” e pranverës. Dhe kur flasim për shpërthime, nuk mund të mos përmendim boom-in e  ftesave që keni marrë këto kohë për të marrë pjesë në ceremoni të ndryshme. Pranvera është periudha ku lulëzojnë fejesat, ...

Read More »

Si të kombinoni pantallonat deri tek kyçi, fotogaleri modelet më të bukura për këtë sezon

Jeni në kërkim të një palë pantallonave të freskëta verore? Modelet e gjëra me materiale të freskëta e deri tek kyçi janë ideale për këtë stinë. Ideale për çdo rast apo kohë të ditës, këto pantallona vijnë në versione të ndryshme për të kënaqur çdo shije. Materialet e pambukut apo linos janë perfekte për pjesësn e parë të ditës, kur ...

Read More »