Templates by BIGtheme NET

Bota

Prokurorët gjermanë kërkojnë t’i hiqet imuniteti parlamentar lideres nacionaliste

Prokurorët gjermanë kanë kërkuar t’i hiqet imuniteti parlamentar politikanes së ekstremit të djathtë, Frauke Petry. Bashkudhëheqësja e Alternativës për Gjermaninë, parti populiste dhe anti-islamike, është anëtare e parlamentit shtetëror në Saksoni. Mendohet se ajo mund të përballet me akuzat për dëshmi të rreme për financimin e zgjedhjeve në vitin 2014, në rajonin e Saksonisë. Mbështetja për partinë e saj është ...

Read More »

Paris, identifikohet autori i atentatit të dështuar

Autori i atentatit të dështuar në “Champs-Elysees” të Parisit është identifikuar si Adam Dzaziri, një person i kaluar që në vitin 2015 në listën e individëve problematikë për sigurinë, nisur nga lidhjet e tij me lëvizjen radikale islamike. Sipas medieve, 31-vjeçari ishte nën ndikimin e ideologjisë salafiste, por nuk kishte dosje penale. Momente frike u përjetuan në Paris, kur agresori ...

Read More »

3-vjeçarja humb jetën tragjikisht tek dentisti, po hiqte dy dhëmbë

Një vogëlushe 3-vjeçare është ndarë nga jeta tek dentisti. Vajza e vogël ishte shoqëruar nga nëna e saj për të hequr dy dhëmbë kur u nda tragjikisht nga jeta. Daleyza Avila-Hernandez ndërroi jetë ditën e hënë në Kaliforni, në Qendrën e Kirurgjisë së Dhëmbëve të Fëmijëve. Edhe pse dukej shumë e shëndetshme, e gjallë dhe e mbushur me jetë, vogëlushja ...

Read More »

Nëna e ther 14 herë me thikë dhe e varros të gjallë, foshnja shpëtohet dhe adoptohet nga çifti suedez

Një foshnje në Tajlandë u gjet i therur me thikë plot 14 herë, i cili fatmirësisht u shpëtua rastesisht nga një grua.Gruaja me emrin Kachit Krongyut, ishte duke i lëshuar lopët në fermën e saj në distriktin Wangai, Tajlandë kur dëgjoi një të qarë. Në fillim ajo mendonte se dikush kishte varrosur një kafshë të gjallë. Por më pas për ...

Read More »

Zjarri djeg të gjallë 61 persona

Sipas autoriteteve numri i viktimave pritet të rritet Të paktën 61 persona kanë humbur jetën në Portugali dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur për shkak të zjarreve në disa male në pjesën qendrore të vendit. Mësohet se shumica e njerëzve kanë humbur jetën brenda automjeteve të tyre në përpjekje për t’u larguar nga zona “Pedrogao Grande”. Afro 600 ...

Read More »

20 pasagjerë të lënduar si pasojë e turbulencave të aeroplanit

Më shumë se 20 persona u plagosën kur një avion kinez, që ishte nisur nga Parisi kaloi papritmas nëpër turbulenca të fuqishme ajrore. Pas incidentit, aeroplani u ul në mënyrë në mënyrë emergjente në Kunming, një qytet të jug të Kinës. Të gjithë pasagjerët e lënduar janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore, raporton “RT”. Të paktën 12 ...

Read More »

Gjenden trupat e pajetë të 7 marinarëve amerikanë

Kërkimi për shtatë marinarë të Shteteve të Bashkuara, që ishin zhdukur pasi luftanija e tyre ishte ndeshur me një anije transportuese afër bregdetit të Japonisë, tashmë ka përfunduar pasi është gjetur “një numër” i trupave të pajetë, ka kumtuar sot Marina amerikane. Në këtë kumtesë nuk specifikohet se sa trupa janë gjetur, por nënadmirali Joseph Aucoin, më vonë tha se ...

Read More »

Arabia Saudite: Nuk na duhet baza turke

Autoritetet saudite njoftuan sot se nuk iu nevojitet baza ushtarake turke në formë të asaj që ndodhet në Katar. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kohë më parë i ofroi Arabisë Saudite që në territorin e këtij shteti të ngritë një bazë, jo shumë kohë pasi që kishte nisur ndërtimi i bazës turke në Katar, transmeton AFP.

Read More »

Telefonata e fundit e çiftit që humbi jetën në kullën Grenfell në Londër: Faleminderit për gjithçka çfarë ke bërë për mua (Foto)

Bisedat telefonike të një çifti të ri italian që kishin mbetur të ngujuar brenda kullës Grenfell, e cila u përfshi nga zjarri ku si rezultat edhe humbën jetën, kanë përlotur gjithë botën. Ata në momentet e fundit të jetës u kishin telefonuar familjarëve në Itali, derisa po qëndronin të ngujuar në apartamentin e tyre në katin e 23-të të kullës ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com