Templates by BIGtheme NET

Bota

Mish derri drejt Indonezisë? Si reagoi Putini ndaj deklaratës së ministrit të tij?

Ministri rus i Bujqësisë Aleksandër Tkaçev pati një takim me politikanët më të lartë të premten duke përfshirë dhe presidentin Vladimir Putin. Takimi u mbajt në Voronezh dhe Tkaçev foli para pjesëmarrësve për përvojën e suksesshme të Gjermanisë në eksportin e produkteve me origjinë shtazore. “Gjermania shet më shumë se tre milionë ton mish derri çdo vit në Kinë, Indonezi, ...

Read More »

Qeveria e Spanjës për herë të parë kërkon falje për dhunën në Katalonjë

Përfaqësuesi zyrtar i qeverisë spanjolle në Katalonjë Josep Enric Millo, sot ka kërkuar falje për shkak të sjelljes së dhunshme të policisë ndaj qytetarëve, të cilët donin të votonin në referendum për pavarësinë e Katalonjës, të cilin e ka ndaluar qeveria spanjolleKjo është hera e parë që një përfaqësues spanjoll zyrtarisht ka pranuar se ka pasur dhunë dhe ka kërkuar ...

Read More »

Erdogan: Do të mbyllen hapësirat ajrore dhe kufijtë për administratën kurde

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan gjatë një fjalimi në një takim të zhvilluar në Rezidencën presidenciale në Ankara me intelektualë, opinionistë të ardhur nga rajonet lindore dhe juglindore të vendit deklaroi se një Turqi e fortë do të thotë ‘siguri e paqes dhe stabilitetit rajonal’. “Padyshim që Turqia është pengesa më madhe përpara këtyre skenarëve të përgjakura kundrejt rajonit ...

Read More »

Nëna dyshohet se e ka pjekur vajzën e saj 2-vjeçare në skarë

Në ngjarje e tmerrshme ka goditur Belgjikën, pasi një nënë dyshohet se e ka pjekur të gjallë në skarë vajzën e saj dyvjeçare. Rasti është raportuar nga fqinjët, të cilët kanë dëgjuar ulërima, ndërsa policia më pas ka zbuluar trupin e djegur të vajzës. 27-vjeçarja, e cila raportohet të jetë me origjinë afrikane dhe identiteti i të cilës nuk është ...

Read More »

Flet NASA: Çfarë do e godasë nesër Tokën

NASA jep një përditësim të informacioneve mbi planetin e fshehur X, të quajtur AKA Nibiru dhe ka paralajmëruar për atë që do ndodhë nesër kur Toka të sulmohet dhe në fakt e dini çdo ndodhë nesër? … Asgjë. David Meade thotë se planeti nuk do të zhduket dhe këtë e thotë vetëm bibla apo profecitë dhe nuk ka asnjë gjë ...

Read More »

Në mbrëmje u shtri pranë bashkëshortit për të fjetur, kur u zgjua në mëngjes ishte në prag të vdekjes – merimanga e hirtë e kishte pickuar .

Claressa Coleman 29-vjeçe nga Arkanzasi ishte shtrirë pranë bashkëshortit 33-vjeç Alan për të fjetur, kur ndjeu një pickim në krahun e djathtë. Ajo mendoi se e kishte pickuar ndonjë mushkonjë, por kur u zgjua në mëngjes kishte një mavijosje të madhe nga kafshimi i merimangës. Megjithatë, ajo e injoroi plagën dhe vendosi të shkojë në punë. Pasi arriti në zyrë ...

Read More »

Pamje rrëqethëse: Shpërthen diga, banorët fillojnë të vrapojnë për t’i shpëtuar më të keqes (VIDEO)

Në shtetin aziatik të Laosit ka ndodhur një ngjarje e pazakontë e cila a shokuar banorët e asaj zone, ndërsa e gjithë kjo ngjarje është dokumentuar me një video amatore. Bëhet fjalë për një digë e cila ka shpërthyer, kurse banorët vraponin sikur të çmendur për ta shpëtuar kokën nga uji i rrëmbyeshëm, që po shkatërronte gjithçka që i dilte ...

Read More »

Rrëzohet aeroplani privat në Turqi, humb jetën piloti

Aeroporti kryesor i Stambollit, Ataturk, është mbyllur përkohësisht pas rrëzimit të një aeroplani privat teksa po kryente uljen. Aeroplani u përplas teksa po ulej dhe u përfshi nga flakët, kurse tipi i aeroplanit raportohet të jetë Cessna 650 Citation 7. Sipas autoriteteve të aeroportit Ataturk, brenda këtij aeroplani mund të akomodohen gjashtë persona dhe dy pilotë. Sipas raportimeve paraprake, piloti ...

Read More »

Në Austri, më 1 tetor hyn në fuqi ligji për ndalimin e burkës

Ligji për ndalimin e mbulesës së fytyrës në vende publike në Austri, i cili është i njohur edhe si “ligj që ndalon mbajtjen e burkës”, do të hyjë në fuqi më 1 tetor, ndërsa policia në vend ka njoftuar se do të bëjë fushatë informimi publik lidhur me përmbajtjen i ligjit. Ministria e Punëve të Brendshme të Austrisë tha të ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com