Templates by BIGtheme NET

Bota

Një 21 vjeçar digjet gjatë protestës në Venezuelë (Video)

Protestuesit anti-qeveritarë kanë shënuar sot ditën e 50-të të demonstratave në Venezuelë. Orlando Jose Figuera, 21 vjeçar ka pësuar djegie të rëndë, pothuajse 80% e trupit të tij është përfshirë nga zjarri gjatë protestës, shkruan BBC. Burime nga Ministria e Drejtësisë kanë thënë se i njëjti person fillimisht ka pësuar plagë me thikë nga dikush. Ka shkuar në 48 numri ...

Read More »

Ja çka u tha Ivanka Trump femrave në Arabinë Saudite

E bija e Presidentit amerikan Donald Trump, Ivanka ka folur me një grup të liderëve femra në Arabinë Saudite, duke insistuar se duhet bërë më shumë për të drejtat e femrave në vendin islamik. “Në çdo vend, përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, gratë dhe vajzat përballen me shumë sfida. Progresi i Arabisë Saudite, veçanërisht në vitet e fundit, është ...

Read More »

Nuk do ta besoni me sa milion dollarë u largua Trump nga Saudia

Presidenti amerikan Donald Trump, i cili dje vizitoi Saudinë Arabike ka nënshkruar një sërë marrëveshjesh me nikoqirin e tij, mbretin Selman me një vlerë të përgjithshme prej rreth 380 miljard dollarë, njofton InfoShqip. Sipas një burimi të afërt të presidentit Trump, i cili ka preferuar të ngelet anonim, marrëveshjet e nënshkruara pritet të realizohen në një afat kohor 10 vjeçar. ...

Read More »

Liz dhe Ken Thomson nga Derbyshire e Anglisë, që kanë dalë për të blerë disa gjëra dhe të hanë drekë në restorant, kanë mbetur të mahnitur kur kanë gjetur shtëpinë të rrethuar me skela. Madje, në afërsi nuk ishte asnjë shenj e firmës punuese, teksa fqinjët nuk ishin interesuar se çfarë po ndodhte, transmeton Telegrafi. “Ishim afro katër orë përjashta ...

Read More »

Ky është Hamza Bendelladj. Ai ka hakuar 217 banka duke përfituar 400 milion dollar. Të gjitha këto para ai i dhuroi për Afrikën dhe Palestinën. Bendelladj u ekzekutua duke qeshur. “Unë nuk ndihem fajtor për ndonjë krim”, kishte thënë ai, para ekzekutimit vitin e kaluar. Hamza, i cili është konsideruar edhe si “hero i myslimanëve”, la edhe një mesazh para ...

Read More »

Ezeli humb njërin nga njerëzit më të dashur (Foto)

55-vjeçari, aktor që prej vitit 1981, ka luajtur në shumë seriale turke, përfshirë edhe serialin Lugina e Ujqërve. Ai vdiq këtë javë në Stamboll si pasojë e një sëmundjeje në veshka. Tufekçioglu e ka ndihmuar shumë Imirzalioglunë në vitet e para të karrierës. “Ngushëllime të gjithëve. Piyadar ishte një person, të cilin e deshëm të gjithë. Kur unë nisa rishtazi ...

Read More »

Një milion vende të lira pune në Gjermani

Në Gjermani ka sot mbi një milionë vende të lira pune dhe rreth tre milionë vetë që kërkojnë punë. Si është e mundur kjo disbalancë? Sipas ekspertëve kjo lidhet me transformimin e tregut të punës. Në disa degë, p.sh. në bujqësi apo pylltari, nuk ka më nevojë për forca të reja pune. Kurse në sektorë të tjerë kërkesa është tepër ...

Read More »

Sulmi në Libi: 140 persona të vdekur

Raportet sugjerojnë se rreth 140 njerëz, përfshirë civilë, mund të kenë vdekur në sulmin në bazën ajrore në Libi. Ishte raportuar se 60 persona gjetën vdekjen kur një formacion paraushtarak tentoi të merrte nën kontroll bazën Brak al-Shati të enjten. Ministri i Brendshëm dhe komandati i forcave të mbështetur nga Kombet e Bashkuara janë suspenduar në pritje të një hetimi, ...

Read More »

Melania Trump arrin në Arabi Saudite pa mbulesë – dy vite pasi Donald kritikoi Michelle Obama për shfaqjen e flokëve

Melania dhe Ivanka Trump kanë arritur në Arabi Saudite pa mbulesë në kokë – dy vite pasi Donald Trump kritikoi Michelle Obama për të njëjtën gjë. Zonja e Parë dhe Vajza e Parë që të dyja ishin veshur në mënyrë modeste kur arritën në Aeroportin Ndërkombëtar ‘Mbreti Khalid’, por asnjëra nuk kishte veshur shami, siç u kërkohet grave të bëjnë ...

Read More »

Pamje nga tmerri në Nju Jork

Ish-marinsi 26-vjeçar, Richard Rojas, u bë tmerri i Nju Jorkut një ditë më parë, teksa me automjetin e tij u fut mes turmës së njerëzve në “Times Square”. Ai vrau një vajzë dhe plagosi 22 persona të tjerë, ndërsa pretendon se “kishte dëgjuar zëra”. Nga sa pohon “Associated Press”, Richard Rojas priste të dilte i vdekur nga kjo ngjarje. Edhe ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com