Templates by BIGtheme NET

TE NDRYSHME

Pasojat e një gjumi të pamjaftueshëm

Teoritë rreth sasisë së nevojshme të gjumit që duhet të bëjë secili janë nga më të ndryshmet. Të shumta janë gjithashtu studimet që vërtetojnë rëndësinë e tij në jetën tonë dhe efektet negative që ka në organizëm privimi prej tij. Sipas studiuesve, të flesh 8 orë gjumë është një bekim për mirëqenien tonë. Një gjumë i mirë ka fuqinë të ...

Read More »

Si ta tejkaloni humbjen e dashurisë së pasuksesshme?

Cilat janë këshillat dhe mënyrat kryesore që ta tejkaloni dhimbjen për simpatinë tuaj, që nuk i ndan të njëjtat ndjenja me ju me ato që ju keni për të? Nëse mundoheni që ta hiqni qafe simpatinë, e cila nuk ua kthen në të njëjtën mënyrë, dijeni se nuk jeni të vetmit. Ka mundësi që të ndiheni të pikëlluar, si dhe ...

Read More »

Pogaçe e shpejtë e butë

Kjo pogaçe përgatitet jashtëzakonisht shpejt, me përbërës që të gjithë i kemi në shtëpi. Ajo do të jetë e gatshme për konsumim, ndërkohë që ju keni bërë gjellën e drekës. Me Shije! Përbërësit 6 gr tharm buke 250 ml ujë të vakët 1 lugë kripë 1 lugë sheqer 2 lugë vaj 350 gr miell Hapi 1 Tharmin e bukës trazojeni ...

Read More »

A i vodhi Pippa Middleton fustanin e nusërisë Elia Zaharias…? Ja detajet (Foto)

Motra e Dukeshës së britanisë Pippa Middleton u martua sot me sipërmarrësin James Mattheës. Nga ceremonia martesore u vu re një detai që e bashkonte me princeshën e Shqipërisë, Elia Zaharia. Pikërisht fustani i nusërisë është thuajse identik mes të dyjave. Princ Leka dhe Elia realizuan ceremoninë e tyre martesore në tetor të vitit që lamë pas. Fustani i tyre ...

Read More »

Ja si të visheni që të dukeni më të gjata

Nëse doni vithe të rrumbullakosura, mund t’i arrini duke u ushtruar, nëse doni gjoks më të madh mund t’i nënshtroheni operacioneve plastike, e nëse doni këmbë më të gjata, mund të realizoni disa truqe me veshjet tuaja, që ju bëjnë të dukeni më të gjata. Që t’ju lehtësojmë veshjen e përditshme ju sjellim disa këshilla se si të “zgjatni” këmbët. ...

Read More »

Zonja që vrau 309 nazistë

Lyudmila Pavlichenko konsiderohet si femra më e suksesshme si snajperiste në histori. Ajo është gruaja më “vdekjeprurëse” gjatë Luftës së Dytë Botërore, gjatë së cilës ajo vrau 309 ushtarë e oficerë të lartë nazistë. E cilësuar si Zonja Vdekjeprurëse, fotot e saj historike bardh e zi dhe të shoqeve të saj së fundmi janë shndërruar në foto me ngjyra nga ...

Read More »

Simptomat e mbidozës së kafeinës që nuk duhet injoruar

Kafeja është rituali i mëngjesit i thuajse të gjithë njerëzve dhe shumë të rritur, adoleshentë dhe madje edhe fëmijë përdorin pije energjie, ose kafe për të nisur ditën e tyre. Derisa një filxhan kafe mund të ndihmojë të jeni më të përqendruar, mbidoza e kafeinës mund të rezultojë vdekjeprurëse. Ja, pesë simptomat e mbidozës së kafeinës që nuk duhet injoruar: ...

Read More »

Shampon me sodë buke: Flokët tuaj do të rriten shpejt si me magji

Të gjithë kemi dëgjuar për mundësinë e përdorimit të sodës buke kudo, në kuzhinë, pastrim, për trajtimin e shumë sëmundjeve, etj. Por, tani ekspertët thonë se soda e bukës mund të përdoret edhe për përmirësimin e kualitetit të flokëve dhe t’i pastroni ato tërësisht nga mbetjet e zbutësve të flokëve. Sodën e bukës mund ta përdorni në vend të shamponit ...

Read More »

Gjashtë ide të bukura për manikyrin tuaj të radhës (Foto)

Manikyri me stil francez asnjëherë nuk do të del nga moda, pasi që absolutisht i përshtatet çdo gardërobe apo stili që e zgjidhni. Por, shumë pak femra e dinë se ka shumë opsione në dispozicon të cilat mund t’i provoni për tu dukur e mahnitshme. Telegrafi ju sjellë disa nga këto opsione, e të cilat padyshim se do t’ju inspirojnë ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com