Templates by BIGtheme NET

TE NDRYSHME

Si ta kuptoni nëse ju tradhëton

Ndodh shpesh që një marrëdhënie të shoqërohet apo të marrë fund me tradhëti. Tradhëtia shpesh vjen për arsye se nuk jeni plotësisht të kënaqur me partnerin aktual ose ndjeni se diçka mungon në marrëdhënien tuaj. Mbase disa prej jush kanë vënë re se partneri i tyre nuk është më i njëjti ose se sjellja e tij ka ndryshuar. Por nuk ...

Read More »

Si të hiqni qimet e fytyrës vetëm me këtë përzierje me kafe

Qimet e fytyrës janë një problem estetik shumë i madh, veçanërisht për femrat. Ato përdorin metoda nga më të ndryshme për t’i eliminuar. Një pjesë e tyre janë të kushtueshme dhe jo të gjithë kanë mundësi t’i përdorin. Por, si mund t’i hiqni ato pa dhimbje dhe për më tepër me një kosto të papërfillshme? E thjeshtë! Ju duhen vetëm ...

Read More »

Vrasësi i celulitit bëhet vetëm me këta dy përbërës, ja receta që ju duhet këtë verë

Përsëriteni këtë trajtim tri herë në javë dhe do të keni një lëkurë pa celulit në pak kohë. Sot në treg ka shumë kremëra për të trajtuar celulitin, por, zgjidhja më e mirë është ajo që vjen nga produktet natyrale! Një përzierje e këtyre dy përbërësve që çdo grua mund t’i ketë në shtëpi jep rezultate të shkëlqyera dhe ajo ...

Read More »

Kur është fjala për lidhje dashurore, edhe meshkujt “dorëzohen”

Ekziston miti se meshkujt nuk dëshirojnë të lidhen. Meshkujt, si edhe femrat, ndonjëherë edhe më tepër, dëshirojnë lidhje të qëndrueshme dhe martesë. Ajo që femrat e vlerësojnë si qëndrueshmëri ndaj lidhjes, në të vërtetë është kujdesi. STIL / LIFESTYLE Kur është fjala për lidhje dashurore, edhe meshkujt “dorëzohen” 3 orë më parë 0 Shkepje Kur është fjala për lidhje dashurore, ...

Read More »

Pudrën pluhur dhe buzëkuqin e buzëve që tani nuk do t’i ndani (video)

Mjeshtëria më e mirë për grim: blogerja e njohur indiane Pallavi Symons ka shpikur mënyrën se si ta mbani sa më gjatë buzëkuqin në buzë. Në fillim përgatitni një fasoletë letre dhe ndajeni në shtresa. Do t’ju nevojitet vetëm njëra shtresë sa më e hollë, transmeton Telegrafi. Thjesht, qiteni buzëkuqin në buzë ashtu siç e bëni zakonisht, pastaj vëreni fasoletën ...

Read More »

Të gjithë e tallnin dikur, por sot kjo vajzë është shndërruar në një vajzë super seksi (Foto)

Të gjithë e tallnin dikur, por sot kjo vajzë është shndërruar në një pjeshkë për të cilën çmenden të gjithë Ajo është Ash Soto dhe kur ishte 12 vjeç trupi i saj filloi t mbuloj nga disa “njolla” të cilat u përhapën gjithandej. Kur shkonte në shkollë, shokët dhe shoqet e klasës gjithmonë e vinin vajzën në lojë duke u ...

Read More »

Ali Ahmeti i kishte thënë Arbën Xhaferit: Më konsidero si vëllain tënd të vogël

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur pjesa e dytë e dokumentarit “Një mendje e bukur”. Ky dokumentar i kushtohet Arbën Xhaferit, një prej shqiptarëve më të shquar të historisë sonë. Dokumentari është një profil politik dhe njerëzor për këtë mendje të ndritur. Në pjesën e dytë të këtij dokumentari Zona Express është fokusuar në ...

Read More »

Frutat e thata ju mbrojnë nga kanceri i zorrës

Frutat e thata parandalojnë një nga llojet më vdekjeprurëse të kancerit, siç është ai i zorrës, ka zbuluar një studim i ri. Pacientët me kancer të zorrës që konsumojnë fruta të thata rregullisht pas trajtimit janë 57% më pak të rrezikuar nga vdekja e parakohshme. Frutat e thata ulin gjithashtu rrezikun e rishfaqjes së kancerit me 42%. Frutat e thata ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com