Templates by BIGtheme NET

Bota

Arsyeja për të qen në protestë

Nga Desada METAJ Partia Demokratike do të protestojë nesër në një manifestim që prej ditësh është paralajmëruar si eventi më i rëndësishëm që opozita ka organizuar kohët e fundit.  Padyshim që është një lajm i mirë nga kampi i të pakënaqurve nga qeverisja e Rilindjes, por në të njëjtën kohë është dhe shumë e qartë që ky është një ...

Read More »

Vritet xhihadisti më i kërkuar, fjalët e tij të fundit “tërbojnë” liderët e ISIS-it

Një nga xhihadistët më të kërkuar besohet se është vrarë në një sulm ajror amerikan në afërsi të qytetit të Mosulit në Irak, ndërkohë që Pentagoni dhe mediat sociale të përdorura nga ISIS-i kanë konfirmuar vdekjen e tij. Rachid Kassim, i lindur në Roanne në vitin 1987 ishte një rekrutues i profilit të lartë për grupin ekstremist, duke inkurajuar sulmet ...

Read More »

Tony Blair angazhohet për kundërshtim të daljes nga BE-ja

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, pritet ta shpall “një mision” të tij për t’i bindur britanikët që “të ngriten” dhe ta ndryshojnë mendimin e tyre për daljen nga Bashkimi Evropian, ka raportuar rrjeti BBC. Blair, që ishte kryeministër i Britanisë në periudhën 1997-2007, në një fjalim më vonë gjatë ditës, do të theksoj se njerëzit votuan në referendum “pa i ditur ...

Read More »

Në Holandë burgjet mbyllen, se s’ka të burgosur

Përpos shumë problemeve që mund të ketë një vend, të mos kesh të dënuar mjaftueshëm për të mbushur burgjet është ndoshta më e mira. Mbipopullimi i burgjeve mund të jetë një problem në Ballkan, por në Holandë ato po mbyllen pasi nuk ka të burgosur. Pesë burgje holandeze u mbyllën në 2016, pas 19 të tilla në 2014 dhe tetë ...

Read More »

Ivanka Trump duket të jetë hipnozituar nga kryeministri kanadez! (Foto)

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka pritur dje kryeministrin kanadez, Justin Trudeau. Përveç deklaratave të tyre, sidomos rreth emigrantëve, bujë kanë bërë edhe pamjet kur ata i shtrëngojnë duart njëri-tjetrit, gjegjësisht forma se si kryeministri kanadez i jep dorën presidentit amerikan. Kjo formë thuhet se është bërë për të mos i lejuar këtij të fundit që “ta shkundë”, sikurse e kishte ...

Read More »

Presidenti Donald Trump bëri krenar gjithë shqiptarët me këtë lajm

Trajneri historik i xhudos, Driton Kuka, ka shprehur kënaqësinë që SHBA uroi nëntë-vjetorin e pavarësisë së Kosovës duke përmendur suksesin historik të xhudistes Majlinda Kelmendi. Të martën në mbrëmje, administrata e re amerikane në krye me presidentin Donald Trump uroi Kosovën duke e përgëzuar për sukseset e vitit të shkuar, me ç’rast ka përmendur triumfin e Kelmendit në Lojërat Olimpike ...

Read More »

Gjermani, hetohen imamët të dyshuar për spiunazh

Autoritetet gjermane kanë kontrolluar shtëpitë e anëtarëve të shoqatës turke islamike Ditib në lidhje me një hetimin për imamët të cilët janë akuzuar për spiunazh dhe si mbështetës së Fetullah Gulenit. Sipas një raporti të publikuar nga Spiegel Online, anëtarët e kësaj shoqate kanë spiunuar anëtarët e komunitetit fetar dhe mësuesit gjermanë në emër të Diyanet, drejtorisë së Turqisë për ...

Read More »

Jep dorëheqje këshilltari i Trumpit që kishte afërsi me Rusinë

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se këshilltari për siguri kombëtare, Michael Flynn, mbrëmë vonë ka dhënë dorëheqje për shkak të raproteve se ai i ka keqinformuar zyrtarët e lartë të presidentit, Donald Trump, lidhur me kontaktet e tij me ambasadorin e Rusisë në Shtetet e Bashkuara, Sergei Kislyak. Largimi i zotit Flynn, më pak se një muaj pas inaugurimit të ...

Read More »

Lideri i grupit Samsung thirret përsëri në prokurori

Lider i grupit Samsung Jay Y. Lee u thirr për herën e dytë pranë prokurorisë speciale për tu marrë në pyetje si pjesë e një hetimi më të gjërë ndaj skandalit që ka përfshirë Korenë e Jugut muajit e fundit ku përfshihet edhe presidentja e vendit Park Geun-hye. Prokurorët kanë vënë në shënjestër konglomeratin Koreano Jugorë duke akuzuar Lee për ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com