Templates by BIGtheme NET

Bota

Flet NASA: Çfarë do e godasë nesër Tokën

NASA jep një përditësim të informacioneve mbi planetin e fshehur X, të quajtur AKA Nibiru dhe ka paralajmëruar për atë që do ndodhë nesër kur Toka të sulmohet dhe në fakt e dini çdo ndodhë nesër? … Asgjë. David Meade thotë se planeti nuk do të zhduket dhe këtë e thotë vetëm bibla apo profecitë dhe nuk ka asnjë gjë ...

Read More »

Në mbrëmje u shtri pranë bashkëshortit për të fjetur, kur u zgjua në mëngjes ishte në prag të vdekjes – merimanga e hirtë e kishte pickuar .

Claressa Coleman 29-vjeçe nga Arkanzasi ishte shtrirë pranë bashkëshortit 33-vjeç Alan për të fjetur, kur ndjeu një pickim në krahun e djathtë. Ajo mendoi se e kishte pickuar ndonjë mushkonjë, por kur u zgjua në mëngjes kishte një mavijosje të madhe nga kafshimi i merimangës. Megjithatë, ajo e injoroi plagën dhe vendosi të shkojë në punë. Pasi arriti në zyrë ...

Read More »

Pamje rrëqethëse: Shpërthen diga, banorët fillojnë të vrapojnë për t’i shpëtuar më të keqes (VIDEO)

Në shtetin aziatik të Laosit ka ndodhur një ngjarje e pazakontë e cila a shokuar banorët e asaj zone, ndërsa e gjithë kjo ngjarje është dokumentuar me një video amatore. Bëhet fjalë për një digë e cila ka shpërthyer, kurse banorët vraponin sikur të çmendur për ta shpëtuar kokën nga uji i rrëmbyeshëm, që po shkatërronte gjithçka që i dilte ...

Read More »

Rrëzohet aeroplani privat në Turqi, humb jetën piloti

Aeroporti kryesor i Stambollit, Ataturk, është mbyllur përkohësisht pas rrëzimit të një aeroplani privat teksa po kryente uljen. Aeroplani u përplas teksa po ulej dhe u përfshi nga flakët, kurse tipi i aeroplanit raportohet të jetë Cessna 650 Citation 7. Sipas autoriteteve të aeroportit Ataturk, brenda këtij aeroplani mund të akomodohen gjashtë persona dhe dy pilotë. Sipas raportimeve paraprake, piloti ...

Read More »

Në Austri, më 1 tetor hyn në fuqi ligji për ndalimin e burkës

Ligji për ndalimin e mbulesës së fytyrës në vende publike në Austri, i cili është i njohur edhe si “ligj që ndalon mbajtjen e burkës”, do të hyjë në fuqi më 1 tetor, ndërsa policia në vend ka njoftuar se do të bëjë fushatë informimi publik lidhur me përmbajtjen i ligjit. Ministria e Punëve të Brendshme të Austrisë tha të ...

Read More »

Fotografia që po thyen zemrat e të gjithëve: Gruaja shtrëngon fëmijën e saj të mbytur kur barka u përmbys teksa po iknin nga dhuna

Fotografia e publikuar që po shfaq një nënë myslimane që shtrëngon fëmijën e saj të vdekur pas ngjarjes që ju ndodhi duke ikur nga Myanmari për në Bangladesh, po then zemrat e të gjithëve. Imazhi mban një ngjashmëri tragjike me trupin e pajetë të Aylan Kurdit, refugjatit të ri sirian që e nxori uji të vdekur në plazhin turk, viti ...

Read More »

Iran: Ekzekutohet në publik i dënuari për dhunim dhe vrasje

I dënuari për dhunim dhe vrasje të një vajze 7 vjeçare në Iran, është ekzekutuar në publik. Videoja amatore e ekzekutimit të 42 vjeçarit, Esmail Jafarzadeh, është transmetuar nga televizioni shtetërorë i Iranit, transmeton REL. Jafarzadeh është varur në sheshin kryesor, në qytetin veriperëndimorë të Parsadab-it, në provincën Ardebil. Sipas raportit televiziv, “disa mijëra” persona, përfshirë edhe fëmijë e kanë ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com