Templates by BIGtheme NET

TE NDRYSHME

“Sali, ti ke vrarë Kosta Trebickën e Sokol Olldashin, dhe nuk di as atësinë tënde. Ndërsa yt bir mori për grua kushërirën e vet”

Pas akuzave të Sali Berishës për trafik droge, Arben Ndoka i është përgjigjur sërish atij, me një status në rrjetet sociale.   Postimi i plotë i Arben Ndokës:   Një shprehje e vjetër thotë: “Bari i keq duhet shkulur që në rrënjë”. Me këtë shprehje i referohem pjellës së çmendurisë së diktaturës që ka 27 vjet që mbjell farën e ...

Read More »

Tronditëse – Sinadinovski: Jemi dy milionë shqiptarë ortodoks jashtë Shqipërisë dhe Kosovës, mbi 75 mijë në Maqedoni

Ligjëruesi universitar me prejardhje nga Beliçica e Rekës së Epërme nga rajoni i Mavrovës në Maqedoni, së fundmi doli publikisht dhe deklaroi preardhjen e tij etnike.   66 vjeçari që për shumë vite jetoi në Lindjen e Mesme rrëfen në Info Magazine të Klan Kosovë historinë personale për asimilimin e shqiptarëve ortodoks nga Maqedonia.   Thotë se edhe vetë është ...

Read More »

Hapi frigoriferin dhe gjeti një gjarpër brenda tij (Video)

Një vajzë e vogël u trondit kur hapi derën e frigoriferit për të marrë ujë dhe gjeti një kobra brenda tij. Gjarpri ishte mbështjellë përreth një ene me qumësht brenda kutisë së ftohtë të frigoriferit. Ndërkohë që operacioni për ta nxjerrë gjarprin që aty filloi, familjarët e vajzës vendosën që të filmonin incidentin. Shikojeni videon e publikuar në Daily Mail:

Read More »

FATI YT SOT/ HOROSKOPI 14 PRILL 2017

Dashi Do ndiheni me te lire për te bere atë qe dëshironi ju te dashuruarit. Çastet e lumtura do jene te njëpasnjëshme kështu qe juve do ju ngelet vetëm t’i shfrytëzoni. Beqaret do realizojnë disa takime, por asnjeri prej tyre nuk do ju duket aq interesant sa për te hedhur hapa me tej. Sektori i financave do jete delikat. Çdo ...

Read More »

NASA zbulon “zona të banueshme” në Enceladus dhe Evropa

Agjencia amerikane e hapësirës, NASA njoftoi të enjten se hëna e Saturnit, Enceladus, dhe ajo e Jupiterit, Evropa, janë “zona të banueshme”, pasi në këto zona “del ujë i nxehtë dhe hidrogjen i lëngët”, që ndoshta mund të mbështesin jetën. Të dhënat janë mbledhur nga fluturakja Cassini, e cila në Enceladus ka gjetur hidrogjenin molekular, i cili është njëri nga ...

Read More »

Akademiku francez Druon: Shqiptarët, një prej kombeve më të vjetra të botës

Shqiptarët, një prej kombeve më të vjetër të botës. Në këtë përfundim ka dalë akademiku i njohur francez Maurice Druon, duke studiuar etimologjinë e fjalës Cranaens, emri i parë i Pellazgëve Athinas. Druon ishte nipi i shkrimtarit të madh Joseph Kessel. Ai filloi të shkruante për revista letrare në moshën 18 vjeçare. Mori pjesë në ushtrinë franceze gjatë luftës së ...

Read More »

FATI YT SOT, HOROSKOPI 12 PRILL 2017

Dashi Për ata qe janë tashme ne një lidhje sot do jete një dite tërësisht ndryshe nga me pare. Ata do i shprehin me tepër ndjenjat dhe harmonia do rikthehet. Beqaret as qe do mendohen dy here para se te pranojnë një ftese qe do ju behet. Shume gjera kane për te ndryshuar njëherë e përgjithmonë. Për FInancat nuk do ...

Read More »

4 tipat më interesantë të mediave sociale

Shumica nga ne kalojnë shumë orë në mediat sociale dhe, sipas mënyrës sonë, kemi krijuar një lloj profili dhe personaliteti i cili tregon edhe se kush jemi nëpërmjet postimeve, fotove dhe gjithҫka duam të tregojmë për veten. Por, kur e kemi hapur fillimisht profilin, as nuk e kemi imagjinuar se ҫfarë do të ndodhte më vonë. Tani, pas shumë viteve ...

Read More »

Pasul me mish të terur

Përbërësit: 300 gr pasul 4 copë mish të terur 1500 ml ujë 2 karrota 3 qepë  mestare vaj ose gjalpë piper i kuq 1 lugë gjelle vegete miell sipas dëshirës Hapat: Së pari e pastrojmë pasulin me ujë të bollshëm Marim një tenxhere dhe e vendosim pasulin, dhe e mbulojmë me ujë derisa pasuli të mbulohet, e lëm të merr një valë dhe ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com