Templates by BIGtheme NET

Bota

Zjarri djeg të gjallë 61 persona

Sipas autoriteteve numri i viktimave pritet të rritet Të paktën 61 persona kanë humbur jetën në Portugali dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur për shkak të zjarreve në disa male në pjesën qendrore të vendit. Mësohet se shumica e njerëzve kanë humbur jetën brenda automjeteve të tyre në përpjekje për t’u larguar nga zona “Pedrogao Grande”. Afro 600 ...

Read More »

20 pasagjerë të lënduar si pasojë e turbulencave të aeroplanit

Më shumë se 20 persona u plagosën kur një avion kinez, që ishte nisur nga Parisi kaloi papritmas nëpër turbulenca të fuqishme ajrore. Pas incidentit, aeroplani u ul në mënyrë në mënyrë emergjente në Kunming, një qytet të jug të Kinës. Të gjithë pasagjerët e lënduar janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore, raporton “RT”. Të paktën 12 ...

Read More »

Gjenden trupat e pajetë të 7 marinarëve amerikanë

Kërkimi për shtatë marinarë të Shteteve të Bashkuara, që ishin zhdukur pasi luftanija e tyre ishte ndeshur me një anije transportuese afër bregdetit të Japonisë, tashmë ka përfunduar pasi është gjetur “një numër” i trupave të pajetë, ka kumtuar sot Marina amerikane. Në këtë kumtesë nuk specifikohet se sa trupa janë gjetur, por nënadmirali Joseph Aucoin, më vonë tha se ...

Read More »

Arabia Saudite: Nuk na duhet baza turke

Autoritetet saudite njoftuan sot se nuk iu nevojitet baza ushtarake turke në formë të asaj që ndodhet në Katar. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kohë më parë i ofroi Arabisë Saudite që në territorin e këtij shteti të ngritë një bazë, jo shumë kohë pasi që kishte nisur ndërtimi i bazës turke në Katar, transmeton AFP.

Read More »

Telefonata e fundit e çiftit që humbi jetën në kullën Grenfell në Londër: Faleminderit për gjithçka çfarë ke bërë për mua (Foto)

Bisedat telefonike të një çifti të ri italian që kishin mbetur të ngujuar brenda kullës Grenfell, e cila u përfshi nga zjarri ku si rezultat edhe humbën jetën, kanë përlotur gjithë botën. Ata në momentet e fundit të jetës u kishin telefonuar familjarëve në Itali, derisa po qëndronin të ngujuar në apartamentin e tyre në katin e 23-të të kullës ...

Read More »

Përplaset luftanija amerikane, zhduken shtatë anëtarë ekuipazhi (Video)

Shtatë anëtarë të ekuipazhit të Marinës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë zhdukur pasi anija e tyre luftarake është përplasur me një anije tregtare afër brigjeve të Japonisë. Në mesin e të lënduarve është edhe oficeri komandues i destrojerit USS Fitzgerald, i cili është dërguar me helikopter në spital. Luftanija u përplas me një anije mallrash rreth 56 milje ...

Read More »

Trump konfirmon se ndodhet nën hetime

Ai tregoi se kush e udhëheq hetimin kundër tij Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump konfirmoi sot se është nën hetime për shkak të shkarkimit të drejtorit të FBI-së James Comey. “Njeriu, i cili më tha ta shkarkoj drejtorin e FBI-së, tash po udhëheq hetime kundër meje, pasi kam shkarkuar drejtorin e FBI-së. Gjueti ndaj shtrigave”, shkruan Trump në Twitter. Besohet ...

Read More »

Çfarë kanë të përbashkët Izraeli dhe blloku Saudit?

Izraeli po përpiqet ta shfrytëzojë përçarjen midis bllokut arab dhe Katarit për të avancuar interesat e saj strategjike në rajon, si për të intensifikuar sulmet kundër lëvizjes palestineze Hamas. Këto janë mendimet e disa prej analistëve dhe kritikëve më të fortë të Izraelit. Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Bahreini dhe Egjipti shkëputën lidhjet me Katarin më shumë se një ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com