Arsyeja për të qen në protestë

Nga Desada METAJ Partia Demokratike do të protestojë nesër në një manifestim që prej ditësh është paralajmëruar si eventi më i rëndësishëm që opozita ka organizuar kohët e fundit.  Padyshim që është një lajm i mirë nga kampi i të pakënaqurve nga qeverisja e Rilindjes, por në të njëjtën kohë është dhe shumë e […]

Lexoni më shumë

Ivanka Trump duket të jetë hipnozituar nga kryeministri kanadez! (Foto)

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka pritur dje kryeministrin kanadez, Justin Trudeau. Përveç deklaratave të tyre, sidomos rreth emigrantëve, bujë kanë bërë edhe pamjet kur ata i shtrëngojnë duart njëri-tjetrit, gjegjësisht forma se si kryeministri kanadez i jep dorën presidentit amerikan. Kjo formë thuhet se është bërë për të mos i lejuar këtij të fundit që […]

Lexoni më shumë

Presidenti Donald Trump bëri krenar gjithë shqiptarët me këtë lajm

Trajneri historik i xhudos, Driton Kuka, ka shprehur kënaqësinë që SHBA uroi nëntë-vjetorin e pavarësisë së Kosovës duke përmendur suksesin historik të xhudistes Majlinda Kelmendi. Të martën në mbrëmje, administrata e re amerikane në krye me presidentin Donald Trump uroi Kosovën duke e përgëzuar për sukseset e vitit të shkuar, me ç’rast ka përmendur triumfin […]

Lexoni më shumë

Gjermani, hetohen imamët të dyshuar për spiunazh

Autoritetet gjermane kanë kontrolluar shtëpitë e anëtarëve të shoqatës turke islamike Ditib në lidhje me një hetimin për imamët të cilët janë akuzuar për spiunazh dhe si mbështetës së Fetullah Gulenit. Sipas një raporti të publikuar nga Spiegel Online, anëtarët e kësaj shoqate kanë spiunuar anëtarët e komunitetit fetar dhe mësuesit gjermanë në emër të […]

Lexoni më shumë