Templates by BIGtheme NET

TE NDRYSHME

Ali Ahmeti i kishte thënë Arbën Xhaferit: Më konsidero si vëllain tënd të vogël

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur pjesa e dytë e dokumentarit “Një mendje e bukur”. Ky dokumentar i kushtohet Arbën Xhaferit, një prej shqiptarëve më të shquar të historisë sonë. Dokumentari është një profil politik dhe njerëzor për këtë mendje të ndritur. Në pjesën e dytë të këtij dokumentari Zona Express është fokusuar në ...

Read More »

Frutat e thata ju mbrojnë nga kanceri i zorrës

Frutat e thata parandalojnë një nga llojet më vdekjeprurëse të kancerit, siç është ai i zorrës, ka zbuluar një studim i ri. Pacientët me kancer të zorrës që konsumojnë fruta të thata rregullisht pas trajtimit janë 57% më pak të rrezikuar nga vdekja e parakohshme. Frutat e thata ulin gjithashtu rrezikun e rishfaqjes së kancerit me 42%. Frutat e thata ...

Read More »

Pasojat e një gjumi të pamjaftueshëm

Teoritë rreth sasisë së nevojshme të gjumit që duhet të bëjë secili janë nga më të ndryshmet. Të shumta janë gjithashtu studimet që vërtetojnë rëndësinë e tij në jetën tonë dhe efektet negative që ka në organizëm privimi prej tij. Sipas studiuesve, të flesh 8 orë gjumë është një bekim për mirëqenien tonë. Një gjumë i mirë ka fuqinë të ...

Read More »

Si ta tejkaloni humbjen e dashurisë së pasuksesshme?

Cilat janë këshillat dhe mënyrat kryesore që ta tejkaloni dhimbjen për simpatinë tuaj, që nuk i ndan të njëjtat ndjenja me ju me ato që ju keni për të? Nëse mundoheni që ta hiqni qafe simpatinë, e cila nuk ua kthen në të njëjtën mënyrë, dijeni se nuk jeni të vetmit. Ka mundësi që të ndiheni të pikëlluar, si dhe ...

Read More »

Pogaçe e shpejtë e butë

Kjo pogaçe përgatitet jashtëzakonisht shpejt, me përbërës që të gjithë i kemi në shtëpi. Ajo do të jetë e gatshme për konsumim, ndërkohë që ju keni bërë gjellën e drekës. Me Shije! Përbërësit 6 gr tharm buke 250 ml ujë të vakët 1 lugë kripë 1 lugë sheqer 2 lugë vaj 350 gr miell Hapi 1 Tharmin e bukës trazojeni ...

Read More »

A i vodhi Pippa Middleton fustanin e nusërisë Elia Zaharias…? Ja detajet (Foto)

Motra e Dukeshës së britanisë Pippa Middleton u martua sot me sipërmarrësin James Mattheës. Nga ceremonia martesore u vu re një detai që e bashkonte me princeshën e Shqipërisë, Elia Zaharia. Pikërisht fustani i nusërisë është thuajse identik mes të dyjave. Princ Leka dhe Elia realizuan ceremoninë e tyre martesore në tetor të vitit që lamë pas. Fustani i tyre ...

Read More »

Ja si të visheni që të dukeni më të gjata

Nëse doni vithe të rrumbullakosura, mund t’i arrini duke u ushtruar, nëse doni gjoks më të madh mund t’i nënshtroheni operacioneve plastike, e nëse doni këmbë më të gjata, mund të realizoni disa truqe me veshjet tuaja, që ju bëjnë të dukeni më të gjata. Që t’ju lehtësojmë veshjen e përditshme ju sjellim disa këshilla se si të “zgjatni” këmbët. ...

Read More »

Zonja që vrau 309 nazistë

Lyudmila Pavlichenko konsiderohet si femra më e suksesshme si snajperiste në histori. Ajo është gruaja më “vdekjeprurëse” gjatë Luftës së Dytë Botërore, gjatë së cilës ajo vrau 309 ushtarë e oficerë të lartë nazistë. E cilësuar si Zonja Vdekjeprurëse, fotot e saj historike bardh e zi dhe të shoqeve të saj së fundmi janë shndërruar në foto me ngjyra nga ...

Read More »

Simptomat e mbidozës së kafeinës që nuk duhet injoruar

Kafeja është rituali i mëngjesit i thuajse të gjithë njerëzve dhe shumë të rritur, adoleshentë dhe madje edhe fëmijë përdorin pije energjie, ose kafe për të nisur ditën e tyre. Derisa një filxhan kafe mund të ndihmojë të jeni më të përqendruar, mbidoza e kafeinës mund të rezultojë vdekjeprurëse. Ja, pesë simptomat e mbidozës së kafeinës që nuk duhet injoruar: ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com